انتشار ویروس باج‌افزار خطرناک درفضای مجازی

تهران – ایرنا – شرکت های بزرگ امنیت سایبری سراسر جهان روز جمعه هشدار دادند که ویروس باج افزاری خطرناکی به سرعت در فضای مجازی در حال انتشار است و هزاران رایانه را در سراسر جهان آلوده کرده است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری راشا تودی، حملات سازماندهی شده این ویروس از صبح امروز جمعه آغاز شده و تاکنون بیش از 50 هزار رایانه را در سراسر جهان آلوده کرده است.
باج افزار ویروسی است که پس از آلوده کردن رایانه هدف، فایلها و اطلاعات را قفل کرده و به ازای باز کردن این قفل مبلغی را به عنوان باج طلب می کند.
خبرگزاری فرانسه در همین خصوص گزارش داده است که بخش مهمی از رایانه های هدف متعلق به سازمان ها و نهاد های بزرگ کشورهای اروپایی از جمله انگلیس و اسپانیا است.
بنا به گزارش های دریافت شده، چندین بیمارستان بزرگ در انگلیس هدف این حمله سایبری قرار گرفته اند و در عملکرد پذیرش بیماران در سراسر این کشور اخلال جدی ایجاد شده است.
همزمان از اسپانیا خبر می رسد که برخی شرکت های بزرگ فناوری و مخابراتی این کشور هم از جمله قربانیان این ویروس هستند.
بر اساس گزارش شرکت امنیتی کسپراسکای، تاکنون هفتاد و چهار کشور هدف این حمله سایبری قرار گرفته اند و تعداد قربانیان به سرعت در حال افزایش است. روسیه، اوکراین و تایوان از جمله این کشورها هستند.
شبس **‌9386 **3404** مترجم : مهران معینی جم**انتشاردهنده: محسن اسماعیلی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال