روز درخشش ملت؛

بازیگر سینما و تلویزیون: انتخابات تمرین حرکت در مسیر دموکراسی است

تهران- ایرنا- بازیگر سینما و تلویزیون می گوید: امروز باید حرکت قدرتمندی را که آغاز کرده ایم، ادامه دهیم و اجازه ندهیم سایر کشورها حتی در یک مکالمه دیپلماتیک از کشور و مسئولان نظام با بی احترامی یاد کنند.

«علی اسماعیل پور دهکردی» عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا در محل حسینیه ارشاد تهران افزود: از اینکه خارجی ها شاهد حضور گسترده و چشمگیر آحاد مردم در عرصه انتخابات ایران هستند و رسانه ها و خبرنگاران خارجی این حماسه عظیم و استقبال از دموکراسی را به تصویر می شکند، به خود می بالم.
به گفته وی، یکی از معضلات جدی ایران، بمباران های تبلیغاتی منفی علیه دموکراسی در کشورمان است؛ هرچند دموکرات ترین کشور جهان نیستیم اما در بستر دموکراسی حرکت و تمرین می کنیم.
دهکردی با بیان اینکه همه مسئولان کشورمان این دموکراسی را تشویق می کنند، تصریح کرد: درس بزرگی که می توانیم به فرزندانمان بدهیم این است که باید با هر اندیشه، تفکر و تصور ذهنی در دموکراسی سهیم باشند.
وی ادامه داد: از رئیس جمهوری آینده انتظار می رود در وهله نخست به وعده های خود عمل کند و فکر نکند باید همه کارهای رئیسان جمهوری پیشین کشور را تعطیل کند.
این هنرمند سینما و تلویزیون افزود: رئیس جمهوری آینده باید مسیر صحیحی که در کشور آغاز شده است را ادامه دهد و به دیدگاه های عمومی جامعه احترام بگذارد.
وی تصریح کرد: امروز در شرایطی هستیم که نمی توانیم نگاه جهانی را از کشورمان دور کرده و نادیده بگیریم، بلکه نیاز داریم تا این حرکت و عرض اندام قدرتمندی که در جهان بوجود آورده ایم را استمرار بخشیم و اجازه ندهیم سایر کشورها حتی در یک مکالمه دیپلماتیک از کشور و مسئولان نظام با بی احترامی یاد کنند.
دهکردی با اشاره به وعده های نامزدها، گفت: هر کس که رییس جمهوری دوازدهم شد، باید دیدگاه های منطقی، مثبت و عملی سایر کاندیداها را بپذیرد.
وی افزود: آرزو دارم جریان فرهنگی که پس از بازگشایی خانه سینما به جریان افتاده تداوم داشته باشد؛ همچنین شاهد بهبود شرایط اقتصادی کشورمان که مساله ای جهانی است و فقط خاص ایران نیست، باشیم.
به گزارش ایرنا، دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر روستا و نخستین میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح امروز(جمعه) در 63 هزار و 500 شعبه اخذ رای در سراسر کشور آغاز شد.
همچنین در این دوره از انتخابات، 56 میلیون و 410 هزارو 234 نفر واجد شرایط رای هستند و تعداد یک میلیون و 350 هزار و 294 نیز نفر برای نخستین بار می توانند در انتخابات شرکت کنند.
اقتصام ** 3065 ** 1070**1561**خبرنگار: محمد ملک دار ** انتشاردهنده:مژگان توانا

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال