بازی های کشورهای اسلامی؛

نوشاد عالمیان فاتح فینال برادرانه در باکو/ بیستمین طلای ایران در پینگ پنگ ضرب شد

باکو - ایرنا - فینال برادرانه رقابت های تنیس روی میز بازی های همبستگی کشورهای اسلامی بین نوشاد و نیما عالیمان با پیروزی و قهرمانی نوشاد به پایان رسید.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، امروز (جمعه) و در ادامه چهارمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی در جمهوری آذربایجان، «نوشاد عالمیان» بیستمین مدال طلای ایران را ضرب کرد. وی برای رسیدن به قهرمانی در دیدار پایانی برادر خود «نیما عالیمان» را شکست داد.
ست اول این بازی خانوادگی، نزدیک دنبال شد و پس از تساوی 11 بر 11، این نوشاد بود که 2 امتیاز گرفت و ست را به نام خود ثبت کرد.
در ست دوم این نیما بود که عملکرد بهتری داشت و توانست با نتیجه 11 بر 7 به برتری دست یابد. در این ست برادران عالمیان چند بار رالی های تماشایی اجرا کردند که با تشویق تماشاگران همراه شد.
نوشاد ست سوم را به قصد جبران آغاز کرد، ولی پس از برتری اولیه، نیما کار را به تساوی کشید. با این حال در ادامه نوشاد باتجربه تر ظاهر شد و با نتیجه 11 بر 7 کار را به سود خود تمام کرد.
ست چهارم با برتری 11 بر 8 نیما عالمیان به پایان رسید. نیما در این ست از همان ابتدا برتر از نوشاد بود و در نهایت توانست ست را به نام خود کند تا نتیجه کلی 2 بر 2 شود.
در ست پنجم هم نیما و نوشاد پایاپای تا امتیاز 10 پیش آمدند اما این برادر چپ دست (نوشاد) بود که کار را به سود خود خاتمه داد و 3 بر 2 پیش افتاد.
این نتیجه، ست ششم را بسیار حساس کرد زیرا شرایط متفاوتی را برای دو برادر رقم می زد. همین عامل سبب شد، نیما و نوشاد امتیاز به امتیاز بالا بیایند و در نهایت این نیما بود که با نتیجه 16 بر 14 پیروز شد تا همه چیز به ست آخر کشیده شود.
رقابت فشرده برادران عالمیان برای قهرمانی در آخرین ست هم ادامه داشت و هیچ یک برتری محسوسی نسبت به دیگری نداشت، اما در اواخر بازی نیما نتواست از برتری سه امتیازی اش استفاده کند و نتیجه 9 بر 6 را 11 بر 9 واگذار کرد تا نوشاد جشن قهرمانی بگیرد.
در زمان برگزاری دیدار فینال بین برادران عالمیان هیچ کدام از اعضای تیم ایران اعم از رئیس فدراسیون، سرمربی و سایر بازیکنان در سالن حضور نداشتند و برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری در سفارت ایران در باکو حضور یافتند.
کاروان ورزشی ایران تاکنون موفق به کسب 20 طلا، 24 نقره و 30 برنز و مجموع 74 مدال شده است و در رتبه سوم قرار دارد.
چهارمین دوره بازی های کشورهای اسلامی با حضور نمایندگان ٥٤ کشور در 22 رشته ورزشی از 22 اردیبهشت ماه در باکو پایتخت جمهوری آذربایجان آغاز شده است و تا یکم خردادماه ادامه دارد.
کاروان ایران نیز با ترکیب 280 نفر (127 ورزشکار مرد و 31 ورزشکار زن) در 20رشته در این بازی ها حضور دارد.
'برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.'
ورزشی(2)**9250**1379
خبرنگار: گلی سفیدزاده، امیر میرزائیان، انتشار دهنده: هادی افتخاری

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال