آرامش بعد از شور و شلوغی تبلیغ /ایلام دیشب نخوابید

ایلام- ایرنا- دیشب تا صبح شهر نخوابید، با توجه به تلاش نامزدها و فعالان تبلیغاتی برای استفاده از اخرین ساعت های قانونی تبلیغات انتخاباتی، ایلام دیروز و دیشب را پرشور و شلوغ سپری کرد .

به گزارش ایرنا، طنین ترکیب صدای ساز ، خواننده ، بوق و سخنرانی مرتبط با فعالیت های تبلیغ انتخاباتی به خصوص انتخابات شوراهای ایلامی شهر و روستا منجر به ثبت و گذران شبی پرخاطره در کف خیابان ها برای بسیاری از اهالی شهر 200 هزار نفری ایلام شد.
زمان رسمی تبلیغات قانونی نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوریو پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ساعت هشت امروز (پنجشنبه) درحالی پایان یافت که این مهلت قانونی برای نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از شامگاه 31 فروردین و پس از انتشار اسامی نامزدها و برای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 21 اردیبهشت آغاز شده بود.
استفاده از انواع شیوه ها و شگردها برای جذب رای و نظر رای دهندگان عمومی در اخرین فرصت های تبلیغ رسمی انتخابات شوراهای اسلامی و انتخابات ریاست جمهوری دیشب - چهارشنبه - موجب ازدحام جمعیت در کوچه و خیابان های شهر و تراکم شبانه و کم سابقه خودرو ها در خیابان های ایلام شد.
ارائه موسیقی کردی که گاه چوپی نیز به ان اضافه می شد به عنوان پای ثابت برنامه های تبلیغی بسیاری از ستادهای انتخاباتی شورای شهر ایلام باعث انگاره ذهنی شهر ایلام به یک تالار بزرگ شده بود.
به نظر می رسد که برای اولین بار بود که برگزاری موسیقی محلی و رقص سنتی چاشنی سیاست شد و این روش جذب مردم به مجموع شگردهای هواداران نامزدهای انتخاباتی اضافه شد.
براساس روال شب و روزهای ماقبل ، دیروز و دیشب ستادهای تبلیغی نامزدها سعی داشتند که از روش های جدید و بهتر تبلیغ برای معرفی خود استفاده کنند و برخلاف دوره های قبل انتخابات شوراها به نصب و پراکندن صدها هزار پوستر و عکس بر در و دیوار شهر اکتفا نشود.
بی گمان این نوع تبلیغات امسال با تغییر حالت و افزایش رویکرد فرهنگی سعی در دگرگونی تبلیغاتی با تحول در نحوه تبلیغ و افزایش چاشنی رقص و آواز دارد به شیوه ای جدید در نحوه نامزدی کاندیداها اضافه شد تا بتوانند با جلب نظر دیگران آرای بیشتری جذب کنند.
رئیس اداره روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری ایلام در خصوص پاکسازی شهر از آلاینده های تبلیغی تاکیددارد که همه ستادهای تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا باید اقلام تبلیغاتی خود را از سطح شهر و معابر عمومی جمع آوری کنند.
محمدسلطانی روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: بنابر مقررات ستاد مرکزی تبلیغات انتخابات فعالیت نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری بعد از فرصت قانونی تبلیغات باید شهر را از همه آثار تبلیغی پاک کنند.
رئیس پلیس پیشگیری فرماندهی انتظامی استان ایلام نیز با اشاره به اینکه بر اساس قانون انتخابات، تبلیغات انتخاباتی، 24 ساعت قبل از ساعت رأی گیری ممنوع است به نامزدها و طرفداران آنها تصریح کرد که فرصت تبلیغات پایان یافته و از انجام هر گونه تبلیغات خودداری کنند.
براساس قانون تبلیغات نامزدهای انتخابات 24 ساعت قبل از شروع فرآیند اخذ رای پایان یافت تا فرآیند اخذ رای ساعت هشت فردا (جمعه 29 اردیبهشت) در 740 شعبه اخذ رای استان ایلام همزمان با سراسر کشور آغاز شود.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا روز جمعه 29 اردیبهشت به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.
سه هزار و 77 نفر برای نامزدی شوراهای اسلامی 25 شهر و 375 روستای استان ایلام نام نویسی کردند که پس از بررسی صلاحیت ها از سوی هیات های اجرایی و نظارت در مجموع 97 درصد داوطلبان برای این دوره از انتخابات تایید صلاحیت شدند.
در شهر ایلام 146 نفر برای بدست آوردن هفت کرسی شورای اسلامی شهر با یکدیگر رقابت می کنند.
خبرنگار: ناهید ابراهیمی*** تنظیم کننده و انتشار دهنده : شهریار حیدری فر
7177/6034

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال