استاندار خراسان رضوی:

احداث تصفیه خانه فاضلاب در حاشیه کشف رود به زودی آغاز می شود

مشهد- ایرنا- استاندار خراسان رضوی گفت: عملیات اجرایی تصفیه خانه فاضلاب برای جمع آوری فاضلاب در حاشیه کشف رود به زودی آغاز می شود.

علیرضا رشیدیان روز جمعه در بازدید از پروژه های آبرسانی به روستاهای شهرستان مشهد افزود: بخش اول اعتبار مورد نیاز برای احداث این تصفیه خانه ابلاغ شده و مزایده برای انتخاب سرمایه گذار نیز انجام شده است.
وی با بیان اینکه سرمایه گذار مزبور تا 10 روز آینده مشخص می شود، اظهار کرد: این طرح مهم محیط زیستی با سرعت اجرا خواهد شد.
وی با بیان اینکه شرکت آبفای روستایی در این دوره اقدامات خوبی در زمینه آبرسانی انجام داده است گفت: در سال 93 یکهزار روستا در این استان با تانکر آبرسانی می شد که این تعداد هم اکنون به کمتر از نصف این رقم کاهش یافته است.
استاندار خراسان رضوی افزود: بیش از 2 هزار و 500 روستای بیش از 20 خانوار در این استان وجود دارد که شرایط همسان از نظر خدمات رسانی ندارند.
وی اظهار کرد: هدف دستگاه های مختلف باید افزایش خدمات رسانی به مناطق محروم و روستایی باشد تا از رشد مهاجرت و حاشیه نشینی جلوگیری شود.

* آبرسانی به 35 روستا در حاشیه شهر مشهد طی سه سال گذشته
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: تعداد روستاهای زیرپوشش آبرسانی در مدت فعالیت دولت تدبیر و امید از 18 روستا به 53 روستا افزایش یافت.
محمد دانشگر افزود: در این مدت تعداد روستاهای حاشیه شهر که با تانکر آبرسانی می شوند از 21 روستا با 21 هزار نفر جمعیت به 12روستا با 6 هزار نفر جمعیت کاهش یافت و لوله گذاری آب نیز از 34 کیلومتر به 119 کیلومتر رسید.
وی اظهار کرد: برای ادامه پروژه آبرسانی حاشیه شهر مشهد باید 27 حلقه چاه جدید حفر شده و 286 کیلومتر لوله گذاری انجام شود.
وی گفت: علاوه بر آن باید 13 هزار و 700 متر مکعب مخزن ایجاد شود که در این زمینه 350 میلیارد ریال مورد نیاز است.
به گفته وی هم اکنون 570 هزار مشترک و معادل 92 درصد جمعیت روستایی استان زیرپوشش شبکه آب و فاضلاب روستایی هستند.
در این مراسم پروژه آبرسانی روستای یکهزار و 20 نفری روح آباد مشهد نیز با هزینه هفت میلیارد و 800 میلیون ریال به بهره برداری رسید.
7505 / 6053 خبرنگار: ندا جواهرفر** منتشرکننده: محمد حسین علی مقدم

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال