امام جمعه قصرشیرین: ملاک در انتخاب نامزدهای اصلح توجه به فرامین رهبری است

قصرشیرین- ایرنا- امام جمعه قصرشیرین با اشاره به آغاز تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: ملاک در انتخاب نامزدهای اصلح توجه به فرامین و دیدگاه های رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ حجت الاسلام علی ملکی در خطبه های نمازجمعه این هفته قصرشیرین افزود: توجه و در نظر گرفتن ملاک های انتخاب نامزدهای اصلح مد نظر رهبری، نقشه راه مردم برای تعیین نامزدهای انتخاباتی ریاست جمهوری است.
وی با بیان این که مردم نباید ملاک های رهبری در انتخاب نامزد اصلح را فراموش کنند، بیان کرد: در آستانه انتخابات، مردم باید نسبت به شایعات بی توجه باشند چرا که هدف دشمن ضربه زدن به سلامت و امنیت انتخابات است.
وی ادامه داد: معیار ما در انتخابات، شورای نگهبان است و فقهای این شورا از تخصص بالایی برخوردارند و دلسوز نظام، امت اسلامی و رهبری هستند.
امام جمعه قصرشیرین از نامزدهای تایید صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری و طرفداران آنها خواست سلامت در انتخابات را مد نظر قرار دهند.
حجت الاسلام ملکی اظهار کرد: مردم بر اساس عملکرد اشخاص، به نامزدهای انتخاباتی رای می دهند و تحت تاثیر تبلیعات انحرافی قرار نمی گیرند.
وی افزود: رییس جمهور آینده باید تحقق اقتصاد مقاومتی و بهبود وضعیت اشتغال و اقتصادی را مد نظر قرار دهد و برای تحقق این امر تلاش شبانه روزی داشته باشد.
وی سلامت ، امنیت و حضور حداکثری مردم در انتخابات را از رویکردهای اساسی رهبری و دولتمردان ذکر کرد و با بیان این که در نظام اسلامی شورای نگهبان از جایگاه والایی برخوردار است ، گفت: نامزدهای تایید صلاحیت نشده انتخابات ریاست جمهوری باید از نظر و رای شورای نگهبان تمکین کنند.
خطیب جمعه قصرشیرین در بخش دیگر خطبه های خود با تبریک فرارسیدن دوم اردیبهشت سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال 58 به فرمان امام خمینی (ره)، افزود: نیروهای سپاه پاسداران بازوان پرتوان ولایت در دفاع از مرزهای ایران اسلامی هستند و جانفشانی های بسیاری در کارنامه درخشان خود دارند.
حجت الاسلام ملکی با اشاره به اینکه سپاه پاسداران آبروی این نظام الهی است، افزود: نظام اسلامی به برکت اعتقادها، باورها، توان دفاعی و نظامی نیروهای مسلح و سپاه پاسداران حفظ شده است.
وی برقراری امنیت، اقتدار، عزت، سربلندی و سرافرازی نظام اسلامی را مرهون نیروهای مسلح و به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دانست و گفت: نیروهای سپاه به عنوان فدائیان ولایت با تلاش شبانه روزی، خود را وقت نظام مقدس کرده اند.
وی با اشاره به سالروز اعلام انقلاب فرهنگی به فرمان امام خمینی (ره) در سال 59، با بیان اینکه کوچکترین کوتاهی در ترویج و اشاعه فرهنگ انقلاب پذیرفته نیست، اظهارداشت: باید برای ترویج فرهنگ انقلاب و ارزش های دینی در جامعه تلاش کنیم.
امام جمعه قصرشیرین با تبریک در پیش بودن روز بعثت پیامبر اکرم حضرت محمد (ص) ، رسول صلح و مهربانی به همه مسلمانان ، گفت: مبعث پیامبر اکرم (ص) براساس وحدت و اتحاد مسلمانان برای گسترش جهان اسلام و پیروزی دین خدا و قرآن بر جهان کفر بود و مسلمانان نیز امروز باید برای مقابله با کفار بایستند.
حجت الاسلام ملکی با اشاره به سالروز شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در صحرای طبس در سال 59، ادامه داد: این واقعه نشان داد که خداوند متعال حافظ حقیقی این نظام دینی و الهی است و ما را در برابر دشمنان دین محافظت و پشتیبانی می کند.
7079/3012/8066 خبرنگار:نازنین باباخانی ** انتشار دهنده:فرزاد نویدی.

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال