روز درخشش ملت؛

زائران ائمه اطهار(ع) هنگام عبور از مرز آرای خود را به صندوق ریختند

زرباطیه-ایرنا- همه آنها که بامداد امروز جمعه از مرز ایران در استان ایلام عبور کرده و وارد خاک عراق شدند، از ساعت 8 صبح به وقت محلی(9 و نیم به وقت تهران)، پای صندوق رای دایرشده در مرز دو کشور رفتند و آرای خود را برای انتخاب رئیس جمهور دوازدهم به صندق ریختند.

به گزارش ایرنا، عمده افرادی که در این صندوق رای ریختند، زائران عتبات عالیات هستند که به عشق امام حسین(ع) راهی عراق شده اند.
آنها در صفوف منظم و با صبری ستودنی، پشت صف طویل ایستادند تا نوبتشان فرا برسد و کاروان ها تا انگشت اشاره دست راست کاروانیان به مرکب آغشته نشد ، مرز را ترک نکردند.
یکی از دست اندرکاران صندوق اخذ رای در زرباطیه در خصوص تلاش های صورت گرفته برای دایر کردن این صندوق در مرز گفت طی هفته های گذشته برای استقرار یک صندوق در مرز دو کشور با مسئولان عراقی چندین جلسه برگزار کردیم تا نهایتا روز پنجشنبه پس از بازدید از چند مکان، محل استقرار صندوق را تعیین کردیم.
وی گفت که رای گیری در مرز زرباطیه-مهران ، راس ساعت 8 صبح به وقت محلی (9 و نیم به وقت تهران) آغاز شد .
براساس گزارش ها، گفته شده در ساعاتی ، تراکم جمعیت پای این صندوق ، بسیار بالا بوده است و مسئولان مرزی عراق نیز برای برگزاری انتخابات و جمع آوری آرای شهروندان ایرانی جهت انتخاب دوازدهمین رئیس جمهورهمکاری خوبی داشته اند.
برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در کشور عراق، 23 صندوق رای در استان های بغداد، کربلا، نجف، بصره ، سامرا، مرز مهران-زرباطیه، سلیمانیه و اربیل دایر شده است.
بر اساس گزارش رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری در خارج از کشور، این انتخابات در 103 کشور و 132 نمایندگی کشورمان و همچنین 279 شعبه اخذ رای برگزار می شود و 2 میلیون و 500 هزار ایرانی خارج از کشور حائز شرایط رای دادن هستند.
56 میلیون و 410 هزارو 234 نفر واجدان شرایط حضور در انتخابات 29 اردیبهشت که از این تعداد یک میلیون و 350 هزارو 294 نفر رأی اولی خواهند بود، امروز از میان 4 نامزد این دوره یعنی سید مصطفی آقا میر سلیم، سید ابراهیم رئیسی، حسن روحانی و سید مصطفی هاشمی طبا، یکی را به عنوان رئیس دولت دوازدهم انتخاب خواهند کرد.
خاورم*4*1770*

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال