روز درخشش ملت؛

حاشیه نگاری خبرنگار ایرنا از شعب اخذ رای

ایلام - ایرنا - انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ایلام در حالی روند برگزاری خود را طی می کند که با حواشی مختلفی همراه است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ساعات پایانی انتخابات موجب شده تا طرفداران نامزدها (انتخابات شورای شهر و روستا) برای جلب آرا در اطراف شعب اخذ رای به شیوه های مختلفی متوسل شوند تا آرای مردم را به سمت نامزد مورد نظرشان هدایت کنند.
** با نزدیک شدن به پایان زمان رای گیری حضور اقشار مختلف مردم در شعب اخذ رای برای شرکت در این رویداد سیاسی حساس هر لحظه بیشتر و موجب تجمع و راه اندازی صف های طولانی در بیشتر شعب شده است.
** بافت قبیله ای خاص در استان ایلام نیز بر تبلیغات گسترده پایان وقت انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا افزوده بطوری که شماری از بانوان در معابر اطراف شعب حضور یافته و با پخش کاغذهایی که شماره کاندیدای مورد نظرشان روی آن نوشته شده از مردم درخواست می کنند تا به کاندیدایشان رای دهند.
** این در حالی است که بانوان فضای حسی معابر را در دست گرفته و با توسل به الفاظ مختلف و به نوعی التماس گونه سعی در جلب آرای مردم دارند.
** معابر اطراف تعداد زیادی از شعب اخذ رای نیز مملو از طرفداران و هواداران کاندیداها است که با آخرین تلاش هایشان سعی دارند آرای مردم را جلب کنند و این از شمار کاغذهای کوچکی که کد انتخاباتی نامزدها روی آن نوشته، ریخته شده در اطراف شعب مشهود است.
** تلاش هواداران نامزدها به فضای خارج از شعب محدود نمی شود و برخی از این افراد در هنگام رای دادن نیز در کنار صندوق ها اسم نامزد مورد نظرشان را در گوش رای دهندگان زمزمه کرده و از آنها تقاضای رای دارند.
** حضور مداوم رای دهندگان از دیگر حاشیه های انتخابات این دوره است در هیچ ساعت مشخصی از زمان آغاز رای گیری شمار رای دهندگان کاسته نشد و این مساله روند برگزاری انتخابات این دوره را با ادوار گذشته متفاوت کرده است.
** شلوغی شعب اخذ رای و طولانی بودن صف رای دهندگان موجب شده بسیاری از مردم که به این اماکن مراجعه می کنند با ترک محل باز هم رای دادن خود را به ساعات پایانی موکول کنند.
بر اساس اعلام ستاد انتخابات کشور زمان رای گیری تا ساعت 24 تمدید و از مردم خواسته شده تا در شعب اخذ رای در مدت زمان باقی مانده حضور یابند و آرای خود را به صندوق ها بیاندازند.
به گزارش ایرنا، دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سراسر کشور در استان ایلام در حال برگزاری است.
براساس اعلام استاندار ایلام تا ساعت 20 بیش از 300 هزار نفر از جمعیت واجدین شرایط شرکت در انتخابات این استان آرای خود را به صندوق ها ریختند این معادل حدود 70 درصد واجدین شرایط است.
براساس اعلام ستاد انتخابات، استان ایلام با 580 هزار نفر جمعیت بیش از 425 هزار واجد شرایط رای دادن دارد.
خبرنگار: آزاده خرم ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
7171/9102

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال