بازی های همبستگی کشورهای اسلامی

امیدواری سرمربی تیم ملی ژیمناستیک برای موفقیت ملی پوشان در باکو

تهران - ایرنا - سرمربی تیم ملی ژیمناستیک ایران گفت: ملی پوشان ژیمناستیک ایران نخستین تجربه خود را در بازهای همبستگی کشورهای اسلامی تجربه می کنند و امیدواریم در شمار برترین ها باشیم.

«محمد آذرپی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص آخرین وضعیت و شرایط تیم ملی ژیمناستنیک ایران اعزامی به بازی های همبستگی کشورهای اسلامی در باکو گفت: پس از برگزاری چندین مرحله اردو شرایط تیم خوب است. البته یک هفته پس از این بازی ها، رقابت های قهرمانی آسیا در بانکوک برگزار می شود و بازیکنان از باکو به این رقابت ها می روند. البته «عبدالله جامعی» دیگر ملی پوش ایران نیز از تهران به تیم ژیمناستیک ملحق خواهد شد.
وی گفت: اعضای تیم ملی در رقابت های قهرمانی آسیا در تایلند انرژی مضاعفی برای مصاف با حریفان سختر و جدی تر دارند.
سرمربی تیم ملی ژیمناستیک در خصوص آسیب دیدگی «مهدی احمد کهنی» در جریان تمرینات گفت: با آسیب دیدگی وی، یک مسابقه انتخابی در جزیره کیش برگزار شد و «سامان مدنی» به جای وی برگزیده شد. البته در رقابت های کیش امتیازهای اعضای تیم ملی را در نظر گرفتیم تا به صورت تیمی نیز در بازی های کشورهای اسلامی شرکت کنیم. اما در نهایت تصمیم به حضور آنان به صورت انفرادی در شش وسیله گرفته شد.
آذرپی با اشاره به اینکه برای شرکت در رقابت های تیمی باید پنج ملی پوش اعزام شوند، افزود: حضور ملی پوشان به صورت انفرادی با هماهنگی سرپرست فدراسیون و اعضای کادرفنی است و اینکه بعضی از بازیکنان فکر می کنند از تیم ملی کنار گذاشته شدند، اشتباه است.
سرمربی تیم ملی ژیمناستیک در خصوص اینکه آیا «مهدی احمد کهنی» می تواند در رقابت های بازی های آسیایی جاکارتا حاضر باشد؟ گفت: در صورت رفع مصدومیت می تواند به عنوان یکی از بهترین های آسیا امکان افتخارآفرینی را برای ایران داشته باشد.
وی درباره رقبای ایران در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی گفت: 12 کشور در رشته ژیمناستیک شرکت کردند که ترکیه،‌ آذربایجان،‌ ازبکستان، مالزی و حتی سوریه رقیبان اصلی ملی پوشان ایران هست. با این حال امیدواریم «هادی خناری نژاد» در وسیله دارحلقه و «سعیدرضا کیخا» در وسیله خرک حلقه موفق به کسب مدال شوند.
«اسماعیل خرسندل» مربی بدنساز تیم ملی ژیمناستیک ایرن نیز در گفت و گو با ایرنا گفت: بدنسازی برای تمام ورزشکاران نقش تعیین کننده ای در موفقیت یا عدم نتیجه گیری آنان در رقابت های بین المللی دارد. بر همین اساس تمام تلاش خود را در فرصتی که داشتیم برای تحقق آمادگی جسمانی بالایی ملی پوشان در زمان اجرای حرکات آنان روی وسایل به کار بردیم.
وی با اشاره به اینکه بیشتر کشورها برای کسب مدال در رقابت های آسیایی و جهانی ژیمناستیک برنامه ریزی می کنند، افزود: مدال های زیادی در رقابت های مختلف ژیمناستیک توزیع می شود که لازم است وزارت ورزش و جوانان نیز با خرید و تجهیز سالن های این رشته در تهران و استان های مستعد، کسب سهمیه المپیک را در دستور کار خود قرار دهد.
خرسندل درباره پیش بینی اش از موفقیت ملی پوشان در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی گفت: با توجه نخستین حضور ژیمناستیک ایران در این بازی ها، پیش بینی سخت است. زیرا پیش آمده است که حتی قهرمان المپیک در بازی های با سطح پایین عملکرد خوبی نداشته و از دور رقابت ها کنار رفته است. این رشته ورزشی هنر تعادل و آکروبات است که امیدواریم با موفقیت ملی پوشان ایران همراه باشد.
ایران با کاروانی نزدیک به 280 نفر در چهارمین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی به میزبانی کشور آذربایجان حضور خواهد داشت و ورزشکاران ایرانی در 19 رشته ورزشی از 22 اردیبهشت ماه تا اول خرداد به رقابت خواهند پرداخت.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**9029**
مصاحبه کننده: محمد مهدی موذن**انتشاردهنده:علی خورسندی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال