روز درخشش ملت:

رئیس ستاد انتخابات هرمزگان: تا این لحظه کمبود تعرفه در استان نداشته ایم

بندرعباس- ایرنا- رئیس ستاد انتخابات هرمزگان گفت: با وجود استقبال بسیار مردم و حضور پرشورشان در پای صندوق های اخذ رأی ، تا به این لحظه کمبود تعرفه در استان گزارش نشده است.

بهروز اکرمی عصر جمعه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون شعب اخذ رای در همه شهرستان های استان فعال است و مردم همچنان در صف رای دهی هستند.
وی بیان داشت: برای برگزاری انتخابات درهرمزگان یک هزار و 474 شعبه اخذ رای در نظر گرفته شده است که 906 شعبه ثابت و568 شعبه سیار است .
اکرمی خاطرنشان کرد: خوشبختانه با تلاش های انجام شده و قانونمندی مردم و رعایت نظم و امنیت، تاکنون مورد خاصی در روند رأی گیری استان مشاهده و گزارش نشده است.
وی افزود : 30 هزار عوامل اجرایی از جمله اعضای شعبه ، ناظران و نیروی امنیتی کار برگزاری انتخابات را در هرمزگان برعهده دارند .
درهرمزگان بطور هم زمان سه انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی (غرب هرمزگان لنگه، پارسیان و بستک) برگزارشد.
برای انتخابات ریاست جمهوری یک هزار و986 شعبه اخذ رای و برای انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در حوزه غرب این استان نیز 377 شعبه دایر شد.
حوزه غرب هرمزگان شامل شهرستان های بندرلنگه، پارسیان و بستک با جمعیتی حدود 250 هزار نفر دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس شورا اسلامی است که تعداد 7 نفر برای بدست آوردن آن با یکدیگر رقابت می کنند.
دراین دوره از انتخابات شوراها 810 نفر برای بدست آوردن 198 کرسی شورای اسلامی شهری و هفت هزارو 609 نفر نیز برای رسیدن به چهار و هزار و 216 کرسی شوراهای اسلامی روستایی با یکدیگر رقابت می کنند.
یک میلیون و 166 هزارنفر در هرمزگان واجد شرایط رأی دادن بوده که 33 هزار و408 نفر آنان رای اولی هستند.
6048/7198
خبرنگار: فاطمه حسینی انتشاردهنده: خلیل تنیده

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال