خواسته های مردم از دل صندوق ها بیرون می آید

تهران- ایرنا- مردم ایران زمین در سراسر این سرزمین پهناور امروز بار دیگر می خواهند نشان دهند برخلاف آنچه بیگانگان می خواهند همچنان دلشان برای وطن شان می تپد و در پی تحقق خواسته هایشان هستند .

مازیار که کارمند یک شرکت خصوصی است و برای دادن آرای خود به مسجد قدس شهرک غرب آمده است، در گفت و گو با ایرنا بیان داشت: حضور گسترده مردم نشان دهنده شعور اجتماعی بالای ملت فهیم ایران است که همواره در شرایط دشوار نقش تاریخی خود را ایفا کرده اند.
وی با اشاره به اینکه ما خواست های خود را از طریق صندوق های رای بدست خواهیم آورد و دیگر حاضر نیستیم به گذشته برگردیم، حضور در پای صندوق های رای را باعث ایجاد یکپارچگی و امنیت بیشتر در کشور و همچنین در ارتباط با دیگر کشورها دانست.
وی درباره اینکه از دولت آینده چه توقعی دارید، گفت: از دولت آینده توقع دارم روندی که در چهار سال پیش رفته است، ادامه یابد. مردم ایران خواهان تعامل با دیگر کشورها و حضور موثر در جهان هستند.
به گفته مازیار، دیپلماسی فعال بستر را برای تجارت و کسب و کار داخلی و خارجی ایجاد می کند.

**رای دادن وظیفه شهروندی است
محمد یکی دیگر از شهروندان تهرانی که پنج ساعت در یکی از شعبه های اخذ رای منتظر ریختن آرای خود به صندوق ایستاده است در گفت و گو با ایرنا، بیان داشت: وظیفه شهروندی خود می دانم که در انتخابات شرکت کنم و در سرنوشت کشورم سهیم باشم، حضور گسترده مردم در پای صندوق های رای حاکی از مسئولیت پذیری مردم است.
وی درباره توقع خود از دولت دوازدهم گفت: از دولت دوازدهم توقع دارم در برقراری آرامش، ایجاد اشتغال جوانان، تعامل بین المللی و اقدام هایی شایسته که بتواند فضای سیاسی و اجتماعی را ارتقا دهد، بکوشد.

**نمی توانم بی تفاوت بمانم
حسام که یک فعال بخش خصوصی است و به مسجد قدس شهرک غرب برای دادن رای آمده است، گفت: من رای دادم چون کشورم را دوست دارم و آینده سرزمینم برای من اهمیت زیادی دارد.
وی تاکید کرد: رای دادم چون نمی توانم به سرنوشت خود و مردم کشورم بی تفاوت باشم .
حسام یادآور شد: ایران سربلند با مشارکت تک تک ایرانیان سربلند تر می شود.
وی گفت: از رئیس دولت دوازدهم توقع دارم امروز را از یاد نبرد و در چهارسال آینده تمام توان خود را برای افزایش امنیت فکری و رفاه ایرانیان به کار بندد. جهانیان امروز اعتماد مردم به جمهوری اسلامی ایران را دیدند و موقعیت ایران در عرصه جهانی باز هم بالاتر رفت.
وی تاکید کرد: شک ندارم روابط بین المللی ما محکم تر ازگذشته پیش خواهد رفت.

**صندوق های رای بهترین راه گفت و گو است
فرناز نیز که یک شهروند تهرانی درباره علت حضورش در دو انتخابات همزمان درکشورمان گفت: صندوق های رای بهترین راه برای شنیدن صدای مردم است. ما باید صدای مان را از دل صندوق ها به گوش مسئولان برسانیم.
وی گفت: امنیت، آرامش، شوق، نشاط، انرژی و همبستگی که امروز مشاهده می شود می تواند به ثبات ایران کمک کند.
وی گفت، رییس دولت آینده باید صدای همه مردم را بشنود و شرایط را به گونه ای مدیریت کند که آزادی رسانه ای میسر باشد. رسانه ها باید صدای گویای مردم باشند و هر کسی امنیت سخن گفتن داشته باشد.
وی که فردی تحصیلکرده و شاغل است، گفت: بیش از آنکه برای خودم چیزی بخواهم، انتظار دارم وضعیت کشور به گونه ای باشد که احساس آرامش برای همه مردم میسر شود.
محمد بکی دیگر از رای دهندگان هم به ایرنا گفت: دوست ندارم کسانی مسئولیت کشور را بدست بگیرند که با تفکرات افراطی بخواهند کشور را اداره کنند.
وی گفت: بیش از نان شب به آرامش. امنیت و صلح نیاز داریم.
محمد تامین آسایش، رفاه مردم و ثبات اقتصادی را خواسته اش از دولت آینده عنوان کرد.
اقتصام**9123**1561** خبرنگار: زهره دریغ گفتار: انتشار:مژگان توانا

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال