نخست وزیر قطر بخاطر آزادی شکارچیان ، از العبادی تشکر کرد

بغداد-ایرنا- نخست وزیر قطر عصر جمعه در تماس تلفنی با همتای عراقی اش، از وی بخاطر تلاش جهت آزادی شکارچیان قطری تشکر کرد و وزیر کشور عراق نیز گفت که پرونده شکارچیان زیر نظر حیدرالعبادی مدیریت شده است.

به گزارش ایرنا، 26 شکارچی از وابستگان و نزدیکان خانواده حاکم در قطر بیش از حدود یک سال پیش حین شکار در بیابان های جنوب عراق در نزدیکی مرزهای عربستان توسط گروهی مسلح و ناشناس ربوده شدند که دولت عراق از وقوع این حادثه همواره ابراز بی اطلاعی کرده بود.
عبدالله بن ناصر بن خلیفه آل ثانی نخست وزیر قطر به دنبال آزادی این شکارچیان، امروز جمعه با حیدرالعبادی تماس تلفنی بر قرار و از تلاش های وی عمیقا قدردانی کرد.
وزیر کشور عراق نیز در اظهاراتی رسانه ای در عصر جمعه تاکید کرد که پرونده این شکارچیان، با تلاش فوق العاده حیدرالعبادی و زیر نظر وی مدیریت شد و به سرانجام رسید.
وزارت کشور عراق نیز در بیانیه ای اعلام کرد که شکارچیان پس از انجام تشریفات قانونی، ازجمله انگشت نگاری و مطابقت دادن مدارک هویتی آنان ، تحویل سفارت قطر در بغداد خواهند شد.
گفته شده است که پرونده این شکارچیان در ازای پایان دادن به درد و رنج 4 ساله اهالی دو شهرک شیعه نشین کفریا و الفوعه توسط تروریست های حاضر در سوریه بسته شد.
ربایندگان شکارچیان قطری ، از ابتدا خواستار پایان دادن به محاصره این دو شهر شیعه نشین توسط تروریست های مورد حمایت برخی کشورهای منطقه بودند، اما امروز اعلام شد که همزمان با انتقال اهالی دو شهرک الفوعه و کفریا به حلب، شکارچیان قطری نیز تحویل مقام های عراقی شدند.
گفته می شود، تعدادی از این ربوده شدگان از امیرزاده های قطر و از اعضای درجه یک خاندان حاکم بوده اند.
خاورم*4*1770*

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر