روز درخشش ملت؛

یک شهروندپای صندوق رای:امروز مردم به وظیفه خودعمل کردند، فردا نوبت مسئولان است

تهران - ایرنا - یک شهروند تهرانی گفت: حضور گسترده مردم در پای صندوق های رای این پیام را به مسئولان منتقل می کند که امروز مردم به وظیفه خود عمل کردند و فردا نوبت آنهاست.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، این شهروند که در صف انتظار ریختن آرای خود به صندوق اخذ رای در مسجد امام سجاد(ع) بود، از رئیس جمهوری آینده و نامزدهای شورای شهر خواست، حمایت و حضور پرشور مردم را جدی بگیرند و به خواست آنان توجه کنند.
وی افزود: حماسه ای که مردم خلق کردند، مسئولان را به حرکت وا خواهد داشت.
این شهروند درباره انتظارات مردم از رئیس دولت دوازدهم گفت: فرزند بیکار ندارم، اما همواره نگران مشکلات مردم هستم و امیدوارم رئیس جمهوری آینده برای کاستن از مشکلات مردم گام های موثری بردارد.
وی جوانان را تضمین کننده امنیت و امید برای آینده کشور دانست و گفت: هر کشوری باید برای توسعه جوانان خود را در تامین معیشت، مسکن و کار جدی بگیرد.
وی درباره انتخاب اعضای شورای شهر ابراز امیدواری کرد با ترکیب جدید شورای شهر وضعیت شهر تهران بهتر شود، افرادی که با رای مردم موقعیتی بدست می آورند، نخست باید به فکر حل مشکلات مردم باشند.

**ثبات نرخ قیمت ها در چهار سال گذشته
شهروند دیگر تهرانی با انتقاد از عملکرد دولت های نهم و دهم گفت: افزایش قیمت ها در آن دوره امنیت فکری را از مردم گرفته بود. خوشبختانه در چهار سال گذشته قیمت دلار افزایش چندانی نیافت و نرخ ها تقریبا ثبات داشت.
وی گفت: از رییس دولت دوازدهم تقاضا دارم مشکلات مردم را در عرصه های مختلف از معیشت گرفته تا مسایل دیگر کاهش دهد.
این شهروند تهرانی گفت: ایران کشور غنی به جمیع جهات است و تنها نیاز به مدیریت دارد، در غیر اینصورت همه منابع ان از بین می رود.
وی حضور پرشور مردم را پیامی برای مسوولان دانست و ابرازامیدواری کرد مسئولان پیام مردم را بشنوند و در جهت اعتلای زندگی مردم بیشتر تلاش کنند.

**برای حفظ اعتبار ایران در جهان رای می دهم
بهنام، جوانی که ساکن آلمان است، به همراه همسرش به حسینیه جماران آمده تا رای دهند.
با این جوان قد بلند و 36 ساله همکلام شدم تا بدانیم حضور در انتخابات برای یک ایرانی خارج نشین چه معنایی می دهد.
او ابتدا به گشایشی که برای ایران در عرصه بین الملل در چهار سال اخیر حاصل شد، اشاره کرد و در ادامه درباره برخی تلخکامی های گذشته که به تعبیر او با بی درایتی سالها ملت را رنجاند، سخن گفت.
بهنام که مهندس مکانیک است، به خبرنگار ایرنا گفت: حدود یک هفته است که برای دیدار با خانواده و اقوام به ایران آمده ام و هیجان و شور مردم و احساس مسئولیتشان را برای حضور در انتخابات دیدم؛ ابتدا تصمیم نداشتم که در انتخابات شرکت کنم اما برای احترام به این مردم و عزت و اعتبار بین المللی ایران، نظر خود را تغییر دادم.
وی گفت: سال های قبل شان پاسپورت ایرانی به معنای واقعی آن بسیار تنزل یافته بود و بیشتر کشورهای جهان نیز همراه ما نبودند و این مساله علاوه بر اینکه با فشار تحریمها برای مردم ما همراه بود، ما ایرانیان خارج از کشور را هم عذاب می داد.
این جوان ایرانی با یادآوری اینکه در همه کشورهایی که نظام دمکراسی در آنجا حاکم است، تغییرات از صندوق های رای آغاز می شود، گفت: ما هم باید بهبود اوضاع را از این طریق انجام دهیم.
همسر بهنام هم معتقد است، ایران در چند سال اخیر پیشرفت هایی داشته که حاصل روابط بهتر این کشور با جهان است.
فریده می گوید: مردم به طور قطع بهترین گزینه را انتخاب خواهند کرد، چرا که از گذشته درس های زیادی گرفته اند و به نظرم دیگر مرتکب خطا نخواهند شد و مسیر تدبیر و عقلانیت را دنبال خواهند کرد.

**صندوق های رای بهترین راه گفت و گو است
شهروند دیگر تهرانی با اشاره به اینکه صندوق های رای بهترین راه برای شنیدن صدای مردم دانست و گفت: صدای ما باید از دل صندوق ها به گوش مسئولان برسد.
این شهروند تهرانی ادامه داد: رسانه ها باید زبان گویای مردم باشند و هر کس بعد از سخن گفتن، امنیت داشته باشد.
این شهروند تهرانی یادآور شد: رییس دولت آینده باید صدای همه مردم را بشنود و شرایط را به گونه ای مدیریت کند که آزادی رسانه ای میسر باشد.
وی که فردی تحصیل کرده و شاغل است گفت: انتظار داریم وضعیت کشور به گونه ای شود که احساس آرامش برای همه مردم میسر شود.
این شهروند بیان داشت: آسایش و رفاه مردم و ثبات اقتصادی خواسته من از دولت آینده هست.

**صندوقها کم و جمعیت بسیار است/ وزارت کشور چاره ای کند
یک شهروند دیگر تهرانی گفت: از ساعت ٩ صبح ایستاده ام و هنوز نتوانستم رای بدهم چرا که صندوق رای کم است.
وی افزود: از آنجا که تنها یک دستگاه برای صدور برگه تعرفه است، صف به کندی پیش می رود.
این شهروند با بیان اینکه این مدت برای افراد سالخورده بسیار دشوار است، گفت: به خاطر صف طولانی، بسیاری از افراد صبح محل را ترک کردند چون نمی توانستند مدت طولانی در صف منتظر بمانند.
به گزارش ایرنا؛ انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر روستا و نخستین میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح امروز(جمعه) در 63 هزار و 500 شعبه اخذ رای در سراسر کشور آغاز شد.
در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و نخستین میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی 56 میلیون و 410 هزارو 234 نفر واجد شرایط رای دادن هستند که امروز با مراجعه به شعب اخذ رای در سراسر کشور آرای خود را به صندوق های رای می اندازند .
در این دوره از انتخابات، یک میلیون و 350 هزار و 294 نفر برای نخستین بار می توانند در انتخابات شرکت می کنند.
اقتصام **9123*6539* 1070** خبرنگاران: زهره دریغ گفتار، یحیی معماری**انتشار : مرضیه فاتحی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال