روز درخشش ملت؛

افزایش حدود 500 درصدی مشارکت ایرانیان مقیم استرالیا در انتخابات

کوالالامپور - ایرنا – 'عبدالحسین وهاجی' سفیر جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد میزان مشارکت ایرانیان مقیم استرالیا در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری حدود 500 درصد رشد داشته است.

بلندپایه ترین دیپلمات ایران در استرالیا جمعه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، اعلام کرد 10 هزار و 243 ایرانی مقیم استرالیا امروز در حوزه های رای گیری حضور یافته و آرای خود را به صندوق انداختند که این بی سابقه است.
وی گفت این مهم در حالی اتفاق افتاد که در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تنها بیش از دو هزار و 100 نفر در پای صندوق های اخذ رای در استرالیا حضور یافتند و آرای خود را به صندوق انداختند.
سفیر ایران در استرالیا یکی از دلایل افزایش مشارکت ایرانیان در انتخابات امروز تا مرز 500 درصد را افزایش حوزه های رای گیری در استرالیا اعلام کرد.
رای گیری از ایرانیان مقیم استرالیا برای انتخابات ریاست جمهوری در 6 شهر آدلاید، بریزبن، پرث، سیدنی، کانبرا و ملبورن انجام شد.
به دلیل استقبال هموطنان ایرانی در استرالیا و مشارکت گسترده آنها در این دور از انتخابات و درخواست ایرانیان، زمان اخذ رای تا ساعت 23 به وقت محلی نیز تمدید شده بود.
ستاد کمیته اجرایی مرکزی انتخابات ریاست جمهوری در استرالیا نیز پس از این در اطلاعیه ای اعلام کرد بار دیگر ملت حماسه ای وصف ناپذیر آفرید و به رغم هوای نامساعد و بارانی در 6 شهر سیدنی، کانبرا، ملبورن، پرت، آدلاید و بریزبین ابا گرمی حضور خود در صفی طولانی سرنوشت کشور، خود و آینده فرزندانشان را رقم می زنند.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در 102 کشور و 310 شعبه برگزار می شود که کار اخذ رای در بسیاری از کشورها به پایان رسیده است.
در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری، سیدمصطفی آقامیرسلیم، سید ابراهیم رئیسی،حسن روحانی و سیدمصطفی هاشمی طبا با هم به رقابت می پردازند.
56 میلیون و 410 هزارو 234 نفر واجدان شرایط حضور در انتخابات 29 اردیبهشت هستند که از این تعداد 1 میلیون و 350 هزارو 294 نفر رأی اولی هستند.
در صورتی که انتخابات به دور دوم کشیده شود، در نخستین جمعه بعد از روز مرحله اول انتخابات، دور دوم برگزار خواهد شد.
آساق**1611**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال