روز درخشش ملت؛

شور انتخاباتی دیگری در راه است

تهران - ایرنا - شور انتخاباتی دیگری در راه است، برخی از مردم از صبح زود برای رای دادن آمدند و برخی دیگر بعدازظهر را برای حضور در پای صندوق های رای انتخاب کردند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، امروز 29 اردیبهشت روز تاریخ سازی شد چون از ابتدای ساعات رای گیری و از همان ساعت هشت صبح مردم با شور و اشتیاق فراوانی پای صندوق های رای حاضر شدند، البته برخی دیگر بعدازظهر را برای رای دادن انتخاب می کنند.
پس شور انتخاباتی دیگری در راه است و کسانی که هنوز پای صندوق های حاضر نشده اند، کم کم به جمع رای دهندگان اضافه خواهند شد،‌اما حلقه ای مفقوده و آن هم تحت الشعاع قرار گرفتن انتخابات شوراها را همگی به خوبی مشاهده می کنند.
دیگر مردمان نیز به پای صندوق های اخذ رای خواهند آمد تا در سرنوشت خود سهیم باشند، تا بتوانند حماسه ای دیگر را به همراه ایرانیان رقم بزنند، حماسه ای که همیشه زبانزد همه خواهد شد.
اما در میان این همه شور و اشتیاقی که رای دهندگان به ویژه رای اولی ها دارند، چیزی به فراموشی سپرده شده است، آن هم انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا است.
در واقع می توان گفت سایه انتخابات ریاست جمهوری بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا سنگینی می کند و بیشتر افرادی که برای انتخابات می آیند هدف شان انتخابات ریاست جمهوری است.
از زمان شروع تبلیغات ریاست جمهوری در کوچه ها و خیابان ها تنها تبلیغات ریاست جمهوری بود که چشم همه را خیره کرده بود، از تبلیغات شوراهای اسلامی شهر و روستا فقط پوسترها به چشم می خورد.
تحت الشعاع قرار گرفتن انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا حتی مورد انتقاد برخی از نامزدهای انتخاباتی نیز شده بود به طوری که همه از این موضوع که مردم فقط به انتخابات ریاست جمهوری اهمیت می دادند،‌ گلایه های شدید داشتند.
شاید اگر این دو انتخابات به صورت مجزا برگزار می شد،‌ مردم بهتر می توانستند انتخاب خود را انجام دهند چون هم انتخابات ریاست جمهوری دارای اهمیت ویژه ای است و هم انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا برای همه مهم است.
اما حال که هر دو انتخابات با هم برگزار می شود کاش مردم بر اهمیت هر دو انتخابات آگاه باشند و با انتخابی درست و آگاهانه کسانی را راهی شوراها کنند که خیابان بهشت سرشار از تصمیم گیری های منطقی برای عمران و آبادانی شهرها باشد.
شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز بخاطر وظیفه مهم تصمیم گیری در زمینه شهرها و روستاها به ویژه موضوع عمرانی و آبادانی حائز اهمیت فراوان هستند، پس مردم در این ساعات پایانی رای گیری حتما برای انتخابی درست تصمیم بگیرند و متخصصان، کارشناسان و کارآمدترین ها را انتخاب کنند.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر روستا و نخستین میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح امروز(جمعه) در 63 هزار و 500 شعبه اخذ رای در سراسر کشور آغاز شد.
درانتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و نخستین میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی 56 میلیون و 410 هزارو 234 نفر واجد شرایط رای دادن هستند که امروز با مراجعه به شعب اخذ رای در سراسر کشور آرای خود را به صندوق های رای می اندازند .
در این دوره از انتخابات، یک میلیون و 350 هزار و 294 نفر برای نخستین بار می توانند در انتخابات شرکت می کنند.
اجتمام**7268** 1569
گزارشگر: مهناز بیرانوند ** انتشار: علی حبیبی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال