رویدادهای آسمانی نیمه دوم اردیبهشت

تهران-ایرنا-مدیرانجمن نجوم آماتوری ایران گفت: درنیمه دوم اردیبهشت شاهد پدیده های آسمانی مختلفی از جمله هم نشینی ماه و مشتری، ماه بدر، هم نشینی کیوان و ماه و قرار گرفتن ماه در اوج زمینی خواهیم بود.

مهندس مسعود عتیقی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا گفت: ساعت 1:54 بامداد دوشنبه 18 اردیبهشت غول خانواده خورشیدی سیاره برجیس (مشتری) 2.1 درجه جنوب ماه خواهد بود که به این پدیده قران (هم نشینی) ماه و مشتری می گویند .
وی افزود: ساعت 2:13 دقیقه بامداد پنجشنبه 21 اردیبهشت ماه به وضعیت بدر یا همان ماه کامل خواهد رسید و جمعه 22 اردیبهشت 21 دقیقه پس از نیمه شب ماه در اوج زمینی قرار می گیرد که 406 هزار و 212 کیلومتر با زمین فاصله خواهد داشت.
عتیقی خاطر نشان کرد: ساعت 3:37 دقیقه بامداد یکشنبه 24 اردیبهشت سیاره زیبا و حلقه برگردن کیوان (زحل) 3.1 درجه جنوب ماه خواهد بود و سه روز بعد یعنی چهارشنبه 27 اردیبهشت سیاره تیز پای خانواده خورشیدی 'تیر' ساعت 3:30 دقیقه پس از نیمه شب به بیشترین کشیدگی غربی خود رسیده و 25.8 درجه با مهر تابان جدایی خواهد داشت؛ بهترین شرایط رصد این جرم در بامداد پنجشنبه 28 اردیبهشت خواهد بود.
به گفته مدیر انجمن نجوم آماتوری، جمعه 29 اردیبهشت ساعت 5:3 دقیقه بامداد ماه به وضعیت تربیع آخر می رسد و در ساعت 6 بامداد کره ماه به گره نزولی رسیده و به پایین صفحه مداری زمین می خزد و به این ترتیب وقایع آسمانی دومین ماه بهار 96 به پایان می رسد.
علمی**2038**1440
خبرنگار درنا محمدیان** انتشار: گلشن
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با کانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https://telegram.me

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال