رضا علیپور اوسین بولت سنگوردی جهان

تهران- ایرنا- شبکه خبری سی بی سی کانادا در گزارشی از رضا علیپور سنگ نورد ایرانی که در جام جهانی نانجینگ رکورد جهانی جدیدی را ثبت کرد، نوشت: یوزپلنگ ایرانی نام خود را به عنوان اوسین بولت سنگنوردی سرعت مطرح کرده است.

به گزارش تارنمای شبکه خبری سی بی سی کانادا، رضا علیپور قهرمان سنگ‌نوردی ایران موفق شد با ثبت رکورد 5 ثانیه و 54 صدم ثانیه عنوان قهرمانی مسابقات سنگ‌نوردی جام جهانی «نانجینگ» را از آن خود کند.
«علیپور» معروف به یوز ایرانی، در این مسابقات رکورد کمتر از 6 ثانیه را ثبت کرد. او روز یکشنبه با زمان 5 ثانیه و 48 صدم ثانیه رکورد صعود از دیوار 15 متری را که به «دانیل بودیرف» اوکراینی با زمان 5 ثانیه و 60 صدم ثانیه تعلق داشت، 12 صدم ثانیه جابجا کرد.
او در فینال این رقابت ها با زمان 5 ثانیه و 54 صدم ثانیه بر ورزشکار روس غلبه کرد و به عنوان قهرمانی این دوره رقابت ها دست یافت.
این ورزشکار 23 ساله با تصاحب مدال طلا در جام جهانی سنگوردی در چین رکورد جهانی جدیدی را به نام خود ثبت کرد.
سنگوردی سرعت یکی از رشته های ورزشی در بازیهای المپیک 2020 توکیو است.
مدال های بازیهای توکیو در این رشته ورزشی با مجموع امتیازهای سه رشته شامل سرعت، بولدرینگ و لید که نوعی سه گانه عمودی است توزیع خواهد شد.
در صعودهای ورزشی شرکت کنندگان باید به سرعت بهترین مسیر را بیابند. ورزشکاری که در مدت زمان تعیین شده بالاتر از همه صعود کند، برنده خواهد شد.
در بازیهای المپیک توکیو 2020 علاوه بر صعودهای ورزشی، موج سواری، اسکیت بوردینگ، کاراته و بیسبال - سافت بال نیز حضور دارند.
اوسین بولت دونده جامائیکایی سریعترین مرد جهان است که رکورد دو سرعت 100 متر و 200 متر را در اختیار دارد.
'برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.'
ورزشی**1584** 1701
مترجم:مولوی* انتشار: حمید قدیمی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال