فعال صنعت حمل و نقل ریلی خبر داد:

تولید تراورس های بتنی برای حمل بارهای سنگین در شبکه خطوط ریلی

تهران - ایرنا - فعال صنعت حمل و نقل ریلی از تولید تراورس بتنی برای بار محوری 30 تن در شبکه ریلی کشور خبر داد و گفت: این محصول بتنی برای نخستین بار برای عبور بارهای سنگین ریلی با بیش از 160 کیلومتر سرعت در کشور طراحی و تولید شده است.

حسین میرابیان روز پنجشنبه در حاشیه پنجمین نمایشگاه بین المللی حمل ونقل ریلی در جمع خبرنگاران افزود: این تراورس بتنی در ایران برای نخستین بار تولید و اکنون در پروژه خط آهن بافق - زرین شهر اصفهان برای حمل بارهای سنگین باری نصب شده است.
وی با بیان اینکه تمام تراورس های شبکه ریلی این شرکت با استانداردهای اروپایی تولید می شود، اظهارداشت: گواهینامه های کیفیت تولیدی این محصول زیربناهای شبکه ریلی کشور، توسط دانشگاه صنعتی مونیخ آلمان صادر شده است.
میرابیان ظرفیت تولید تراورس در شرکت بتون صنعت بریس را در سال بیش از یک میلیون تراورس عنوان کرد و گفت: اکنون این شرکت در سال بیش از 600 کیلومتر از تراورس های مورد نیاز شبکه ریلی کشور را تامین می کند.
میرابیان ظرفیت تولید تراورس در این شرکت را سه هزار عدد اعلام کرد و افزود: این شرکت دانش بنیان صنعتی در خاورمیانه گواهینامه کیفیت تمام محصولات تراورس بتنی سوزنی خود را که برای اولین بار در ایران تولید شده از دانشگاه صنعتی مونیخ دریافت کرده که اکنون در بسیاری از خطوط ریلی کشور مورد استفاده قرار گرفته است.
به گفته این مقام مسئول، محصولات تولیدی این شرکت در حال حاضر در پروژه های ریلی مسیر ملایر - کرمانشاه، میانه - تبریز، بافق - زرین شهر، دو خطه قزوین زنجان و بخشی از مترو تهران نصب و مورد استفاده قرار گرفته است.
به گزارش ایرنا، پنجمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی، صنایع، تجهیزات و خدمات وابسته با هدف توسعه و تقویت زیربناهای حمل و نقل ریلی با حضور 160 شرکت داخلی و 130 شرکت خارجی 25 اردیبهشت ماه آغاز به کار کرد و عصر امروز(پنجشنبه) به کار خود پایان داد.
فراخوان برای ساخت و تولید تجهیزات مورد نیاز شرکت های راه آهن، مترو و شرکت های حمل ونقل ریلی، برگزاری نشست های تخصصی با مسئولان صنعت ریلی کشور، رونمایی از آخرین دستاوردهای صنعت ریلی و صنایع وابسته به آن و ارایه ظرفیت های این بخش برای جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی از عمده اهداف برگزاری این نمایشگاه در تهران است.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
https://t.me/irnaeco
اقتصام** 1108 ** خبرنگار: ایرج منصوری * انتشار: امید غیاثوند

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال