صف های طویل رای دهندگان در ساعات پایانی انتخابات

بیرجند - ایرنا - انتخابات به لحظه های پایانی خود نزدیک شده اما هنوز صف های طویل رای دهندگان در بیشتر شعبه های اخذ رای بیرجند مرکز خراسان جنوبی همچنان ادامه دارد.

در حالی که ساعت اخذ رای تا ساعت 22 تمدید شد اما هنوز بسیاری از مردم برای انداختن رای خود در صندوق در صف های طولانی منتظر هستند.
هر چه به ساعت پایانی انتخابات نزدیک می شویم ، شور و هیجان برای شرکت در انتخابات بیشتر شده و مردم سعی دارند خود را هر چه سریعتر به شعبه های اخذ رای برسانند تا در دقایق واپسین انتخابات رای خود را به صندوق بیندازند.
همه آمده اند ، زن و مرد، پیر و جوان، تا نشان دهند، ایران و ایرانی برای آینده کشور گام برداشته و سند پر افتخار دیگری را در دفتر خاطرات تاریخ ایران رقم خواهند زد.
یکی از رای دهندگان در پای صندوق رای به خبرنگار ایرنا گفت: حضور پرشور مردم در انتخابات موجب تقویت جایگاه کشور در دنیا و مایوس شدن دشمنان خارجی می شود.
الهام میری افزود: حضور مردم پای صندوق های رای ضامن صیانت کشوردر عرصه داخلی و خارجی است.
همچنین یک فرهنگی بازنشسته گفت: ملت ایران همواره با حضور پرشور در انتخابات ها، تعهد خود به نظام مقدس جمهوری اسلامی را نشان داده اند.
بی بی بگم موسوی افزود: این بار هم ملت بزرگ ایران با حضور پرشور پای صندوق رای وفاداری خود به انقلاب و خون شهیدان را اثبات می کنند.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شورا های اسلامی شهر و روستا در 11 شهرستان تابعه استان از ساعت هشت صبح روز جمعه آغاز شده است.
902 شعبه اخذ آرای مردم استان را در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی جمع آوری می کند.
تعداد صندوق های اخذ رای ریاست جمهوری 902 صندوق و شوراهای اسلامی شهر و روستا یک هزار و 202 صندوق است.
رای گیری شورای اسلامی شهر بیرجند در 92 شعبه با پیش بینی 410 صندوق اخذ رای به روش الکترونیکی انجام می شود، اما اخذ رای برای ریاست جمهوری دستی است.
انتخابات شوراهای اسلامی در 908 روستای استان برگزار می شود.
همچنین چهار هزار و 817 نامزد شورا در حوزه روستایی استان، برای تصاحب 2 هزار و 822 کرسی، با هم رقابت می کنند.
مجموع ثبت نام شدگان برای نامزدی شوراهای اسلامی شهر و روستای استان پنج هزار و 678 نفر است
نامزدها در حوزه شهری برای تصاحب 139 کرسی رقابت می کنند.
یکهزار و 170 ناظر و سر ناظر در استان مسئولیت نظارت برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را به عهده دارند.
جمعیت خراسان جنوبی بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن آبان ماه سال 1395، 769هزار نفر اعلام شد که از این تعدادد 454 هزار(59درصد) نفر شهری و 315 هزار نفر (41درصد) روستایی هستند.
از 769 هزار نفر جمعیت استان، 552 هزار نفر واجد شرایط حق رای در انتخابات این دوره هستند که از این تعداد 15هزار و 926 نفر رای اولی اند.
تعداد واجدان شرایط رای در این انتخابات 56 میلیون و 410 هزار و 234 تن اعلام شده است که از این تعداد یک میلیون و 350 هزار و 294 تن رأی اولی هستند.
سایت ایرنا خراسان جنوبی www.irna.ir/skhorasan
کانال اطلاع رسانی : http://telegram.me/birjand
*7559* 6054*خبرنگار-امیرشاهین نایبی فر*انتشار دهنده- مریم پنجابی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال