رئیسی ایرانیان را به کنسرت مردم دعوت کرد

تهران- ایرنا- موضوع 'کنسرت' و ممنوعیت برگزاری آن در مشهد، دستمایه اصلی ساخت اولین مستند تبلیغاتی حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی شد تا این کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری از مخاطب بپرسد که آیا مشکل کشور، کنسرت است و در ادامه گفت که عده ای کنسرت را مطرح می کنند که از 'کرسنت' نام برده نشود.

به گزارش ایرنا، اولین مستند تبلیغاتی سید ابراهیم رئیسی با عنوان «کنسرت مردم» ساعت 18 و سی دقیقه امروز، چهارشنبه از شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی پخش شد.
این مستند تقریبا 30 دقیقه ای با نمای لانگ شات از کلانشهر تهران با آسمان نیمه ابری، رشته کوه های البرز در شمال و برج میلاد در میانه تصویر آغاز شد.
کنسرت مردم از همان دقایق اولیه، کودکان کار را به تصویر کشید که با نواختن ساز در خیابان می خواستند پولی برای گذران زندگی درآورند.
در صحنه دیگری، مردی میانسال در اتاق محقری، گوینده ماجرای خود بود و دوربین با نشان دادن کاسه شیر و شیشه دارو و اسباب و وسایل ساده اتاق مانند پنکه دستی، تنگدستی مرد را به تصویر می کشید درحالیکه او از بیماری و فقر گلایه می کرد و می گفت که باید با دیوار و زمین درد دل کند و کسی را برای شنیدن حرفهایش ندارد.
بلافاصله بعد از این صحنه، نماهایی از بخش های خبری تلویزیون با صدای مجری هایی که اخبار حقوق های میلیونی برخی مسئولان بانکها و سازمان های دولتی را با حرارت گزارش می کردند در این مستند به نمایش درآمد.
پس از آن صدای کاندیدای ریاست جمهوری دوازدهم که با حرارت می پرسید 'آیا این وضعیت واردات و صادرات در شان مردم ایران است؟ ما می خواهیم مردم را از این وضعیت نجات دهیم و قابل نجات دادن است' که مستند با موسیقی تند حماسی ادامه یافت.
در ادامه مستند، قاب یک تلویزیون قدیمی در میانه صفحه نمایش قرار گرفت که با فاصله و حاشیه سفید از کل صفحه، جای گرفته بود.
برنامه های این تلویزیون قدیمی که درصدد انتقال احساس نوستالژیک و یادآور خاطرات سالهای پس از انقلاب اسلامی بود، با سرود ملی ایران در آن سالها 'شد جمهوری اسلامی به پا که هم دین دهد هم دنیا به ما' آغاز شد و در ادامه و به توالی، شعار 'انجز انجز وعده' و فیلم های چند ثانیه ای از شهید بهشتی، شهید رجایی، سریال علی کوچولو، آژیر جنگ، برنامه هفتگی دیدنی ها با اجرای جلال مقامی، شعرخوانی 'کربلا کربلا ما داریم می آییم' در سنگرهای دفاع مقدس، اعلام آزادی خرمشهر و سخنانی از مقام معظم رهبری با این مضمون که 'طوری نباشد که بروند به سوی خوی اشرافی گری، زیرا اشرافی گری در طبیعت خود، گرایش به فساد دارد'، کارتون عروسکی 'خونه مادربزرگه'، مسابقه هفته با اجرای مرحوم منوچهر نوذری، گفتمانی از عمار یاسر در فیلم امام علی (ع) با این مضمون که 'علی خلیفه باشد املاک غصبی را ولو کابین زنان کرده باشید بازمی ستاند، پسر ابیطالب بازخواست می کند که از کجا آورده اید؟'، لحظه زدن گل پیروزی ایران به استرالیا توسط خداداد عزیزی، توصیه های بنیانگذار انقلاب اسلامی که هشدار می داد 'بترسید از آن روزی که بفهمند در باطن و ذات شما چیست' از صفحه کوچک تلویزیون قدیمی پخش شد.
این مستند تبلیغاتی در ادامه، مجددا از تصاویر آرشیوی صدا و سیما کمک گرفت و بخش هایی از گزارش های مردمی در 23 خردادماه 1392 بعد از اعلام نتایج انتخابات یازدهم ریاست جمهوری را بازپخش کرد که مردم در مقابل دوربین از بیم و امیدهای خود مانند اجاره نشینی، بیکاری و مساله ازدواج فرزندانشان و انتظاراتشان برای رفع گرانی، فقر و فحشا، بازگرداندن ارزش ریال و هویت ایرانی سخن می گفتند.
مستند کنسرت مردم بعد از این صحنه ها، ضرباهنگی تند به خود گرفت و با موسیقی کوبنده، تصاویری سریع از ساختمان بانک مرکزی، برج ها و مجتمع های تجاری همچون 'رز مال' 'ایران مال' و چندین مرکز تجاری عظیم دیگر را برای مخاطبان به نمایش گذاشت.
این مستند تبلیغاتی با صدای یک راوی ناشناس و ناپیدا که درحین رانندگی در خیابان های تهران صحبت می کرد ادامه یافت.
این مرد جوان که تا پایان مستند هم چهره اش به مخاطبان نشان داده نشد، با نشان دادن پروژه 'ایران مال' در انتهای بزرگراه همت به بینندگان گفت که 'این پروژه ایران مال است که به گفته خودشان، بزرگترین پروژه مال سازی دنیا نام گرفته با زیربنای حدود یک میلیون و 700 هزار متر مربع که در زمینی به مساحت 27 هکتار اجرا می شود'.
او سپس به سراغ پروژه دیگری رفت و توضیح داد که در حال حاضر در خیابان شریعتی تهران نرسیده به بزرگراه همت است و برج پشت سرش 'برج جام' است و این برج را به نماد سرمایه گذاری سوداگرانه بانک ها تشبیه کرد و گفت که بانک ها پول های مردم را در حوزه هایی سرمایه گذاری می کنند که هیچ سنخیتی با اهداف توسعه کشور، تولید و اشتغالزایی ندارد.
نمای بعدی مستند کنسرت به سخنرانی حجت الاسلام رئیسی پرداخت که در یکی از سخنرانی های خود در سالنی سرپوشیده ضمن انتقاد از عملکرد بانک ها می گفت: 'مشتری های بد حساب بانک ها هستند با این همه تولید پول یا افزایش سه برابری نقدینگی، به هر کارخانه ای که مراجعه می کنید می گویند ما مشکل نقدینگی داریم پس این نقدینگی سه برابری در کجاست و آیا صحیح است که چند نفر، نقدینگی کشور را به یغما ببرند و به حساب شخصی خود به دنبال کسب سود باشند و در خط تولید قرار نگیرد.
سازندگان این مستند تبلیغاتی سپس به سراغ چند تن از صنعتگران واحدهای کوچک صنعتی رفتند که آنها در مصاحبه شان گلایه می کردند که این تسهیلات بانکی به سختی و به افراد خاصی ارایه می شود، بهره تسهیلات بانکی سنگین است و بانک ها و سیستم دولتی برای اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی همکاری نمی کنند.
یکی از این تولیدکنندگان می گفت: بانک ها وام بانکی را فقط به پروژه هایی می دهند که برایشان 50 درصد سود داشته باشد.
راوی این مستند انتخاباتی، دوباره به صحنه بازگشته و در حال رانندگی به شرح ماجرای آستان قدس رضوی و پروژه 'مشهد مال' می پردازد.
او چنین می گوید: 'ماجرای آستان با این دوستان، عید سال گذشته آغاز شد، این موضوع به قدری با سرمایه گذاری آمیخته شده بود که کسی فکر نمی کرد بتوان کاری کرد، آقای رئیسی هم که آمد از ماجرا بی خبر نبود'
پس از این جملات کوتاه، حجت الاسلام رئیسی در قاب صفحه تلویزیون قرار گرفت و توضیح داد که 'ما ابتدا مواجه شدیم با اینکه یک مجموعه عظیمی ایجاد کرده اند که آستان قدس 49 درصد و یکی از بانک ها 51 درصد سهم در آن دارد'.
راوی ماجرا مجددا با خودروی خود در خیابان های مشهد به مستند بازگشت و ضمن نشان دادن یک پروژه عمرانی در حال ساخت گفت: 'مشهد مال، همین است. 45 دقیقه پیاده طول می کشد تا آن را دور بزنید. فقط همین چندماه پیش بخاطر تخلفاتی که در ساخت و ساز داشت 412 میلیارد تومان جریمه شد'.
این گوینده جوان به همراه خود در این سفر شهری رو کرده و می گوید: ' اگر به خاطر داشته باشی چندسال پیش که اینجا می آمدیم باغی زیبا و سرسبز با وسعت هشت هکتار اینجا بود که مجوز 500 هزار مترمربع زیربنا برای آن گرفتند و باغ را از میان برداشتند بدون اینکه اتفاقی رخ دهد و در حال حاضر پروژه را اجرا می کنند، حالا به شما می گویم چه کسانی آن را می سازند؟'
او سپس باحضور در 'ابرپروژه' بعدی به نام 'جهان مال' تصاویر از این سایت ساختمانی را نشان می دهد و یاد آور می شود که باغات این منطقه را دو سال پیش خشک کردند و طبق محاسباتش هزینه ای که صرف این پروژه کرده اند، تقریبا برابر با بودجه عمرانی چند استان محروم کشور است.
در ادامه نمایش از پروژه های کلان مشهد در مستند، سوالاتی از طرف چند شهروند دنبال می شود که با لهجه شیرین مشهدی می پرسیدند افرادی که پشت این طرحها قرار دارند چه کسانی هستند؟ و این همه پول را از کجا می آورند؟
دوربین در نمای بعدی به همراه صدای راوی داستان، وارد پاساژهایی به نسبت خلوت و خالی از مشتری شد درحالیکه می گفت: طرف، مغازه را اجاره کرده و برای او صرف نمی کند که کالای تولید داخل بیاورد، پس برند خارجی و حتی قاچاق می فروشد، بعد کارگر ایرانی بیکار است و کارخانه ها تولید ندارند و اینجا پر شده از جنس ترکیه ای'.
کاندیدای ریاست جمهوری دوازدهم در این قسمت، دنباله ماجرای بیکاری و بی اعتنایی به تولید داخل را گرفت و گفت: '17 هزار کارگاه تعطیل شده، 50 درصد ظرفیت صنعتی کشور معطل بماند برای اینکه آنها بیایند سرمایه گذاری کنند و یک نگاه مثبت از آنها داده شود.'
این مستند تبلیغاتی با نمایش صفحاتی از برخی سایتهای خبری که مطالبی درباره تعطیل شدن صنعت کاشی سازی کشور منتشر کرده بودند ادامه یافت و به دنبال آن، کارگاه های مصالح ساختمانی نشان داده شد که صاحبان آنها از تعطیلی بخشی از ظرفیت تولید خود و رکود بی سابقه در بخش مسکن و ساختمان سازی درد دل می کردند.
حجت الاسلام رئیسی در ادامه مستند کنسرت به 6 برنامه توسعه پنج ساله کشور در سالهای پس از انقلاب اشاره کرد و گفت: ما 6 برنامه توسعه داشته ایم، برنامه ششم را دولت حاضر به ابلاغ آن نشد، برای اولین بار در تاریخ کشور، مجلس، برنامه ششم را در قالب طرح ارائه کرد. وقتی اینها خودشان (دولت فعلی) برنامه ندهند آیا حاضر به اجرای آن هستند؟ یک بند از برنامه ششم نوشته است که سالی، یک میلیون شغل باید ایجاد شود. معاون اول دولت (اسحاق جهانگیری) یک جا اعلام کرد که با کدام امکانات شغل ایجاد کنیم که این حرفها درست نیست.
صدای راوی ناشناس که تقریبا در نقش شخصیت دوم این مستند انتخاباتی ظاهر شده، صحنه ای از مناطق حاشیه نشینی در شهرها و ساکنان آنها و همزمان برج های بلندمرتبه رابه نمایش در می آورد و می گوید: در فاصله چند صد متری این برج ها، وضع خانه و زندگی مردم را ببینید، دره های فقر در کنار برج های ثروت و آنهم نه یک ثروت معمولی.
او ادامه داد: سرمایه داری، شاهرگ های حیاتی این شهر را در دست گرفته اند، مشهد یک پلان کوچک از ایران است، همان فاصله طبقاتی.
تصویر دوربین با نمایش ساختمان های شیک همچون باشگاه فرمانیه به گردش درآمد و سازندگان این مستند، مصاحبه ای با یکی از شهروندان داشتند که می گفت به رئیسان جمهوری گذشته و فعلی آمریکا کاری ندارد و گلایه می کرد که دارو گیر نمی آید ولی برخی افراد خودروهای دو میلیارد تومانی سوار می شوند.
در ادامه مستند بخشی از یک سخنرانی حجت الاسلام رئیسی پخش شد که می گفت: 'فاصله طبقاتی با شروع یارانه ها کم شد، فاصله طبقاتی زیبنده نظام اسلامی نیست، ما باید این فاصله را کم و کمتر کنیم، یکی از شکم سیری و دیگری با شکم گرسنه، آیا این زیبنده است؟
در ادامه مستند، حجت الاسلام رئیسی در یکی دیگر از سخنرانی های اخیر انتخاباتی خود گفت: یک فرهنگی، برای گرفتن وام مشکل دارد اما صندوق او را عده ای چپاولگر بردارند و جلوی چشم مردم کاری کنند که فرهنگیان عزیز ما با همه احتیاجی که دارند انگشت حیرت به دندان بگیرند و این همه سرمایه توسط چند نفر به یغما برده شود؟
این کاندیدای ریاست جمهوری در نمایی دیگر به یتیم شدن خود در دوران کودکی اشاره کرد و گفت: من درد فقر را نشنیده ام بلکه آن را لمس کرده ام و از وقتی به مشهد رفتم، به روستاها سر میزدم و با آنها همراه بودیم.
این سخنان حجت الاسلام رئیسی همزمان با تصاویری از سر زدن وی به مردم محروم در این مستند تبلیغاتی پخش می گردد.
در اینجا راوی داستان این مستند، بازگشت دوباره ای به صحنه و همچنین ماجرای پروژه 'مشهد مال' داشت و گفت: 'آقای رئیسی بیایند همان اول چند کار را انجام می دهند، یکی اینکه کل سهم آستان قدس را از مشهد مال و چند پروژه دیگر، بیرون می کشند و این اموال (پول ) چقدر است، بماند.
او با بیان اینکه از جلسات اقتصادی ذینفعان پروژه 'مشهد مال' اطلاع داشته، ادامه داد: برخی در آستان قدس نمی خواهند از این پروژه ها خارج شوند بخاطر اینکه سود زیادی دارد اما آقای رئیس در پاسخ به آنها می گوید که این برج سازی ها کجا به درد مردم خورده و فقر را کم کرده است جزاینکه به اشتغال و تولید داخل، لطمه زده و بعد هم می گوید بخش خصوصی اگر می خواهد بسازد، برود بسازد، اما کار ما چیز دیگری است.
حجت الاسلام رئیسی به عنوان شخصیت اول این مستند تبلیغاتی، دنباله ماجرا را به بینندگان توضیح می دهد و می گوید: ما پرسیدیم فروش مغازه از طرف آستان قدس رضوی، چقدر مشکل مردم را حل می کند و از دوستان مشهد پرسیدیم که آیا مشهد، واحد تجاری کم دارد که گفتند خیلی هم زیاد دارد ولی تخت بیمارستانی کم دارد.
پخش مستند با نمایش فضاهای بیمارستانی و درمانی درحالی ادامه می یابد که این کاندیدای ریاست جمهوری در دنباله سخنان قبلی اش گفت: به جای سرمایه گذاری در 'مشهد مال' در بخش تولید سرمایه گذاری می کنیم.
وی در ادامه می افزاید: تولیدی که به درد مردم بخورد مثلا دارو نیاز مردم است و برخی، داروهای ام اس و سرطان را گران تهیه می کنند و ما کاری خواهیم کرد که هم آستان قدس، سود سرمایه خودش را داشته باشد و هم از کار مردم گره گشایی کند و همان پولی که می خواست واحد تجاری شود در عرصه تولید به کار گرفته می شود.
این سخنان با پخش موزیک لایت و نمایش تصاویری باز از مراکز درمانی و تخت های بیمارستانی با تجهیزات جدید، واحدهای تولیدی، مزارع کشاورزی و واحدهای صنعتی بدرقه می شود.
شخصیت نقش دوم این مستند تبلیغاتی، ادامه داستان را در دست گرفته و توضیح داد: بیرون کشیدن سهم آستان قدس از این پروژه ها کار آسانی نیست، خیلی چیزها را نمی توان گفت که درافتادن با آنها چه تبعاتی دارد اما به هرحال، سهم را بیرون می کشد و دستور می دهد که رویه سازمان از این به پس، همین است.
نقل این ماجرا مجددا دست به دست شده و حجت الاسلام رئیسی در ادامه گفت: یکی از شرکت های آستان قدس را بازرسی کردیم، متاسفانه حیاط خلوتی برای خود ایجاد کرده و تخلفات جدی اقتصادی در آنجا به وجود آمده بود و همین موجب شد همان ابتدا قائم مقام آستان قدس را برکنار کنیم و گزارش حسابرسی را کامل کردیم، یک ماه قبل از فرارشان، پرونده را به دادگستری تهران فرستادیم و این سوال برای خود ما هم مطرح است که این فرد چگونه به خارج کشور رفت.
البته این به معنی نادیده گرفتن کاری که تولیت فقید آستان قدس انجام داده، نبوده بلکه دور از چشم ایشان اتفاقاتی افتاده است.
وی با بیان اینکه نحوه رسیدگی به مفاسد اقتصادی او با نحوه رسیدگی برخی آقایان دولتی، متفاوت است، اظهار کرد: ما اول اقدام نمودیم، اعلام هم نکردیم تا دادگاه، خودش رسیدگی و اعلام کند ولی آنها اول اعلام می کنند، اقدام هم نمی کنند این فرق ماست.
در نمایی دیگر از این مستند که حجت الاسلام رئیسی را در حضور دو مجری نشان می دهد، این کاندیدای ریاست جمهوری پیشنهاد داد که نظر شخصی خودش را بگوید و تاکید کرد: معتقدم باید در قانون، این قضیه را حل کرد، کسی که مفسد است و فساد او آشکار باید مهر فساد بر پیشانی اش بخورد و با حروف الفبا درمورد این فرد، سخن گفتن مفهوم ندارد.
در این قسمت، مستند با نمایش صفحات برخی سایتهای خبری، خبرگزاری ها و روزنامه ها که اخبار مفاسد اقتصادی را منتشر کرده بودند و موسیقی با ضرب آهنگ تند دنبال می گردد.
راوی ناپیدای این برنامه تبلیغاتی در ادامه به بیان جدیت متولی آستان قدس رضوی در برخورد با تخلف یقه سفیدها پرداخت و گفت: باغ دیزدر مشهد که مساحت آن یک میلیون و 400 هزار مترمربع است را ببینید.
مستند که عمدتا به مکان ها و مسائل دو شهر تهران و مشهد پرداخته است، مجددا تصاویری از این باغ را نشان می دهد که فردی می گوید این مجموعه پیش از این متعلق به برادر شاه بود و دوربین، فضاهایی از این باغ سرسبز و وسیع را نشان می دهد درحالیکه به اردوگاه فرهنگی و تربیتی امام رضا (ع) تغییر نام و کاربری داده است و دخترانی دبستانی، پای کلاس درس مربی شان نشسته و یا در محوطه بیرونی دور هم جمع شده اند.
مربی این دانش آموزان مقابل دوربین ایستاده، می گوید که این بچه ها از مناطق بسیار محروم و حاشیه شهر هستند و یکی از آنها برای اولین بار است به اردوی تفریحی آمده و حتی یکی از دانش آموزان ناهار خود را نصف کرده و به خانه می برد.
راوی مستند همچنین به 'باغ خوردین' که در غرب تهران و پشت دانشگاه امام صادق واقع شده است نیز اشاره ای کرد و گفت: در آنجا هم کاری مشابه باغ مشهد درحال انجام است.
او همچنین گفت که در یک سال اخیر که از مسئولیت حجت الاسلام رئیسی در آستان قدس رضوی می گذرد، تحولات زیادی رخ داده و روند سرمایه گذاری های انتفاعی کلان به سمت تولید، تغییر جهت داده است.
قسمت بعدی این مستند، این کاندیدای رئیس جمهوری را داخل یک مینی بوس در کنار 'علی نیکزاد' وزیر مسکن دولت دهم و 'نادر طالب زاده' تهیه کننده و مجری تلویزیونی به نمایش گذاشته درحالیکه طالب زاده، نظر رئیسی را درباره موسیقی و دیگر حوزه ها جویا شده است.
وی در پاسخ، به توضیح دیدگاه های خود درباره فعالیت زنان در جامعه پرداخت و گفت: معتقدم زنان باید کار و شغل در خور شان خود را داشته باشند و در اجتماع، نقش آفرینی کنند و در زندگی شخصی خود به آن عمل کرده ام.
حجت الاسلام رئیسی افزود: اول ازدواجم همسرم که علاقه مند به ادامه تحصیل بود از من اجازه خواست و من هم استقبال کردم که الان ایشان دکترای تعلیم و تربیت دارد و یکی از همکاران شورای عالی انقلاب فرهنگی است.
این بخش از مستند به پخش سخنرانی ها و جلسات کاری همسر این کاندیدای ریاست جمهوری (جمیله علم الهدی) اختصاص یافت.
حجت الاسلام رئیسی به اجاره نشینی چندین ساله خود در تهران اشاره کرد و گفت که نخواسته است خانه های نهادهای متعلق به بنیاد مستضعفان یا ستاد اجرایی امام (ره) را با تخفیف و تقسیط خریداری کند و با اینکه این کار را حرام نمی داند ولی ترجیح داده است خود را به این مسائل آلوده نکند و زبان، قلم و فکرش باز باشد.
مستند 'کنسرت مردم' با پخش تصاویری همراه با توضیحات مکتوب از دوران کودکی، سوابق مدیریتی و سیاسی و حضور این کاندیدای ریاست جمهوری دوازدهم در شوراهای عالی تخصصی کشوری و همچنین لحظه بالا بردن شناسنامه هنگام ثبت نام در ساختمان وزارت کشور ادامه یافت.
نمای بعدی مستند به صحبتهای جمع سه نفره داخل مینی بوس (حجت الاسلام رئیسی، نیکزاد و طالب زاده) اختصاص داشت و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری خطاب به همراهانش و درحالیکه چشم به مناظر بیرون مینی بوس دوخته بود گفت که مطابق قانون، بالاترین مقامات کشور از مقام رهبری، ریاست جمهوری، وزیران و معاونان آنها باید دارایی خود را اعلام کنند.
او اظهار کرد: من شنیده ام که در دولت فعلی هم چندنفر از وزیران، ثروت خود را اعلام نکرده اند، به نظر من این موضوع در جهت احساس خوب مردم به مدیران خیلی مهم است.
این کاندیدای ریاست جمهوری خطاب به نادر طالب زاده گفت: فهمیدم شما می خواهید درمورد کنسرت از من بپرسید، ما معتقدیم که کنسرت، دو قسم است؛ کنسرت هنجارمند و هنجارشکن که من به دنبال ایجاد و توسعه کنسرت هنجارمند هستم ولی کنسرت هنجارشکن را هیچکس در کشور قبول ندارد.
حجت الاسلام رئیسی در پاسخ به این سوال که چرا مساله کنسرت به ویژه در مشهد، تا این اندازه مطرح می شود، افزود: آقایان این موضوعات را مطرح می کنند بخاطر اینکه جوابی برای کمبودها و ضعف مدیریتشان ندارند، کنسرت را مطرح می کنند که از 'کرسنت' نام برده نشود، آیا کنسرت مساله و مشکل کشور است و آیا بیکاران و فقرا به ما نمی خندند که شکم ما گرسنه است و کار نداریم، در کشور اطلاعیه صادر می شود که چرا کنسرت برگزار نمی شود.
بخش های دیگری از این مستند با نمایش شعارهای انتخاباتی هواداران این کاندیدا از جمله 'رئیسی بت شکن، بت فساد رو بشکن' و همچنین پوسترها، فعالیت های و دیدارهای انتخاباتی وی پخش شد.
این مستند تبلیغاتی با ترانه ای دیگر و نمایش تصاویری از کعبه، بین الحرمین، حرم امام رضا (ع)، بنیانگذار انقلاب اسلامی و نماز جماعت مقام معظم رهبری پایان یافت.
هرچند گفته شده بود قرار است محمدعلی فارسی به همراه جمشید ترک بیان این مستند تبلیغاتی را بسازند در پایان، این فیلم به عنوان ساخته جمعی از جوانان حامی سید ابراهیم رئیسی معرفی شد.
علمی**1055*شبس*1488 *خبرنگار: زینب کارگر *انتشاردهنده: بهمن بامداد**

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال