رئیس انجمن آسیایی پارک های علمی:

شکوفایی اقتصادی با استفاده صلح آمیز از فناوری های نوآورانه محقق می شود

تهران- ایرنا- رئیس انجمن آسیایی پارک های علمی (ASPA) با بیان این که امروزه اقتصاد به صورت جهانی و به هم پیوسته درآمده و هر کشوری به دیگر کشورها وابسته است، گفت: شکوفایی اقتصادی کشورها از طریق استفاده صلح آمیز از فناوری های نوآورانه محقق می شود.

به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، پروفسور هیروهیسا یوشیدا Hirohisa Uchida روز سه شنبه در افتتاحیه دوازدهمین نشست سران پارک های علم و فناوری عضو انجمن آسیایی پارک های علمی (ASPA) ، از علم، فناوری و نوآوری به عنوان عامل ضروری در ارتقای اقتصاد، کامیابی و موفقیت جوامع یاد کرد و گفت: نوآوری، صرفا یک اختراع ساده نیست بلکه یافته ای جدید یا فرآیندی است که ارزش ها و جوامع ما را به کلی متحول می کند.
یوشیدا که رئیس پارک علمی کاناوا در ژاپن است، تصریح کرد: هرگونه یافته علمی و فناورانه، همانند تیغ دو لبه با لبه های تیز و برنده از جنبه های خوب و بد است و همگی می دانیم که هر نوآوری حاصل از دانش و فناوری دارای آثار و نتایج مثبت و منفی روی جوامع ماست.
وی همچنین با یادآوری اینکه آسپا یک موسسه راهبردی برای اشتراک دانش و مبادله فناوری در آسیا به شمار می آید، بیان داشت: آسپا بر موانعی که براثر تفاوت های شدید فرهنگی، مذهبی، نژادی، ملیتی، سیاسی و تاریخی در مناطق مختلف آسیایی ممکن است ایجاد شود، غلبه خواهد کرد.
رئیس انجمن آسیایی پارک های علمی تاکید کرد: آسپا به تنوع و تفاوت های میان اعضایش احترام می گذارد و به عنوان یک پلتفرم جهانی برای همکاران خود عمل خواهد کرد، زیرا معتقدیم تبادل عقاید خلاقانه متنوع و همکاری متقابل ما برای پیشرفت و شکوفایی اقتصادی، امری ضروری است.
وی همچنین از دکتر محمدجعفر صدیق رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران به خاطر تقبل میزبانی این نشست تشکر کرد و اظهار داشت: این دوره از نشست سران با موضوع 'شکوفایی اقتصادی از طریق علم، تکنولوژی و نوآوری' برگزار می شود.
دوازدهمین نشست سران پارک های علم و فناوری عضو آسپا روز سه شنبه با حضور دکتر وحید احمدی معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، رئیس، مدیرکل و برخی اعضای خارجی و ایرانی این انجمن آسیایی و ناظران اروپایی آسپا از روسیه و آلمان برگزار شد.
به گزارش ایرنا، ASPA یک سازمان غیر دولتی بین المللی است که سال 1997 در ژاپن با هدف دستیابی به توسعه مشترک در زمینه های علمی، فناوری، صنعتی و اقتصادی در منطقه آسیا تاسیس شد.
این انجمن آسیایی در تلاش است با ارائه یک الگوی جدید برای صنعت آسیا و ایجاد اتفاق نظر اقتصادی در آسیا با گردهم آوردن سازمان های نوآورانه، شرکت ها و افراد با یکدیگر، به توسعه صنعتی و اقتصادی در جوامع کشورهای عضو کمک کند.
دستیابی به این اهداف از طریق برنامه هایی همچون برگزاری رویدادهای بین المللی که می تواند تبادل تجربه و دانش، اجرای پروژه های مختلف و به اشتراک گذاری منابع صنعتی و اقتصادی به صورت شبکه ای به همراه داشته باشد، دنبال می شود.
جمهوری اسلامی ایران پیش از این نیز در سال های 1390 در شهرک علمی تحقیقاتی اصفهان و 1393 در پارک علم و فناوری دانشگاه شیراز، میزبان کنفرانس بین المللی پارک های علم و فناوری آسیا بود.
علمی**1055**
خبرنگار : زینب کارگر **انتشار: زهره محتشمی پور
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.me

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال