ارمنی های انزلی آرای خود را به صندوق انداختند

رشت - ایرنا - ارمنی های ساکن در شهر ساحلی انزلی برای انتخاب رئیس جمهوری و اعضای پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر، به صورت دسته جمعی در مسجد باب الحوائج این شهر حضور یافته و آرای خود را به صندوق انداختند.

رئیس خلیفه گری ارمنی های انزلی غروب جمعه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: اقلیت ارمنی طبق وظیفه ملی و میهنی خود، برای انتخاب کاندیدای اصلح پای صندوق های رأی رفتند.
سیمون ترهوسپیانس اظهار کرد: برای انتخابات مجلس با توجه به اینکه خودمان در مجلس شورای اسلامی نماینده داریم، انتخابات را در کلیسای حضرت مریم برگزار می کنیم، اما برای رأی دادن در انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر، همگی به مسجد باب الحوائج مراجعه کرده ایم.
وی خاطرنشان کرد: به عنوان یک ایرانی از رییس جمهوری انتظارهایی داریم و از نمایندگان شورای شهر نیز انتظار داریم مشکلات شهری را حل کرده و برای ارتقای وضعیت گردشگری، بهسازی شهری و رفع معضل ترافیک بکوشند.
لیدا ناواسارتیان دیگر ارمنی ساکن انزلی نیز گفت: ما هم مثل بقیه هموطنان ایرانیمان می خواهیم که در آسایش زندگی کنیم تا جوانان ما به خارج از کشور نروند.
سابقه سکونت ارمنی ها در شهر ساحلی انزلی در استان گیلان به 200 سال پیش باز می گردد؛ در گذشته جمعیت ارمنی ها در انزلی 100 تا 150 خانوار بود و برای خود مدرسه ، کلیسا ، پانسیون و گورستان داشتند ولی بعد از انقلاب اسلامی بسیاری ازآنان به تهران و کشورهای خارجی مهاجرت کردند و اکنون جمعیت ارمنی هایانزلی به حدود 25 خانوار می رسد.
شهرستان بندرانزلی در کرانه دریای خزر و غرب استان گیلان، از دیرباز به دروازه اروپا معروف بوده است .
خبرنگار: گیتی بابایی ** انتشاردهنده: تاج محمد شیری
6030/2007/1860

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال