روز درخشش ملت ایران؛

شگفتی یک ایرانی مقیم امریکا از حضور گسترده مردم در انتخابات ریاست جمهوری

تهران - ایرنا - یک ایرانی مقیم آمریکا که برای شرکت در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شورای شهر در مسجد قبای تهران حضور یافته بود از حضور گسترده مردم و انبوه جمعیت در این حماسه ملی شگفت زده شده بود.

'جسیکا پالین فروغ' 21 ساله که ساکن امریکا است به خبرنگار ایرنا گفت: در مدتی که در ایران بودم از حضور پرشور مردم برای حمایت از کاندیداهای ریاست جمهوری شگفت زده شده ام.
وی اظهارداشت: هرایرانی در انتخابات ریاست جمهوری حق رای دادن دارد و من هم به عنوان یک امریکایی ایرانی تبار خواستم در سرنوشت کشورم و ادامه دموکراسی سهیم باشم.
وی عملکرد دولت یازدهم را مناسب عنوان و ابراز امیدواری کرد رئیس دولت دوازدهم نیز بتواند آینده بهتری را برای کشورش رقم بزند.
فروغ گفت: آنچه مسلم است دنیای غرب نگاه مثبتی به برگزاری انتخابات ایران و رای دادن مردم ندارد، اما من متعجب شدم که اکثر مردم به ویژه خانم ها با حضور پررنگ خود در این انتخابات شرکت دارند.
وی مراحل رای گیری ریاست جمهوری امریکا را از جمله ثبت نام، نحوه برگزاری، زمان و مکان رای گیری را بسیار دشوار عنوان کرد و افزود: در انتخابات ریاست جمهوری امریکا حتما باید رای دهندگان از قبل ثبت نام کنند و روز انتخابات در ایالت و محل زندگی خود رای بدهند، چون روز انتخابات ریاست جمهوری امریکا مصادف با روز کاری است و بخش عمده مردم امکان رای دهی ندارند.
فروغ گفت: اما مردم ایران در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به راحتی می توانند با شناسنامه خود در هر کجایی که هستند، به نامزد خود رای بدهند.
به گزارش ایرنا، دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر روستا و نخستین میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح امروز(جمعه) در 63 هزار و 500 شعبه اخذ رای در سراسر کشور آغاز شد.
درانتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و نخستین میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی 56 میلیون و 410 هزارو 234 نفر واجد شرایط لازم رای دادن هستند که امروز با مراجعه به شعب اخذ رای در سراسر کشور آرای خود را به صندوق های رای می اندازند .
در این دوره از انتخابات، یک میلیون و 350 هزار و 294 نفر برای نخستین بار می توانند در انتخابات شرکت کنند.
اقتصام**9186 **1561**گزارشگر: هما همت خواه**انتشار:مژگان توانا

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال