رکورد ایرانی صف خرید کتاب /

«قهوه سرد آقای نویسنده» زیرتگرگ وباران

تهران- ایرنا- علاقه مندان به رمان «قهوه‌ سرد آقای نویسنده» 7 ساعت برای خرید این کتاب آن هم زیر تگرگ و باران ایستادند تا رکورددار صف خرید کتاب در ایران شوند.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا در حالی که مراسم رونمایی از رمان «قهوه‌ی سرد آقای نویسنده» روز جمعه (یکم اردیبهشت‌ماه)‌ برگزار شده بود، علاقه‌مندان کتاب، سه روز بعد از این مراسم، صف‌ طولانی خرید تشکیل دادند و همراه با روزبه معین نویسنده محبوب‌شان رکورد زدند.
بنابر اعلام روز چهارشنبه نشر نیماژ، دومین جشن امضای رمان «قهوه‌ی سرد آقای نویسنده» ‌از ساعت 16 تا 24 روز گذشته در کافه گالری «آ» برگزار شد.
این صف در شرایطی ایجاد شد که از ساعات ابتدایی این مراسم باران و تگرگ می‌بارید اما علاقه‌مندان حاضر به ترک صف نشدند.
بدون شک ایجاد صف هفت ساعته برای خرید کتاب در تهران، آن هم در شرایطی که اهل قلم از عدم استقبال مردم به کتاب سخن می‌گویند، می‌تواند اتفاق بسیار مهمی در این حوزه تلقی شود.
به گفته مسئولان نشر نیماژ، در این مراسم چاپ دوم و بخش قابل توجهی از چاپ سوم کتاب به فروش رفته است.
رمان «قهوه‌ی سرد آقای نویسنده» دومین اثر این نویسنده است و چاپ نخست آن در همان مراسم رونمایی به اتمام رسید.
چاپ اول تا سوم رمان «قهوه‌ی سرد آقای نویسنده»، اثر روزبه معین در 220 صفحه، شمارگان 1100 نسخه و به‌بهای 20 هزار تومان توسط نشر نیماژ عرضه شده است.
این کتاب به داستان زندگی یک روزنامه‌نگار و نویسنده می‌پردازد. داستان از یک خاطره از کودکی نویسنده آغاز می‌شود؛ زمانی که او عاشق دختری بود که 15 سال از خودش بزرگ‌تر است. دختر هر روز برای آموزش پیانو به خانه همسایه این پسربچه که پیرزنی است می‌آید و پسر بچه به دلیل علاقه زیادش هر روز به سراغ دفترچه نت‌ها می‌رود و نت‌ها را جابه‌جا می‌کند.
20 سال بعد روزی مرد نویسنده به یک کنسرت می‌رود و در آن عشق دوران کودکی خود را می‌بیند. دختر قطعه‌ای را تک‌نوازی می‌کند و آقای نویسنده متوجه می‌شود که این قطعه یکی از آن قطعاتی است که او در کودکی تغییر داده بوده است تا دختر دیرتر پیانو را یاد بگیرد. وقتی این آهنگ تمام می‌شود، نوازنده نام اثر را «وقتی پسربچه عاشق می‌شود» معرفی می‌کند و این شروع داستان‌های عجیب و غریب آقای نویسنده است.
فراهنگ**1880* 1823 دریافت کننده: پروین اروجی * انتشار: طاهره نبی اللهی

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال