روز درخشش ملت؛

یک روز انتخاباتی با مردم در مسجد النبی نارمک

تهران - ایرنا - حضور پرشور ملت در دوازهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر تهران جلوه ای دیگر از مردم سالاری دینی را در ایران به منصه ظهور رساند.

به گزارش ایرنا، مردم از ساعت هشت صبح جمعه با حضور هدفمند و هوشمندانه در انتخابات بار دیگر نشان دادند که مشارکت حداکثری در تعیین سرنوشت کشور تنها راه ساختن ایران آباد است.
شمار شش هزار و 448 شعبه اخذ رای انتخابات در استان تهران وظیفه اطلاع رسانی را برای اصحاب رسانه دشوار کرده است. اما برخی شعب در همه انتخاب ها ویژگی برجسته ای دارند. «مسجد النبی» در محله نارمک تهران واقع در میدان نبوت از جمله این شعب انتخاباتی است.
در مسجد النبی همه مردم با هر جنس و سنی آمده بودند. مادری با کالسکه ای که فرزند خردسالش در آن بود، پیرمردی عصا در دست، پیر زنی هم با صندلی چرخ دار خود را به مسجد النبی رسانده بود تا روزی بیاد ماندنی را در 29 اردیبهشت رقم بزنند.
رای اولی ها همه پرشور بودند، جوانان با حضور گسترده خود در صفوف به هم فشرده ، ساعت ها منتظر نوبت ماندند تا انگشت سبابه خود را به رنگ افتخار مشارکت در انتخابات مزین کنند.
صف های طولانی از نخستین ساعات روز شکل گرفت،در مقاطعی طول صفوف مردمی در انتظار رای دادن به 200 متر نیز می رسید.
با تعدادی از مردم هم کلام شدم تا از آنان درباره انتخابات بپرسم، پاسخ ها بسیار جالب و شنیدنی بود.
یکی از وظیفه ملی گفت، دیگری از تلاش برای حل مشکلات،‌ آن دگر بر تاثیرگذاری هر رای برای سال های متمادی آینده تاکید کرد و فردی هم گفت: امروز تمرین دمکراسی می کنیم.
«آرمین» دانشجوی پزشکی گفت: هر ایرانی برای تعیین سرنوشت خود و کشورش باید در انتخابات شرکت کند و من هم بر اساس وظیفه حضور دارم.
وی درباره انتظاراتی که از رئیس جمهور آینده دارد، گفت:رئیس جمهوری باید مشکلات کشور را بشناسد و برای حل آن فارغ از نگاه جناحی قدم بردارد. مشکلات جوانان مانند اشتغال و مسکن همیشه بوده و امیدوارم در دوره دوازدهم ریاست جمهوری بخش قابل توجهی از آن بر طرف شود.
این دانشجوی پزشکی افزود: البته در نگاه اول شاید وضعیت اقتصادی در این مشکلات جلوگر باشد. اما به نظر من مشکلات 'فرهنگی' نسبت به اقتصادی در جامعه بیشتر است. زیرا بخشی از گرفتاری های اقتصادی ریشه در فرهنگ دارد.
«زهرا افشاری» نیز که برای انداختن رای خود در مسجد النبی حاضر شده بود، گفت: ما شهروند ایران هستیم و مهم شرکت همه مردم در انتخابات است تا به تمام جهان ثابت کنیم تا آخرین نفس پای آرمان های انقلاب و نظام اسلامی ایستاده ایم.
وی درخصوص انتظاری که از رئیس جمهور آینده دارد گفت: راستگویی، شفافیت، انقلابی بودن و پشتیبان ولایت فقیه از جمله خصوصیاتی است که رئیس جمهور منتخب باید داشته باشد. همچنین برطرف کردن مشکلات بی کاری بخشی از جوانان و بوجود آوردن شرایط ازدواج برای آنان از جمله مسائلی است که باید به آن توجه شود.
«نیما یعقوبیان» که یک رای اولی است هدفش از شرکت در انتخابات را کمک به سربلندی کشورش اعلام کرد و گفت: بر طرف کردن مشکلات جوانان در بیکاری و کمک به آنان در ازدواج مهمترین ماموریت رئیس دولت آینده باشد.
«امیر محمد» که دانشجوی ترم دوم رشته حقوق است، هدف از شرکت در انتخابات را مشارکت فعال در تعیین سرنوشت کشورش اعلام کرد و گفت: اینکه نامزد ریاست جمهوری پس از اخذ حداکثر آرای مردم به شعارها و قول هایی که در تبلیغات انتخاباتی داده، پایبند باشد از اهمیت ویژه ای برخودار است.
«صبوری» دیگر جوانی است که در صف طولانی اخذ رای مدتها انتظار کشیده است، درباره انتظارش از رئیس جمهور آینده گفت: اینکه ریس جمهور ایران بتواند با دنیا به خوبی در ارتباط باشد و ارتباط خارج از کشور تنها به افغانستان و پاکستان معطوف نشود، بسیار حائز اهمیت است. زیرا به نظر من زمانی یک کشور در جاده رشد قرار می گیرد که ارتباطش با سایر کشورها به خوبی برقرار باشد تا در ادامه آن اشتغال و درآمد زایی حاصل شود.
«رامین پرورده» دیگر جوان حاضر در انتخابات است که گفت: در ابتدا قصدم از حضور در انتخابات، دادن رای سفید بود. اما وقتی فضای انتخاباتی کشور را دیدم برای اینکه در آینده خودم را سرزنش نکنم با نامزد اصلح مورد نظرم رای خواهم داد تا تاثیر حضورم در آینده دیده شود.
وی که دانشجوی مهندسی هسته ای است، ادامه داد: از رئیس جمهور آینده انتظار می رود تا به رغم زحماتی که در چهار ساله گذشته صورت داده در آینده نیز برای بهبود وضعیت معیشت مردم تلاش کند.
همچنین «حمید رضا» دانشجوی عمران که برای شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به مسجد النبی آمده بود، گفت: من هم به دانشجو هستم و کمترین توقعم از دولت آینده این است که بتوانم پس از پایان تحصیلاتم یک شغل مناسب داشته و به توسعه و پیشرفت کشورم کمک کنم.
وی درخصوص شرکت در انتخابات شورای شهر که به صورت همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود، اظهار داشت: حقیقتا افرادی که برای شواری شهر نامزد شده اند را نمی شناسم و تمام هدفم رای دادن به نامزد منتخبم برای ریاست جمهوری ایران است.
«رضا زاهدی» نیز که کارمند دولت است،به خبرنگار ایرنا گفت: وضعیت معیشت کارمندان چندان خوب نیست و قصد نداشتم در انتخابات حضور داشته باشم. اما وقتی احساس کردم شرکت نکردن در انتخابات به نوعی خیانت است، شرکت کردم.
وی گفت: تمام قدرت های جهان بر انتخابات ریاست جمهوری ایران حساس هستند که این عامل سبب می شود هر ایرانی برای شرکت در انتخابات بیشتر متمایل باشد. از طرفی در کشورهای اروپایی مانند انگلیس و فرانسه و دیگر کشورها امنیت وجود ندارد. در حالی که همین آرامشی که در برگزاری انتخابات دیده می شود نشان از وجود امنیت بالا در ایران است.
این کارمند دولت خاطر نشان کرد: امیدوارم رئیس جمهور آینده مشکلات معیشتی مردم را حل کند و بتواند در اشتغال زایی جوانان نیز بیشتر موفق باشد.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از ساعت 8 صبح امروز جمعه آغاز شده است و همزمان انتخابات شورای های شهر و روستا در حال برگزاری است.
**9029** 1701
**گزارش از محمد مهدی موذن** انتشار: حمید قدیمی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال