روز درخشش ملت؛

محمود صادقی: همه پای صندوق بیایند/ تحول گسترده در رسانه‌ها رخ داده است

تهران - ایرنا - محمود صادقی نماینده مجلس به نقش بی بدیل رسانه ها در انتخابات و اتفاقات خوب صورت گرفته در چندسال گذشته اشاره کرد و از همگان خواست برای تعیین سرنوشت کشور پای صندوق رای بیایند.

عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا ضمن دعوت همه به حضور در انتخابات، این حضور را نشانه بصیرت ملت بزرگ ایران عنوان کرد.
صادقی همچنین درباره انتخابات و نقش رسانه ها اظهار داشت: وظیفه رسانه ها مانند گذشته گردش آزاد اطلاعات است.
وی تصریح کرد: دولت یک عملکردی داشته و به قول رئیس قوه مجریه 'ما نمی خواهیم با دولت قبلی مقایسه کنیم باید با روز اول مرداد 92که دولت عهده دار مسئولیت شد مقایسه کرد' لذا رسانه ها امروز وظیفه دارند حقایق و واقعیات را به مردم با زبانی که قابل فهم عموم باشد تبیین و مطالبات مردم را هم به نامزدهای انتخابات منتقل کنند.
این حقوقدان گفت: رسانه ها به خصوص از کاندید ها پرسشگری کنند که جدا از شعار چه برنامه های عملیاتی برای حل معضلات و مشکلات دارند.
صادقی درباره وضعیت رسانه ها در چهار سال گذشته افزود:‌ نمی توان حقایق را نادیده گرفت تحول گسترده ای در حوزه رسانه اتفاق افتاده برغم محدودیت هایی که آشکارا خارج از اراده دولت است. در تعداد مجوزهایی که وزارت ارشاد صادر کرده است و آزادی بیانی که در فضای رسانه ها و مطبوعات می بینیم نشان این تحول است.
عضو کمیسیون آموزش مجلس افزود: تحول خوبی در هیات نظارت بر مطبوعات در مجلس دهم هم اتفاق افتاده بطوریکه تعدادی از فعالان رسانه ای به عضویت این هیات درآمده اند و لذا در مجموع فکر می کنم عملکرد و کارنامه دولت چه وزیر قبلی و چه فعلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خوب و قابل دفاع است.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر روستا و نخستین میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح امروز(جمعه) در حدود 63 هزار و 500 شعبه اخذ رای در سراسر کشور آغاز شد.
56 میلیون و 410 هزارو 234 نفر واجد شرایط لازم رای دادن هستند که امروز می توانند با مراجعه به شعب اخذ رای در سراسر کشور آرای خود را به صندوق بریزند.
فراهنگ ** 1355 ** 1823 خبرنگار: علی اکبر قزوینیان* انتشار: طاهره نبی اللهی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال