دولت یازدهم و محرومان؛

یکهزار و 930 روستا در دولت یازدهم تحت پوشش سیستم مدیریت پسماند قرار گرفت

تهران - ایرنا - معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری گفت :یکهزار و 930 روستا دردولت یازدهم تحت پوشش سیستم مدیریت پسماند(شامل مراحل جمع‌آوری، حمل و دفن بهداشتی پسماند) قرار گرفت.

سعیدرضا جندقیان در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود : شمار روستاهای تحت پوشش سیستم جمع‌آوری پسماندها (فقط شامل جمع‌آوری و حمل زباله) نیز در دولت یازدهم به بیش از 25 هزار روستا تا پایان سال 1395، افزایش یافته است.
وی در مورد مدیریت پسماند و بهداشت محیط نیز گفت : با ابلاغ سیاست‌های کلی محیط زیست توسط مقام معظم رهبری ،تحت عنوان لزوم برخورداری عادلانه جوامع از محیط زیست سالم و گسترش اقتصاد سبز، بهبود و توسعه سیستم مدیریت پسماندهای روستایی با رویکرد رفع بحران های محیط زیستی و اجتماعی در مدیریت روستایی برنامه‌ریزی شد.
جندقیان خاطر نشان کرد: در این راستا تلاش شد با ایجاد زیرساخت‌های صحیح مدیریت پسماند و گسترش سطح آگاهی و مشارکت اقشار جامعه روستایی، شرایط نیل به سیاست‌ها و حفظ منافع زیست محیطی روستانشینان فراهم شود.
وی اضافه کرد: براساس بندهای 1 و 14 ماده 10 اساسنامه، تشکیلات و سازمان دهیاری‌‌ها مبنی بر بهبود وضع زیست محیطی روستا و نیز مفاد مندرج در قانون مدیریت پسماند، دهیاری‌ها ملزم به ارتقاء سطح بهداشت و جمع آوری، حمل و دفع زباله‌های روستا است.
این مسئول سازمان شهرداری ها و دهیاری ها گفت : با توجه به تکالیف قانونی و در راستای اجرایی کردن قانون مدیریت پسماندها و آیین‌نامه اجرایی آن، معاونت امور دهیاری ها در دولت یازدهم، دستورالعمل‌ها و شیوه‌نامه‌های اجرایی مرتبط تهیه و تدوین کرد.
جندقیان افزود : این دستورالعمل ها شامل شیوه‌نامه کاهش تولید، ذخیره‌سازی، جمع‌آوری و حمل پسماندهای روستایی،اجرایی دفن بهداشتی پسماندهای عادی در سطح روستاهای کشور و تهیه بیوکمپوست از پسماندهای فسادپذیر و فضولات دامی در مناطق روستایی کشور است .
وی ادامه داد: شیوه‌نامه پردازش، جداسازی و بازیافت پسماندهای عادی در مناطق روستایی کشور و شیوه نامه و چارچوب توسعه فرهنگ شهروندی در زمینه مدیریت پسماندهای جامد در مناطق روستایی از دستورالعمل های دیگر در این زمینه است.
معاون امور دهیاری ها سازمان شهرداری ها و دهیاری ها در مورد میزان اعتبارات تخصیص‌یافته برای ساماندهی مدیریت پسماند در نواحی روستایی، در دولت تدبیر و امید گفت :موافقتنامه ساماندهی مدیریت پسماند در استان های ساحلی برای هفت استان به ترتیب برای سالهای 92،93و 94معادل 12هزار میلیون ریال ،10هزار و 260 میلیون ریال و 3هزار و 300میلیون ریال به ترتیب برای 100،530و 300روستا بوده است .
به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار اجتماعی ایرنا، جندقیان در پایان اعلام کرد: جمع اعتبارات مدیریت پسماند از سال‌های 1392 تا 1394برای 27 استان کشور113هزار میلیون ریال بود که در یک هزار روستا اجرا شد .
اجتمام **2181**1569**خبرنگار: ناهیدحاجی خانی **انتشار: علی حبیبی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaej

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال