تفکیک ترافیک داخلی و خارجی شرکت مخابرات در 15استان اجرا شد

تهران- ایرنا- سخنگوی شرکت مخابرات ایران از عملیاتی شدن تفکیک ترافیک داخلی و خارجی در 15 استان کشور به طور کامل خبر داد.

به گزارش سه شنبه روابط عمومی و اموربین الملل شرکت مخابرات ایران، «محمدرضا بیدخام» افزود: تفکیک ترافیک بین الملل از ترافیک داخلی با هدف کاهش هزینه و افزایش سرعت دسترسی به سایت های داخلی در 15 منطقه از مناطق مخابراتی سراسر کشور به صورت کامل اجرایی شده و در مناطق باقیمانده نیز در حال عملیاتی شدن است .
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران خاطرنشان کرد: مشتریانی که از سایت های داخلی استفاده می کنند با پرداخت هزینه کمترمی توانند ازحجم اینترنت بیشتر استفاده کنند یا به عبارتی حجم اینترنت مصرفی آن ها دو برابر می شود.
بیدخام اضافه کرد: قیمت تعرفه داخلی با اجرای این مصوبه در مناطقی که تفکیک ترافیک بین الملل از ترافیک داخلی صورت پذیرفته، 50 درصد ارزان تر محاسبه می شود.
سخنگوی شرکت مخابرات ایران خاطرنشان کرد: شرکت مخابرات ایران با برنامه ریزی های انجام شده برای اجرای مصوبه 237 سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، موضوع تفکیک ترافیک داخلی از بین الملل را با ابلاغ به مناطق مخابراتی در سراسر کشور از روز شنبه 16 اردیبهشت ماه 1396 آغاز کرد.
بیدخام اضافه کرد: تفکیک ترافیک در استان های آذربایجان شرقی، اصفهان، ایلام، بوشهر، خراسان شمالی، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، همدان، کرمان، کرمانشاه، کهکیلویه و بویراحمد، گلستان و گیلان به صورت کامل عملیاتی شده و در مناطق مخابراتی دیگر، نیز در حال راه اندازی است.
این مقام شرکت مخابرات درباره مزایای طرح خاطرنشان کرد: سرعت دسترسی به سایت های داخلی با اجرای این طرح، افزایش یافته، سرعت دانلود اطلاعات بالاتر رفته و مشتریان نیزهزینه کمتری پرداخت می کنند.
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، مصوبه 237 سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در باره تفکیک ترافیک داخلی از بین الملل ، سال گذشته با هدف دسترسی بهتر به خدمات شبکه ملی اطلاعات و کاهش تعرفه ترافیک اینترنت داخلی تصویب شد .
بر مبنای این مصوبه، شرکت های ارایه دهنده خدمات اینترنت موظف شده اند برای محسوس شدن کاهش قیمت تعرفه ، امکان تفکیک ترافیک داخلی را از بین المللی فراهم کنند.
پیشتر معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تفکیک ترافیک اینترنت جهانی از اینترنت داخلی مطابق با مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تا اول بهمن ماه پارسال خبر داده بود.
حسین فلاح جوشقانی با اشاره به مصوبه 237 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات که کاهش قیمت ترافیک اینترنت را در پی داشته، اظهار داشته است: بر مبنای این مصوبه، شرکت های ارایه دهنده خدمات اینترنت موظف شده اند برای محسوس شدن این کاهش قیمت، امکان تفکیک ترافیک داخلی را از خارجی فراهم کنند.
به گفته جوشقانی، در صورتی که ترافیک کاربر در داخل کشور باشد، سرویس با کیفیت تر و ارزان تری دریافت خواهد کرد.
پیشتر نیز محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شبکه ملی اطلاعات را دسترسی به محتوای داخلی با تعرفه پایین تر، امنیت بیشتر و سرعت بالاتر ارزیابی و اظهار کرد: شبکه ملی اطلاعات حریم خصوصی کاربران ایرانی را با توجه به این که اطلاعات شان داخل کشور است، به طور کامل حفظ می کند و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مسوول حفظ حریم خصوصی خواهد بود.
واعظی درباره تفاوت تعرفه دسترسی به محتوای داخلی (بر بستر شبکه ملی اطلاعات) و خارجی (اینترنت) گفت: از زمان راه اندازی فاز نخست شبکه ملی اطلاعات، دو ماه به کلیه اپراتورهای ارتباطی زمان داده ایم تا تفکیک قیمت محتوای داخلی و خارجی را در سیستم های خود اعمال کنند.
وی افزود: اپراتورها برای انجام این کار نیازمند نصب تجهیزاتی هستند و بنا بر آخرین گزارش واصله، تاکنون(دی ماه پارسال) هفت شرکت ترافیک داخلی را از خارجی تفکیک و تعرفه های هر بخش را اعلام کرده اند.
پیش تر سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرده بود برای مناسب‌سازی تعرفه انتقال برای اقتصادی شدن آی.ایکس.پی( IXP) و افزایش نسبت ترافیک داخل به خارج با اصلاح تعرفه دسترسی کاربران بر مبنای آن را در قالب مصوبه 237 پیگیری و در جهت منطقی‌کردن تعرفه‌ها با سطوح درآمد مردم عملیاتی کرده است که با کاهش 50 درصدی تعرفه ترافیک داخلی نسبت به ترافیک بین‌الملل این امر تحقق می یابد.
برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
https://t.me/irnaeco
اقتصام**2078*1561** تنظیم کننده: محمد مهدی بهرامی* انتشار: مژگان توانا

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال