نشست برنامه ریزی مسابقات بین المللی جنگی با حضور ایران در مسکو برگزار شد

مسکو - ایرنا - نشست تخصصی برنامه ریزی و سنجش امکانات ویژه سومین مسابقات بین المللی جنگی که همزمان در روسیه و 4 کشور دیگر اجرا می شود، با حضور هیات نظامی ایران به ریاست سرهنگ امیر قانعی رئیس مسابقات ارتش در ستاد کل نیروهای مسلح در مسکو برگزار شد.

به گزارش ایرنا، در پایان این نشست سه روزه در منطقه نظامی آلابینو، اعلام شد که تا کنون ۲۷ کشور برای شرکت در این رقابت ها اعلام آمادگی برای حضور کرده اند که نسبت به سال گذشته حدود 50 درصد بیشتر است و سطح رقابت ها را فشرده تر می کند.
مهندس علی احمدیان برنامه ریز مسابقات در باره روند اقدام های پیش رو برای برگزاری رقابت ها که تیرماه سال جاری برگزار خواهد شد امروز (جمعه) در پایان نشست به خبرنگار ایرنا گفت: گسترش جغرافیای برگزاری میدان های مسابقات جنگی به پنج کشور یک تعامل دوستانه را بین نظامیان ایجاد می کند.
وی افزود: ایران در سال جاری به چهار کشور روسیه، چین، قزاقستان و آذربایجان تیم اعزام می کند و از جمله مسابقات مهم می توان به رقابت های بیاتلون تانک، کلیدهای آسمان (سامانه اس-۳۰۰)، صعود به کوهستان در روسیه، رقابت های پهپاد، توپخانه و تک تیرانداز در قزاقستان، مسابقات هوابرد و نفربر در چین و رزمناوها در جمهوری آذربایجان اشاره کرد که نیروهای ایرانی با همتایان خود از کشورهای مختلف در تمامی رشته ها رقابت خواهند کرد.
احمدیان همچنین اعلام کرد: اعضای هیات ایرانی براساس برنامه تنظیم شده بازدید از میادین محل برگزاری مسابقات برای امکان سنجی، آشنایی با مسیر و بررسی برنامه مسابقات را آغاز کرده اند.
براساس برنامه اعلام شده، سومین مسابقه بین المللی ارتش ها از 30 تیر تا 24 مرداد در 28 رشته به میزبانی روسیه، چین، بلاروس، قزاقستان و جمهوری آذربایجان برگزار می شود.
17 رشته این مسابقات در روسیه، شش شاخه در چین و سه رشته در قزاقستان برگزار می شود و همچنین جمهوری آذربایجان و بلاروس هر کدام میزبان برگزاری یک مسابقه بین تیم ها هستند.
رقابت ها سال گذشته فقط در روسیه و قزاقستان با حضور تیم های نظامی از 19 کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران برگزار شد که با توجه به دستاوردهای آن، شمار میزبانان امسال مسابقات بین المللی ارتش ها به پنج کشور افزایش یافته است و مسابقات نیز می تواند سخت تر باشد.
تحکیم همکاری های نظامی بین المللی کشورهای حاضر در رقابت ها، ارتقای اعتبار و جایگاه خدمت در نیروهای مسلح، بالا بردن سطح آموزش درست شرکت کنندگان در مسابقات، نمایش ویژگی های فنی- تاکتیکی جنگ افزارها و تجهیزات نظامی و بررسی روش های نوین آموزش و استفاده از نیروها و ادوات از جمله اهداف برگزاری این رقابت ها اعلام شده است.
اروپام 391 ** انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال