حضور زنان و جوانان بیرجندی در پای صندوق های رای/ جلوه ای از وفاداری به نظام

بیرجند- ایرنا - حضور حماسی و گسترده مردم بیرجند بویژه زنان و جوانان در پای صندوق های رای که از ساعات اولیه صبح امروز 29 اردیبهشت ماه آغاز شده، جلوه ای از وفاداری و پشتیبانی این مردم را به نظام جمهوری اسلامی به نمایش گذاشته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شرکت در انتخابات تکلیفی مهم و سرنوشت ساز برای هر فرد ایرانی است که زن و مرد، پیر و جوان را به پای صندوق های رای آورده تا بار دیگر با آرمانهای امام راحل (ره) تجدید میثاق کنند.
امروز در تمامی شعبه های اخذ رای در سراسر خراسان جنوبی شاهد حضور پررنگ مردم در صف های طولانی هستیم و در این بین بانوان وجوانان با شور و اشتیاقی خاص به میدان آمده اند تا با انداختن آرای خود به صندوق های رای یکبار دیگر به دنیا ثابت کنند که تای پای جان برای حفظ آرمان های انقلاب و خون شهدا ایستاده اند.
جمعی از زنان و جوانان بیرجندی در شعبه های اخذ رای در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی ، هدف از شرکت در انتخابات را مشارکت در صحنه سیاسی و سهیم شدن در تعیین سرنوست خود اعلام کردند.
به گفته آنان، امروز مردم ایران با حضور حماسی در انتخابات همبستگی ملی خود را در برابر دشمنان داخلی و خارجی به نمایش می گذارند و موجب عزت، اعتلا و سربلندی ایران اسلامی می شوند.
یک بانوی 63 ساله که همراه 2 فرزندنش برای شرکت در انتخابات به یکی از شعب بیرجند مراجعه کرده بود گفت: امروز آمده ایم که با حضور خود، از رهبر معظم انقلاب اسلامی تبعیت و پشتیبانی کنیم.
فاطمه اصغری اظهار کرد: حضور پرشور مردم موجب تقویت ملی و عزت و قدرت ایران اسلامی در صحنه بین المللی می شود لذا مردم وظیفه دارند تا ساعات باقی مانده پایان انتخابات رای خود را صندوق بیندازند.
یک بانوی دیگر که خود را معلم معرفی کرد و در صف رای گیری در انتظار رای دادن بود، گفت: حضور حماسی مردم در پای صندوق های رای مشت محکمی در برابر یاوه گویی های دشمنان انقلاب اسلامی است.
مهری عسکری ادامه داد: رئیس جمهوری آینده در برابر تک تک آرای مردم مسئول است و باید انتظارات مردم را پاسخگو باشد که مهمترین خواسته مردم ، ایجاد اشتغال و امکانات رفاهی در جامعه است.
یک جوان 19 ساله که برای نخستین بار در انتخابات شرکت کرده بود، گفت: از رئیس جمهوری منتخب انتظارداریم که به شعارهای خود در مورد جوانان بعد از روی کار آمدن عمل کند و تنها جنبه تبلیغاتی نداشته باشد.
حسن علی آبادی افزود: همچنین استفاده از استعدادهای جوانان و نخبگان در مدیریت کشور باید مد نظر رئیس جمهوری آینده باشد.
وی اظهار کرد: امروز ملت ایران با حضور حماسی خود در انتخابات به همه دشمنانی که چشم طمع به کشورمان دوخته اند ثابت می کنند که برای پیشرفت و سربلندی کشورشان همیشه در صحنه حضور دارند.
یک جوان 27 ساله که خود را کارشناس رشته حقوق معرفی کرد، گفت: رای هر فرد ایران خواری در چشم دشمنان است لذا به عرصه انتخابات آمده ایم تا در صحنه های داخلی و خارجی براقتدار کشورمان بیفزاییم.
محمد زارعی افزود: امروز ملت ایران با حضور حماسی خود در انتخابات ریاست جمهوری، تبلیغات سوء بدخواهان نظام و دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی را خنثی می کنند.
وی یادآور شد: دشمنان انقلاب همواره تلاش می کنند ملت ایران را از حضور در انتخابات بازدارند اما مردم ما طی سالهای متمادی نشان داده اند که تا پای جان برای دفاع از آرمان های انقلاب و شهدا ایستاده اند و نیرنگ دشمنان هیچ تاثیری در تصمیم آنها ندارد.
یک بانوی ورزشکار هم گفت: حضور مردم در انتخابات نشانه استقلال طلبی آنان است لذا مردم امروز با همدلی و همزبانی، برگ زرین دیگری را در تاریخ انقلاب به ثبت می رسانند.
زهرا عباسی اظهار کرد: از رئیس جمهوری آینده انتظار داریم به فکر محرومان باشد و برای همیشه جامعه را از اختلاس و فاصله طبقاتی نجات دهد تا همه مردم از حقوق مساوی برخوردار شوند.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شورا های اسلامی شهر و روستا در 11 شهرستان تابعه استان از ساعت هشت صبح روز جمعه آغاز شده است.
902 شعبه اخذ آرای مردم استان را در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی جمع آوری می کند.
تعداد صندوق های اخذ رای ریاست جمهوری 902 صندوق و شوراهای اسلامی شهر و روستا یک هزار و 202 صندوق است.
رای گیری شورای اسلامی شهر بیرجند در 92 شعبه با پیش بینی 410 صندوق اخذ رای به روش الکترونیکی انجام می شود، اما اخذ رای برای ریاست جمهوری دستی است.
انتخابات شوراهای اسلامی در 908 روستای استان برگزار می شود.
همچنین چهار هزار و 817 نامزد شورا در حوزه روستایی استان، برای تصاحب 2 هزار و 822 کرسی، با هم رقابت می کنند.
مجموع ثبت نام شدگان برای نامزدی شوراهای اسلامی شهر و روستای استان پنج هزار و 678 نفر است
نامزدها در حوزه شهری برای تصاحب 139 کرسی رقابت می کنند.
یکهزار و 170 ناظر و سر ناظر در استان مسئولیت نظارت برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا را به عهده دارند.
جمعیت خراسان جنوبی بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن آبان ماه سال 1395، 769هزار نفر اعلام شد که از این تعدادد 454 هزار(59درصد) نفر شهری و 315 هزار نفر (41درصد) روستایی هستند.
از 769 هزار نفر جمعیت استان، 552 هزار نفر واجد شرایط حق رای در انتخابات این دوره هستند که از این تعداد 15هزار و 926 نفر رای اولی اند.
در این دوره انتخابات، با انصراف محمدباقر قالیباف، اسحاق جهانگیری و سیدمصطفی آقا میرسلیم، از ادامه رقابت های انتخاباتی، سید ابراهیم رئیسی، حسن روحانی و سیدمصطفی هاشمی طبا به عنوان سه نامزد باقیمانده در عرصه رقابت، در معرض رای مردم قرار دارند.
تعداد واجدان شرایط رای در این انتخابات 56 میلیون و 410 هزار و 234 تن اعلام شده است که از این تعداد یک میلیون و 350 هزار و 294 تن رأی اولی هستند.
سایت ایرنا خراسان جنوبی www.irna.ir/skhorasan
کانال اطلاع رسانی : http://telegram.me/birjand
6054*خبرنگار و انتشاردهنده -مریم پنجابی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال