روز درخشش ملت؛

ایرانیان مقیم انگلیس جلوه های زیبایی از خرد و همبستگی ملی را به نمایش گذاشتند

لندن - ایرنا - ایرانیان مقیم انگلیس از ساعات نخست رأی‌گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در لندن و شش شهر دیگر این کشور، با حضور پرشور و گسترده در پای صندوق‌های رأی، جلوه های زیبایی از خرد و همبستگی ملی را به نمایش گذاشتند.

به گزارش ایرنا، انتخابات ریاست جمهوری ایران در انگلیس از ساعت 8 صبح به‌وقت محلی (10 و 30 دقیقه به‌وقت‌تهران) آغاز و تا ساعت 18 به‌وقت محلی (9 و 30 دقیقه به‌وقت‌تهران) ادامه خواهد داشت.
ایرانیان مقیم انگلیس ، با ایجاد صف طویل در پای صندوق‌های رأی که در نوع خود بی‌سابقه توصیف شده است، مشارکت جمعی و همراهی و همدلی خود را با سایر هم‌وطنان داخل و خارج از کشور به منصه ظهور رساندند.
هم اینکه صف رای گیری در مقابل ساختمان کنسولگری ایران واقع در منطقه کنزینگتون، به خیابان مجاور کشیده شده است.
سلیمانی یکی از ایرانیان حاضر در این جشن ملی در گفت‌وگو با ایرنا گفت: به‌عنوان یک ایرانی خارج از کشور افتخار دارم که در این انتخابات رأی دهم و بخشی از موفقیت حاصل از آن باشم.
وی گفت: انتخابات ما آزاد است و بدون هیچ مشکلی می‌توانیم رأی دهیم و این انتخابات تاثیر زیادی بر روی آینده ایران دارد که نه ‌فقط برای کشورمان بلکه برای دنیا نیز مهم است.
یکی دیگر از ایرانیان مقیم انگلیس نیز در گفت‌وگو با ایرنا گفت: من فکر می‌کنم که برای آینده کشور و خودمان بایستی اقدامی صورت دهیم و شرکت در انتخابات کوچک‌ترین کاری است که می‌شود انجام داد.
وی افزود: با رأی که در انتخابات ریاست جمهوری می‌دهیم، در سرنوشت کشور سهیم خواهیم شد و خیلی خوشحال هستم که امروز اولین فردی بودم که در این انتخابات در انگلیس، رأی دادم.
یک خانم حاضر در صف رأی‌گیری نیز به خبرنگار ایرنا گفت: این انتخابات یکی از مهم‌ترین انتخاباتی است که تاکنون در جمهوری اسلامی ایران برگزار شده است.
حمید بعیدی نژاد سفیر جمهوری اسلامی ایران در انگلیس نیز در گفت‌وگو با خبرنگاران بیان داشت: این یک روز ملی برای ایرانیان است و همانطور که شاهد هستید، ایرانیان خارج از کشور همزمان با حضور پرشکوه ملت عزیزمان در ایران، در تمامی کشورهای دنیا از نیوزیلند که اولین شعبات رأی گیری ما هست، تا اروپا و بعد آمریکا و آمریکای شمالی، حضور باشکوهی در انتخابات دارند.
وی گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند این روز را واقعا بایستی به عنوان یک جشن ملی، بدانیم و همه با روحیه ای شاداب در انتخابات حضور پیدا کنیم.
سفیر ایران افزود: افتخار داریم همانطور که به اطلاع هموطنان عزیز رسیده پنج شعبه در شهر لندن و شش شعبه اخذ رأی در شهرهای دیگر انگلیس برای اخذ رأی هموطنان مستقر کرده ایم که بنا به گزارش همکاران ما مردم در تمامی شعبات از صبح زود حتی قبل از ساعت هشت صبح در شعبات حاضر شده و مشارکت چشمگیری دارند و نوید این را می بینیم که انتخاباتی بسیار باشکوهی در خارج از کشور از جمله در انگلستان شاهد باشیم.
مجموعا 12 صندوق در 11 شعبه رأی در کشور انگلستان مستقر شده که از این تعداد شش صندوق در پنج شعبه در مناطق مختلف شهر لندن ( شامل دو صندوق در محل بخش کنسولی سفارت) و شش صندوق دیگر در شهرهای دیگر انگلیس شامل منچستر، بیرمنگام، نیوکاسل، گلاسکو، لیدز و کاردیف مستقر شده اند.
روند رای گیری تا ساعت 18 به وقت محلی ادامه خواهد یافت که با توجه به شمار زیاد افراد رای دهنده احتمال تمدید آن دور از ذهن نیست.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در 102 کشور و 310 شعبه برگزار می شود و اخذ رأی از ایرانیان در نیوزیلند کلید خورد و در قاره آمریکا پایان می یابد.
حسن روحانی، سیدمصطفی هاشمی طبا، سیدابراهیم رئیسی و سیدمصطفی میرسلیم نامزدهای انتخابات این دوره ریاست جمهوری هستند.
56 میلیون و 410 هزارو 234 نفر واجدان شرایط حضور در انتخابات 29 اردیبهشت هستند که از این تعداد 1 میلیون و 350 هزارو 294 نفر رأی اولی خواهند بود.
اروپام**1**1552/انتشاردهنده : قاسم شریعتی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال