میرسلیم: تبعیض و محرومیت شایسته نظام اسلامی نیست

قم ـ ایرنا ـ کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: وجود تبعیض و محرومیت و ناعدالتی در جامعه به هیچ عنوان شایسته نظام اسلامی نیست.

به گزارش ایرنا، سید مصطفی میرسلیم دوشنبه شب در جمع مردم قم در مسجد حضرت اباالفضل(ع) در منطقه امامزاده ابراهیم(ع) افزود: ما شعار خود را «حق گرفتنی است» قرار داده ایم که آن را از مکتب اهل بیت(ع) یاد گرفته ایم و در این مکتب است که حق با جزییات تعریف شده است.
وی با بیان اینکه نخستین حق، حق محرومان جامعه است، اظهار داشت: در کشوری که حق محرومان ادا نشود، توسعه و پیشرفت حاصل نمی شود و ما امروز متأسفیم که پس از گذشت 38 سال از انقلاب اسلامی هنوز نتوانسته ایم محرومیت را از کشورمان بزداییم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تا چه موقع باید صبر کنیم و فرصت های احقاق حق محرومان از دست برود، خاطرنشان کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی همواره برای خدمتگزاری به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در صحنه حاضر بوده ایم و آنچه از من برآمده انجام داده ام.
میرسلیم از وجود برخی تبعیض ها در کشور به شدت انتقاد کرد و گفت: همه ایرانی ها باید برابر باشند چنانچه در زندگی رهبر معظم انقلاب اسلامی شاهد هیچ نوع تجملاتی نیستیم، اما در زندگی برخی مسؤولان اینگونه نیست و همه باید برای تحقق عدالت درجامعه تلاش کنیم.
وی با بیان اینکه بیش از 10 میلیون نفر در کشورمان از روستاها به شهرها مهاجرت کرده و وضعیت زندگی نامناسبی دارند، اظهار داشت: روستاییان که باید تولیدکننده باشند، اما به دلیل عدم حمایت و تدبیر لازم مجبور شده اند در حاشیه شهرها با حقیرترین وضعیت زندگی کنند.
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به وجود بیسوادی در کشورمان که موجب ناآگاهی و ظلم در جامعه می شود، تصریح کرد: تمام این ها از جمله حقوق بر زمین مانده مردم است و ما می خواهیم حقوق از دست رفته مردم احیاء شود و برای تحقق این مسائل باید بسیار زحمت و تلاش کنیم.
وی بر ضرورت همراهی و همدلی مردم و مسوولان برای رفع مشکلات و معضلات در جامعه تأکید کرد و گفت: مردم صاحب اصلی کشور و خود دولت هستند و دولت باید برای خدمتگزاری به مردم برسرکار بیاید، نه اینکه بر مردم ریاست کرده و به آنها فخر بفروشند.
میرسلیم در ادامه افزود: اگر مردم دولت را به درستی انتخاب کرده و برای برطرف کردن مشکلات در جامعه با دولت همراهی کردند، تمامی این معضلات به زودی برطرف می شود و این مهم نیازمند صداقت دولت و در خدمت بودن مردم است.
وی با بیان اینکه ما در دولت از افراد راستگو استفاده خواهیم کرد، گفت: دولت اگر نقصی در کشور وجود داشته باشد باید آن را صادقانه با مردم در میان بگذارد، نه آنکه آن را کتمان کرده و خدایی نکرده به مردم دروغ بگوید و اگر من رئیس جمهوری شوم اگر یکبار دروغ بگویم خودم از کار کنار می روم.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اگر کسی از میان یک حزب بر سرکار بیاید، اگر بخواهد منحرف شود همان حزب او را کنار خواهد گذاشت، خاطرنشان کرد: حزب مؤتلفه به من پیشنهاد داده اند که به کارزار انتخاباتی وارد شوم و این حزب بسیار ریشه دار بوده و بر شهیدان بزرگواری تکیه کرده است و کسی جرأت ریختن آبروی این شهیدان را ندارد.
میرسلیم با اشاره به ظرفیت ها و توانمندی های گسترده جوانان کشورمان، حضور افراد ورزیده و با تجربه در رأس امور را مورد توجه قرار داد و گفت: ایمان و اخلاق یکی از مهمترین ویژگی یک مسؤول در نظام اسلامی است تا دچار فساد و تباهی نشود و اگر من رئیس جمهور شوم کوچکترین تسامح در برابر فساد نخواهم داشت.
وی با بیان اینکه برای مقابله با فساد بر نظارت عمومی تأکید بسیاری خواهیم داشت، افزود: اگر یک مسؤول خودش دچار فساد شود، زیردستان او هم فاسد می شوند و فساد همچون موریانه جامعه را از میان برده و مردم نسبت به نظام اسلامی بی اعتماد می شوند و مردم بدانند اگر روزی با من برخورد شود، به دلیل مقابله جدی با فساد خواهد بود.
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری رمز پیشرفت کشور را در اتکا نداشتن به نفت و رسیدگی به جوانان و معلمان به عنوان نیروی انسانی ارزشمند دانست و گفت: باید هرچه بیشتر به مشکلات و نیازهای معلمان رسیدگی شود تا با فراغت هرچه بیشتر به تعلیم و تربیت فرزندان اقدام کنند.
وی با بیان اینکه یکی از مهمترین حقوق مردم به ویژه کارگران، برخورداری از مسکن است، اظهار داشت: مسکن ارزان قیمت به معنای مسکن بی کیفیت نیست، بلکه باید با مهندسی درست مسکن های ساده اما محکم و با کیفیت ایجاد کنیم که این از برنامه های من در دولت آینده است.
میرسلیم با اشاره به ضرورت توسعه تأمین اجتماعی در کشور، خاطرنشان کرد: متأسفانه امروز به دلیل برخی نقص های قانونی در حق کارگران اجحاف و ظلم می شود و متأسفانه برخی در برابر این نقص ها و کاستی ها سیاسی بازی کرده اند، اما این نقص ها باید هرچه سریعتر برطرف شود.
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: کاندیدای پوششی اصلا معنا ندارد، من تا آخر راه انتخابات خواهم بود و هرگز کنار نخواهم کشید.
وی با بیان اینکه متأسفانه در کشورمان شاهد افرادی هستیم که محتاج نان شب خود هستند در حالی که در برخی مراسم ها باقی مانده غذا می تواند صدها نفر را سیر کند، گفت: در تهران کاخ هایی برپا شده است که در پایین همان کاخ ها عده ای در زباله ها به دنبال نان شب هستند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه هر استان در کشورمان باید بنابر نیازی که دارد مدیریت شود، تصریح کرد: دولت باید افراد شایسته را به کار بگیرد که علم و آگاهی داشته باشند.
8146 / ۶۱۳۳/ 1876
خبرنگار: سید محمدرضا بهشتی پور ** انتشار دهنده: غلامرضا مالک زاده

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال