روز درخشش ملت؛

جشن تولد سیاسی دوقلوهای رأی اولی در پارسیان هرمزگان

بندرعباس- ایرنا- دوقلوهای رأی اولی پارسیانی امروز سالروز تولد خود را که همزمان با تولدشان در عرصه مشارکت سیاسی است، در شعبه اخذ رای حسینیه چهارده معصوم(ع) جشن گرفتند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مسعود و یوسف روان دوقلوهای پارسیانی با مراجعه به شعبه اخذ رأی و پس از انداختن اولین رأی خود به صندوق، تولد خود را جشن گرفتند.
مسعود روان یکی از این دوقلوها به خبرنگاران گفت:خوشحالم که جشن تولدم با جشن انتخابات همزمان شده و می توانم برای اولین بار در سرنوشت کشورم سهیم باشم .
یوسف روان دیگر دوقلوی پارسیانی نیز ضمن ابراز خوشحالی از این مساله، بیان داشت: وظیفه همه ما است که با حضور پرشور در پای صندوق های اخذ رأی سرنوشت خود را رقم بزنیم و برای آینده کشورمان تصمیم بگیریم.
شهرستان پارسیان در 500 کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.
درهرمزگان بطور هم زمان سه انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی (غرب هرمزگان لنگه، پارسیان و بستک) برگزارشد.
برای انتخابات ریاست جمهوری یک هزار و986 شعبه اخذ رای و برای انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در حوزه غرب این استان نیز 377 شعبه دایر شد.
حوزه غرب هرمزگان شامل شهرستان های بندرلنگه، پارسیان و بستک با جمعیتی حدود 250 هزار نفر دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس شورا اسلامی است که تعداد 7 نفر برای بدست آوردن آن با یکدیگر رقابت می کنند.
دراین دوره از انتخابات شوراها 810 نفر برای بدست آوردن 198 کرسی شورای اسلامی شهری و هفت هزارو 609 نفر نیز برای رسیدن به چهار و هزار و 216 کرسی شوراهای اسلامی روستایی با یکدیگر رقابت می کنند.
یک میلیون و 166 هزارنفر در هرمزگان واجد شرایط رأی دادن بوده که 33 هزار و408 نفر آنان رای اولی هستند.
6048/7198

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال