ادامه حضور گسترده مردمی در شعبات اخذ رای تا ساعت 22

تهران- ایرنا- ستاد انتخابات وزارت کشوربا تمدید دوباره مهلت رای گیری تا ساعت 24 موافقت کرده است، اما به نظر می رسد با توجه به صف های طویل مردمی برابر شعب اخذ رای، بار دیگر این زمان تمدید شود.

به گزارش خبرنگارجمعه شب ایرنا، همزمان با نزدیک شدن به لحظات پایانی رای گیری و غروب آفتاب که به خنک تر شدن هوا کمک کرده است، حضور مردم در پای صندوق های رای افزایش یافته است.
بسیاری از افرادی که درصف طویل مسجد النبی هفت حوض نارمک حضور دارند می گویند از ساعت 18 در صف انتظارهستند ولی هنوز نوبت رای دادن به آنها نرسیده است.
دبیرستان هوشمند سعادت شهرک امید درشمال شرقی تهران نیز شاهد حضور گسترده مردمی در شعبه رای گیری بود و دست کم 150 نفر در صف رای گیری حضور داشته و هر لحظه بر آن نیز افزوده می شود.
از نکات مهم این دوره از انتخابات حضور تمامی افراد به همراه اعضای خانواده است. بیشتر افرادی که برای حضور در انتخابات به شعبات اخذ رای مراجعه کرده اند با همسر و فرزندان خود هستند و در چندین مورد نیز پدران و مادربزرگان به همراه آنها هستند.
علی قاسمی مهندس 48 ساله و شاغل که به همراه همسر و دختر3 ساله اش درصف اخذ رای ایستاده بود، به خبرنگار ایرنا گفت: رای دادن حق شهروندی و وظیفه ماست و من به این دلیل بیش از 2 ساعت است که در صف ایستاده ام و تا زمانی که رای خود را به صندوق نیاندازم به خانه بر نمی گردم.
وی حضور در انتخابات را پشتوانه ای بزرگ برای هردولتی دانست که بعد از انتخابات تشکیل می شود، افزود: حضور گسترده و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات می تواند زمینه هر توطئه ای در سطح بین المللی علیه ایران را از بین ببرد.
مهسا اسماعیلی 29 ساله و خانه دار نیز که به همراه همسر و پسرش که در دبیرستان توحید خیابان جانبازان در صف ایستاده بود، به خبرنگار ایرنا گفت: من از 2 ساعت پیش در این شعبه حاضر شده ام و می خواهم در سرنوشت کشور و دولت آینده سهیم باشم.
یکی از تفاوت های معنادار این دوره از انتخابات شورای شهر، حضور پررنگ فهرست های انتخاباتی است. بیشتر افرادی که در صف شعبات اخذ رای حضور دارند، همراه با خود فهرست های نامزدهای مشخصی را همراه دارند و از قبل تصمیم خود را در این زمینه گرفته اند.
مهتاب حسن پورمعلم 39 ساله که در دبیرستان هوشمند سعادت شهرک امید رای خود را به صندوق رای انداخت در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: انتخابات شورای شهر از نظر اهمیت به اندازه ریاست جمهوری دارای اهمیت نیست اما تمام افرادی که در صف ایستاده بودند، به طور کامل به هر 21 نفر رای دادند.
ورزشی*1724*9129
خبرنگار: مهدی رهبر * انتشار: حسین فتح الهی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال