انتخابات ریاست جمهوری ایران در 6 شهر بزرگ استرالیا برگزار می شود

کوالالامپور- ایرنا - سفارت جمهوری اسلامی ایران در استرالیا روز چهارشنبه اعلام کرد رای گیری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در 6 شهر این کشور برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، سفارت ایران در استرالیا در اطلاعیه ای اعلام کرد رای گیری از ایرانیان مقیم استرالیا برای انتخابات ریاست جمهوری در 6 شهر آدلاید، بریزبن، پرث، سیدنی، کانبرا و ملبورن انجام خواهد شد.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری جمعه هفته آینده 29 اردیبهشت 1396 برابر با 19 می 2017 به طور همزمان در سراسر ایران و 130 کشور جهان برگزار می شود.
ساعت اخذ رای از ایرانیان مقیم استرالیا در محل سفارت کشورمان در کانبرا و پنج شهر دیگر این کشور از ساعت 9 صبح تا 9 شب پیش بینی شده است.
سفارت ایران در استرالیا از هموطنان درخواست کرده است با حضور به موقع و در طول روز در پای شعب اخذ رای، ضمن کمک به ایجاد نظم و جلوگیری از ازدحام، در وقت خود صرفه جویی کنند.
دارا بودن تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران و داشتن 18 سال تمام تا 29 اردیبهشت امسال از شرایط شرکت کنندگان در انتخابات برای رای دادن است.
شرکت کنندگان در انتخابات باید برای رای دادن شناسنامه و کارت ملی خود را به همراه داشته باشند، اما ایرانیان خارج از کشور در صورت همراه نداشتن شناسنامه و کارت ملی می توانند با ارائه گذرنامه معتبر ایرانی در انتخابات شرکت کنند.
سفارت ایران مکان های اخذ رای از هموطنان ایرانی در استرالیا را در 6 شهر به این شرح اعلام کرد:

** شهر آدلاید:
The Salvation Army, 70 Marion St, Unley SA 5061

** شهر بریزبن
BEMAC, Level 1, Queensland Multicultural Centre, 102 Main St, Kangaroo Point, QLD 4169

** شهر پرث
Victoria Park RSL, Fred Bell Parade, Hill view Terrace, St James, WA 6102

** شهر سیدنی
Parra Villa Function Lounge, 42 Campbell Street, Parramatta, NSW 2150

** شهر کانبرا
Embassy of Iran, 25 Culgoa Circuit, O’Malley, ACT 2606

** شهر ملبورن
687 Doncaster Rd, Doncaster, Victoria 3108
دوازدهمین دورهٔ انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ برگزار خواهد شد.
در این دوره سیدمصطفی آقامیرسلیم، اسحاق جهانگیری، سید ابراهیم رئیسی،حسن روحانی، محمدباقر قالیباف و سیدمصطفی هاشمی طبا با هم به رقابت می پردازند.
۵۶ میلیون و ۴۱۰ هزارو ۲۳۴ نفر واجدان شرایط حضور در انتخابات ۲۹ اردیبهشت هستند که از این تعداد ۱ میلیون و ۳۵۰ هزارو ۲۹۴ نفر رأی اولی خواهند بود.
آساق**1611**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال