مدیر ارکستر فیلارمونیک تهران: شهرداری تهران از ما حمایت نکرد

تهران - ایرنا - مدیر اجرایی رهبر ارکستر فیلارمونیک تهران گفت: ارکسترهای فیلارمونیک در شهرهای مختلف دنیا توسط شهرداری ها حمایت می شود اما شهرداری تهران از ما هیچ حمایتی نکرده است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، پانیذ فریوسفی روز سه شنبه در نشست خبری در تالار وحدت افزود: فیلارمونیک معمولا به اسم شهرها نامیده می شود و حمایت کننده این ارکسترها نیز شهرداری ها هستند، البته چنین انتظاری را نداریم چون چنین دغدغه ای را در آنها نمی بینیم.
به گفته وی، قرار دادن سالن تمرین در اختیار ارکستر فیلارمونیک یک استاندارد جهانی است نه انتظار.
فریوسفی همچنین از واگذار نشدن سالن های رایگان برای تمرین ارکستر فیلارمونیک تهران نیز گلایه کرد و افزود: هزینه سالن تمرین بخش کوچکی از هزینه هایی است که ارکستر باید بپردازد.
مدیر اجرایی ارکستر فیلارمونیک تهران همچنین گفت: با عدم موافقت رییس بنیاد رودکی برای تمرین این گروه با این سطح کیفی که قرار است کنسرت داشته باشد، نیز مواجه شدیم.

* اجرای رازآمیزی مخزن‌الاسرار
آرش گوران رهبر ارکستر فیلارمونیک تهران نیز در این نشست خبری درباره اجرای خرداد ماه گفت: ارکستر سوم خرداد ماه در تالار رودکی و چهارم خرداد ماه در تالار وحدت با سولیستی پدرام فریوسفی روی صحنه می‌رود.
وی اظهار داشت: پدرام فریوسفی اولین نوازنده ایرانی است که در مقام سولیست با ارکستر فیلارمونیک تهران همکاری می‌کند. از سوی دیگر «السیو پیانلی» نوازنده ویلنسل ایتالیایی هم آنها را همراهی خواهد کرد.
گوران گفت: در این اجرا، دو اثر با نام‌های چهار فصل با آهنگسازی «آستور پیاتزولا» آرژانتینی که از سوی آهنگساز صاحب نام روس «لئونید دسیاتنیکف» بازآفرینی شده و سمفونی برای ارکستر زهی با آهنگسازی «فکرت امیرف» آهنگساز اهل کشور جمهوری آذربایجان در یادبود نظامی گنجوی نوشته، اجرا خواهد شد.
رهبر ارکستر فیلارمونیک تهران با بیان اینکه هر دوی این آثار برای اولین بار است که در ایران اجرا می‌شود، ادامه داد: این نکته بر جذابیت برنامه ارکستر فیلارمونیک تهران در اجرای پیش رو می‌افزاید. این اثر همان‌قدر رازآلود است که آثار نظامی همچون مخزن الاسرار از این عنصر بهره می‌برند.
پانیذ فریوسفی(کنسرت مایستر و مدیر اجرایی)، پیمان ابوالحسنی (مدیر داخلی)، مازیار ظهیرالدینی (مایستر ویولا)، تینا جامه‌گرمی (مایستر ویلن دو)، نگار نوراد (مایستر ویلنسل)، هادی اسماعیلی (مایستر کنترباس)، رائین نورانی، محمد امین عطایی، نوید شبان‌زاده، برهان همتی، امیرپاشا فاطمی، کیانا آرامش، نگار فرجی (ویلن یک)، علیرضا چهره‌قانی، آرین صدرایی، سینا صالحی، زهرا کریمی، آناهیتا عظیمی، آناهیتا اتحاد، خورشید فریوسفی (ویلن دو)، پیمان ابوالحسنی، طناز اسدالهی، نسیم دارا، امیرحسین طائی، کیوان دباغی (ویولا) و علی آقاجانی، غزاله شیرازی، محمدرضا جبار (ویلنسل و کنترباس) اعضای ارکستر فیلارمونیک تهران در کنسرت پیش رو هستند.
فراهنگ ** 9012 ** خبرنگار: زهرا امیری * انتشار: امید غیاثوند

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال