روز درخشش ملت؛

حضور بانوی 103 ساله هرمزگانی در پای صندوق اخذ رأی

بندرعباس- ایرنا-نازی صفری بانوی 103 ساله هرمزگانی با وجود کهولت سن و بیماری و با وجود گرمای هوا در پای صندوق رأی حاضر شد و رأی خود را به صندوق انداخت.

به گزارش خبرنگار ایرنا، این مادربزرگ متولد سال 1293 در روستای هشتبندی از توابع بخش توکهور و هشتندی شهرستان میناب زندگی می کند و با کمک فرزندش با ویلچر به شعبه 11 اخذ رای آمد و رأی خود را به صندوق انداخت.
این حضور در پای صندوق اخذ رأی نشان از آن دارد که همه ایرانیان از پیر و جوان ،بر نقش خود در سرنوشت کشورشان آگاه هستند و آمده اند تا دنیا بداند ملت ایران خود سرنوشت خویش را تعیین می کند و به هیچ کس اجازه نمی دهند در امور داخلی کشورش دخالت کنند.
درهرمزگان بطور هم زمان سه انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی (غرب هرمزگان لنگه، پارسیان و بستک) برگزارشد.
برای انتخابات ریاست جمهوری یک هزار و986 شعبه اخذ رای و برای انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در حوزه غرب این استان نیز 377 شعبه دایر شد.
حوزه غرب هرمزگان شامل شهرستان های بندرلنگه، پارسیان و بستک با جمعیتی حدود 250 هزار نفر دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس شورا اسلامی است که تعداد 7 نفر برای بدست آوردن آن با یکدیگر رقابت می کنند.
دراین دوره از انتخابات شوراها 810 نفر برای بدست آوردن 198 کرسی شورای اسلامی شهری و هفت هزارو 609 نفر نیز برای رسیدن به چهار و هزار و 216 کرسی شوراهای اسلامی روستایی با یکدیگر رقابت می کنند.
یک میلیون و 166 هزارنفر در هرمزگان واجد شرایط رأی دادن بوده که 33 هزار و408 نفر آنان رای اولی هستند.
6048/7198
خبرنگار: فاطمه حسینی انتشاردهنده: خلیل تنیده

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال