مشاور دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر:

خوش قلبی و اخلاق خوب موجب افزایش روزی می شود

تهران - ایرنا - مشاور دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به اهمیت گفتار و رفتار درست گفت: بر اساس آیات قرآن، خوش قلبی و اخلاق خوب موجب افزایش روزی می شود.

حجت الاسلام محمدحسین توانایی روز چهارشنبه در جمع کارکنان خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا) درمورد آداب دعا کردن افزود: در دعاهای خود هرچه حاجت دنیوی و اخروی داریم باید از خدا بخواهیم و فکر نکنیم خواستن بعضی از این نیازها زیاده خواهی است.
وی ادامه داد: انسان های کامل و حجت و ولی خدا می توانند در جهان تصرف کنند و هر کدام از ما روحیه نوع دوستی را در خود تقویت کنیم بیشتر می توانیم به اطرافیان خیر برسانیم.
توانایی با اشاره به اهمیت شب نیمه شعبان به عنوان دومین شب قدر بعد از شب های پرعظمت ماه مبارک رمضان اضافه کرد: در این شب زیارت عاشورا و سلام بر اباعبدالله(ع) وارد شده است. همچنین در دعای «اللهم اقسم لنا من خشیتک» از خدا بخواهید در این شب توان تحمل مصیبت ها را به شما بدهد.
مشاور دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با تصریح بر اهمیت بخشش در زندگی گفت: کودکان بدون کینه می بخشند و این خصوصیت را پیامبر اکرم (ص) خیلی دوست داشتند.
وی افزود: بر اساس آیات قرآن خوش قلبی و خوش اخلاقی معیار افزایش روزی است و همه باید در گفتار و رفتار مراقب باشیم تا دیگران را آزار ندهیم.
توانایی با بیان اینکه دعا به خودی خود مهم است، گفت: وابسته به دعاها نباید باشیم که اگر محقق نشد ناراحت شویم.
این کارشناس دینی با اشاره به آیه «ان مع العسر یسری» ادامه داد: اینکه همواره در زندگی بگوییم اکنون باید تلاش کنم و بعدا به راحتی و آرامش برسم، درست نیست زیرا خدا می فرماید پس هر سختی آسانی است و اکنون را دریابید و خدا را شکر کنید.
فراهنگ ** 9157 ** خبرنگار: منصوره شوشتری * انتشار: امید غیاثوند

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال