سرپرست اداره کل اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین:

وکلای زن باید در تامین امنیت خانواده و حقوق شهروندی پررنگ تر به ایفای نقش بپردازند

قزوین- ایرنا-سرپرست امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: با توجه به افزایش آسیب های اجتماعی، وکلای زن باید در تامین امنیت خانواده و تحقق حقوق شهروندی بانوان بیشتر کوشیده و پررنگ تر از قبل به ایفای نقش بپردازند.

به گزارش روز جمعه ایرنا، مریم بیدخام در دیدار با جمعی از بانوان وکیل استان با اشاره به اینکه وکلا نقش ارزنده ای در احقاق حق و پیگیری حقوق مردم دارند،افزود: با توجه به حرکت جامعه از سنت به مدرنیسم و وجود شبکه‌های اجتماعی متنوع و روزافزون و ارتباطات گسترده دنیای مدرن، آسیب‌های اجتماعی در دنیای امروز یک واقعیت انکار ناپذیر است.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین همچنین با اشاره به طلاق به عنوان یکی از آسیب های اولویت دار مطرح شده در فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی،افزود: باید با بررسی علل طلاق و از بین بردن آن ها، به سمت کاهش این معضل برویم.
بیدخام، تحکیم بنیان خانواده را برابر با حفظ حقوق بانوان دانست و ادامه داد: دفاع از حقوق زنان یعنی تلاش در جهت حفظ و تحکیم بنیان خانواده و نقشی که آنان می توانند در سلامت جامعه ایفا کنند.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین در ادامه گفت: بانوان وکیل باید از طریق برگزاری کارگاه های آموزشی برای زوجین جوان و آگاهی بخشی حقوقی به خانواده ها نقش موثری در کاهش طلاق ایفا کنند.
سرپرست امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین تاکید کرد: تقویت و افزایش سطح مشارکت همه‌ جانبه بانوان وکیل در حوزه حقوق خانواده و حقوق شهروندی با ایجاد ارتباط و همکاری علمی و تخصصی با نهادهای دولتی و مردم نهاد فعال در حوزه زنان و‌خانواده باید مورد توجه قرار بگیرد.
مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین تاکید کرد: انتظار نداریم در قدم اول بتوان همه آسیب های اجتماعی را کاهش داد اما باید همه تلاش خود را به کار گرفت تا ابتدا مانع از افزایش آنها شد و سپس به مرور برای کم کردن آنها اقدام کرد.
7389*3013
خبرنگار : نسرین رحیمی**انتشاردهنده: رضا اولادی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر

موضوعات مرتبط