روز درخشش ملت؛

پوشش گسترده انتخابات ریاست جمهوری در رسانه های عرب زبان

تهران- ایرنا- رسانه های خبری جهان عرب و بخش عربی رسانه های معتبر بین المللی انتخابات ریاست جمهوری کشورمان را به صورت گسترده پوشش دادند.

بسیاری از رسانه های خبری جهان عرب و همچنین بخش عربی رسانه های بین المللی ، اخبار مربوط به دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران را در پایگاه های اینترنتی خود به صورت گسترده پوشش داده و شماری از آنها نیز این خبر را در صدر اخبار مهم خود قرار دادند.
بخش عربی شبکه خبری «فرانس ۲۴» فرانسه با پوشش گسترده اخبار انتخابات کشورمان در پایگاه اینترنتی خود در یک خبر با تیتر «ایران: انتظارها برای مشارکت گسترده مردم در میان استقبال گسترده رای دهنده ها» نوشت که مردم ایران امروز (جمعه) به شکل حماسی و گسترده در انتخابات شرکت کرده و به نامزد مورد نظر خود رای دادند.
بخش عربی خبرگزاری رویترز نیز با خبر «صف های طولانی در نخستین ساعت های انتخابات ریاست جمهوری ایران» انتخابات کشورمان را از همان آغاز فرآیند رای پوشش داد.
این خبر رویترز بازتاب گسترده در رسانه های عربی داشت و به شکل گسترده این خبر را بازنشر کردند.
بخش بی بی سی عربی نیز با پوشش لحظه به لحظه اخبار انتخابات ایران در خبری از حضور گسترده مردم ایران و استقبال آنها از انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا خبر داد.
بخش عربی خبرگزاری آناتولی ترکیه نیز خبر مربوط به انتخابات ریاست جمهوری کشورمان را تحت عنوان «رای دهندگان ایرانی برای انتخاب رئیس جمهوری جدید پای صندوق های رای رفتند» در صفحه اصلی پایگاه اینترنتی خود قرار داد.
شبکه خبری آر تی عربی روسیه نیز خبری تحت عنوان «آغاز انتخابات ریاست جمهوری در ایران» را در صفحه اصلی پایگاه اینترنتی خود قرار داد.
شبکه خبری الجزیره قطر یک صفحه ویژه در پایگاه اینترنتی خود تحت عنوان «انتخابات ریاست جمهوری ایران ۲۰۱۷» به اخبار مربوط به این دوره از انتخابات اختصاص داد.
شبکه خبری اسکای نیوز عربی نیوز در خبری در پایگاه اینترنتی خود با تیتر «ایرانی ها رئیس جمهوری را انتخاب می کنند» به انتخابات ریاست جمهوری کشورمان پرداخت.
شبکه خبری المیادین نیز صفحه اصلی پایگاه اینترنتی خود را به خبرهای انتخابات ریاست جمهوری ایران اختصاص داده و برای خبر اصلی خود نیز تیتر «بدون نیاز به محرک؛ موفقیت در برگزاری انتخابات با مشترک مردمی گسترده» را به کار برد.
خبرنگار خبرگزاری رسمی کویت' کونا ' با پوشش رویداد دوازدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری ،میاندوره ای مجلس دهم و پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا‌ نوشت: مردم ایران با حضور گسترده و صف های طولانی،‌ آرای خود را به صندوق ها می اندازند.
پایگاه خبری عربی 21 نیز با انعکاس رویداد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران‌، نوشت:‌ مردم ایران با حضور در صف های طولانی،‌ پای صندوق های رای حاضر شدند.
روزنامه فرا منطقه ای «رای الیوم» با پوشش خبر دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران،‌ نوشت: مردم تهران و سایر مناطق ایران از نخستین ساعات رای گیری،‌ به طور گسترده پای صندوق های رای حاضر شدند.
روزنامه فرامنطقه ای الشرق الاوسط عربستان در شماره امروز جمعه مشارکت مردم کشورمان در پای صندوق های اخذ رای را 'با شکوه و پر شور' توصیف کرد.
تلویزیون دولتی عراق دربرنامه ای ویژه با عنوان 'نگاهی به انتخابات ایران' روند دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را در ایران دنبال و حضور مقام معظم رهبری در اولین ساعات رای گیری را مهمترین حادثه در انتخابات ایران ذکر کرد.
روزنامه های المصریون، مصری الیوم، الدستور، الیوم السابع، مصر نیز با پوشش گسترده انتخابات ایران حضور مردم را در صف های طولانی و استقبال آنها را از انتخابات گزارش دادند.
خبرگزاری رسمی قطر نیز از شروع انتخابات و حضور مردم در آن خبر داد.
شبک **خاورم**9366** 1917**جمع آوری: صغری رحیمی**انتشار دهنده:سید محمد باقر نوربخش

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال