روز درخشش ملت؛

انتخابات در اتریش و اسلواکی تمدید شد/مولایی: انتخابات پرتو نوینی بر اقتدار ایران افکند

وین-ایرنا- عبادلله مولایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در اتریش اعلام کرد به علت استقبال گسترده هموطنان ، زمان رای گیری در اتریش و اسلواکی تا ساعت 20 به وقت محلی (22 و 30 دقیقه به وقت ایران) تمدید شد.

مولایی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در وین ، حضور پرشکوه مردم و تشکیل صفوف فشرده در حوزه های رای گیری از جمله در اتریش و اسلواکی را برگ زرین دیگری بر تاریخ مردم سالاری دینی در ایران دانست.
وی افزود: این انتخابات پرتو نوینی بر عظمت و اقتدار و قدرت ملی کشورمان در برابر دیدگان جهانیان افکند که موجب فخر و مباهات و افتخار هر ایرانی است.
مولایی افزود: با توجه به استقبال گسترده از این انتخابات، ستاد برگزاری انتخابات در سفارت جمهوری اسلامی ایران در وین تصمیم گرفت رای گیری را تا ساعت 20 تمدید کند و درصورت نیاز باز هم امکان تمدید زمان رای گیری وجود دارد.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران از ساعت هشت صبح به وقت محلی اروپای مرکزی (10.30 ایران) با حضور پرشور ایرانیان مقیم اتریش و اسلواکی در پای صندوق های اخذ رای آغاز شد.
شعبه های رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از ساعت هشت صبح امروز در شهرهای وین پایتخت اتریش ، گراتس دومین شهر پرجمعیت این کشور و همچنین براتیسلاوا پایتخت جمهوری اسلواکی آغاز شده است.
هموطنان ایرانی مقیم اتریش و اسلواکی با حضور در پای صندوق های رای نامزدهای موردنظر خویش را انتخاب می کنند. بالغ بر 35 هزار ایرانی در اتریش و حدود 500 ایرانی عمدتا دانشجو در جمهوری اسلواکی اقامت دارند.
شبک**اروپام**1078**1392**خبرنگار: بابک جعفری**انتشار: ابوالفضل بابایی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال