روز درخشش ملت؛

یک روز متفاوت در ایرنا

تهران - ایرنا - امروز هم یک روز کاری دیگری در ایرنا است، اما متفاوت از روزهای دیگر، این بار همه خبرنگار حوزه سیاسی هستند، همه بسیج شده اند تا از صحنه حضور پرشور مردم در پای صندوق های اخذ رای خبر، گزارش و تصویر تهیه کنند.

ایرنایی ها از شب گذشته همه آماده باش بودند، عده ای در خود سازمان خبرگزاری جمهوری و عده ای دیگر در روز موعود، صبحگاه 29 اردیبهشت ماه.
ساعت 7 و 30 دقیقه بامداد ، همه همکاران در اتاق خبر حضور داشتند، بعد از خوردن صبحانه ، تیم های عملیات مشخص شد که کدام خبرنگار به کدام محله و منطقه و در کدام شعبه اخذ رای که برخی مسئولان لشکری و کشوری، حضور می یابند، بروند و اخبار و حاشیه ها را پوشش دهند.
امروز برای آن ها یک روز تعطیل نیست که رای خود را در صندوق اخذ رای بیندازند و بروند خانه استراحت کنند ، اگر زرنگ باشند و در ساعات اولیه رای بدهند که تازه کارشان شروع می شود و اگر هم نتوانند در ساعات اولیه رای خود را در صندوق بیندازند، در ساعات پایانی زمان اعلام شده، رای خواهند داد.
خبرنگاران ایرنا هر یک به صندوق های تعیین شده عزیمت کرده و عده ای نیز در نقش پشتیبانی خبر در اتاق خبر حضور داشته و مطالب و عکس های ارسالی آن ها را دریافت، تنظیم و در نهایت در خبرگزاری جمهوری اسلامی ارسال می کنند.
خبرنگاران ایرنا نیز با وجود تمام مشغله های کاری که در این روزها داشته و دارند، همچون سایر شهروندان، کاندیدای مورد نظرشان را انتخاب کرده و هر یک نظری در این زمینه دارند و حتما خود را در سرنوشت کشورشان سهیم دانسته و رای خود را در محل هایی که برایشان تعیین شده، به صندوق خواهند انداخت.
هر یک از خبرنگاران، دبیران، سردبیران و مدیران در ایرنا، سهمی در پوشش رسانه ای این روز بزرگ دارند، روزی که در تاریخ کشورمان ثبت خواهد شد، روزی که متفاوت از روزها و اعیاد دیگر است، امروز همه در اتاق خبر ایرنا در تلاش هستند تا خبری را از دست ندهند، در این روز ، همه مسائل برای خبرنگاران خبر است، از پوشش شهرندان گرفته، تا گفته هایشان.
امروز روز ملت است، امروز بیشتر خبرنگاران ما به سمت مردم می روند تا مسئولان تا از آن ها بپرسند برای چه آمده اند تا رای بدهند؟
چه پیامی برای خاکسترهایی دارند که معمولا رای نمی دهند؟ چه انتظاری از رئیس جمهور خود دارند؟ چگونه رئیس جمهور خود را انتخاب کرده و در این زمینه چه معیاری دارند؟
امروز، روز ملت است، ملت همیشه در صحنه ، امروز، روزی است که لنز دوربین های عکاسان ما دستان شهروندان را نشانه گرفته، شناسنامه آن ها را، سن و جنسیت آن ها را، گویش و گرایش آن ها را. آری امروز روز ملت است اما از زبانی دیگر. امروز دوربین و قلم خبرنگاران ما حضور پرشور مردم را در عین صداقت و راستگویی به تصویر خواهد کشید و این روزها را ثبت خواهد کرد.
باید به اهل قلم و رسانه خدا قوت گفت که همواره در تمام شرایط حضور داشته و تعطیلی برای آن ها معنا نداشته است، اگر امروز ایرنا بیدار است و می نویسند و می نگارد، بسیاری از رسانه های دیگر با هر گرایش و حزبی نیز بیدارند و همپای یکدیگر در صحنه حضور داشته و هر یک صحنه هایی را به نمایش می گذارند ، همه رسانه ها در یک چیز ، اتفاق نظر دارند ، فارغ از گرایش ها، آن هم ثبت حضور میلیونی این ملت غیور است.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر روستا و نخستین میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت صبح امروز(جمعه) در 63 هزار و 500 شعبه اخذ رای در سراسر کشور آغاز شد.
درانتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و نخستین میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی 56 میلیون و 410 هزارو 234 نفر واجد شرایط رای دادن هستند که امروز با مراجعه به شعب اخذ رای در سراسر کشور آرای خود را به صندوق های رای می اندازند .
در این دوره از انتخابات، یک میلیون و 350 هزار و 294 نفر برای نخستین بار می توانند در انتخابات شرکت می کنند.
اجتمام9105**1569
گزارش:آرزو نیکنام ** انتشار: علی حبیبی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال