روز درخشش ملت؛

معاون وزیر ارشاد: رسانه‌ها اخلاق حرفه‌ای را رعایت کنند/خبرنگاران با مردم در انتخابات شرکت می کنند

تهران - ایرنا - معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر رعایت قانون، اخلاق حرفه ای و آداب اسلامی انتخابات، گفت: اصحاب رسانه و مطبوعات نیز همگام با دیگر اقشار مردم در انتخابات امروز شرکت می کنند.

حسین انتظامی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا، انتخابات را میدان، همگرایی و تجلی وحدت و بصیرت مردم انقلابی ایران و مظهر همدلی و همزبانی ملت دانست.
وی گفت: بدون تردید حضور مردم ایران در صحنه های نظیر آن، اوج نا امیدی بیگانگان و بدخواهان نظام را دربر خواهد داشت.
انتظامی همچنین 29 اردیبهشت (امروز) را خلق حماسه ای دیگر از مردم در تعیین سرنوشت خود خواند و گفت:‌ ملت فهیم و بابصیرت ایران اسلامی با حضور در پای صندوق های رای برگ زرین دیگری به افتخارات این نظام اضافه می کنند.
معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه به اصحاب رسانه توصیه موکد کرد: درانتشار مطالب خود راجع به موضوع انتخابات و خصوصا نامزدها، ‌قانون،‌ اخلاق و آداب اسلامی را برای حفظ کرامت و ارزشهای انسانی با هر جایگاه و رتبه ای رعایت کنند.
انتظامی تصریح کرد:‌بدون شک رسانه ها علاوه بر انتشار اخبار مربوط به این رویداد و حماسه بزرگ، نقش بی بدیل در ایجاد فضای امید و نشاط در جامعه ایفا کرده و با به تصویر کشیدن حضور مردم در صحنه انتخابات، دشمنان را مایوس و نامید خواهند کرد.
به گفته وی دشمنان ما امروز تلاش می‌کنند از رهگذر بیان شایعات دروغین و مشکلات اقتصادی مردم، فضای ناامیدی و دلسردی را در کشور ترویج و تبیین کنند.
معاون وزیر ارشاد گفت: واقعیت این است که برگزاری یک انتخابات باشکوه بدون حضور و فعالیت رسانه های جمعی غیر قابل تصور است لذا اهالی رسانه و مطبوعات کشور با همه ظرفیت و توان برای به تصویر کشیدن حضور حماسی مردم ایران به صحنه آمده اند.
انتظامی گفت: به نوبه خودم از تلاشها و زحمات همه اصحاب رسانه اعم از مجازی، مکتوب، خبرگزاریها، پایگاههای خبری که از قبل انتخابات و تاکنون و همچنین روزهای بعد که با اعلام نتیجه ادامه خواهد داشت تقدیر و قدردانی می کنم.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و نخستین میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه 29 اردیبهشت ماه درحال برگزاری است.
حسن روحانی، سیدمصطفی هاشمی طبا، سیدابراهیم رئیسی و سیدمصطفی میرسلیم نامزدهای انتخابات این دوره ریاست جمهوری هستند.
فراهنگ ** 1355 **1823 خبرنگار: علی اکبر قزوینیان* انتشار: طاهره نبی اللهی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال