امام جمعه بجنورد: رقابت ها در انتخابات نباید سبب شکاف و کینه بین مردم شود

بجنورد- ایرنا- امام جمعه بجنورد با بیان اینکه فضای انتخابات باید صمیمانه و دوستانه باشد گفت: رقابت ها باید سبب شکاف و کینه بین مردم نشود.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در خطبه های نماز جمعه بجنورد مرکز استان خراسان شمالی اظهار کرد: پس از انتخابات رقابت ها باید به رفاقت ها تبدیل شود.
وی با بیان اینکه هر کاندیدایی که شورای نگهبان تایید کند خوب است گفت: ما در انتخاب باید نامزد خوب تر را انتخاب کنیم.
وی شورای نگهبان را به عنوان امین امت خطاب کرد و افزود: شورای نگهبان افراد صالح را انتخاب کرده اند هم اکنون ما وظیفه داریم از بین این افراد، اصلح را انتخاب کنیم و همچنین کسی را انتخاب کنیم که مدیر، مدبر و دلسوز تر برای مردم باشد.
امام جمعه بجنورد در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: خانواده ها در خصوص انتخاب فرد اصلح و خصوصیات خوب مشورت کنند.
یعقوبی افزود: افرادی که احساساتی هستند و به رنگ، عکس و به حرف های قشنگ رای می دهند انتخابی درست نخواهند داشت، باید حساب شده و با فکر گزینش کنند.
وی از مردم به خصوص جوانان خواست تا احساسات خود را در بحث انتخابات کنترل کنند و افزود: با عقل و با دو چشم باز نگاه و انتخاب کنید، سخنرانی و سخندانی مهم نیست، به عمل افراد نگاه کنید.
امام جمعه بجنورد همچنین از مردم خواست تا گفته های کاندیداها را حلاجی کنند و افزود: اگر دیدید کاندیداهای شورای اسلامی شهر و روستا و یا ریاست جمهوری حرف هایی می زنند که دشمن به طمع بیفتاد، آنان را انتخاب نکنید.
یعقوبی با بیان اینکه رقابت ها باید منصفانه باشد گفت: مواظب باشید که در این رقابت باید خود و توانمندی های خود را معرفی کنید و دیگران را کیسه بوکس خود نکنید و از سیاه نمایی و تخریب دیگران بپرهیزید.
وی اظهار کرد: هیچ گاه جناح ها و اسم ها مانع انتخاب نشود و مبادا یک فرد را به دلیل اینکه در جناح خاصی است انتخاب نکنید ، به توانمندی افراد رای بدهید.
امام جمعه بجنورد با بیان اینکه در انتخاب باید به لیست مشترک برسیم افزود: زمانی که به بلوغ سیاسی برسیم لیست مشترک خواهیم داشت.
یعقوبی با بیان اینکه به کارآمدی کاندیداها نگاه کنید گفت: به کسی که دارای ایمان، تخصص و توانمندی است رای بدهید.
وی مشکل کنونی جامعه را بحث اقتصادی و اشتغال عنوان کرد و افزود: باید افرادی را انتخاب کنیم که بتوانند این مشکل کنونی را برطرف کنند.
امام جمعه بجنورد با بیان اینکه تقوای سیاسی و درست قضاوت کردن کار آسانی نیست افزود: هم اکنون باید طبق قانون عمل کنیم و در چهارچوب قانون پیش رویم
انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری 29 اردیبهشت ماه 1396 برگزار می شود.
3007/ 1744 /1484
خبرنگار: ربابه صانعی ** انتشار دهنده: اصغر رضاخانی
انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری 29 اردیبهشت ماه 1396 برگزار می شود.
استان 863هزارنفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد .
*******************************************************************
همشهریان گرامی خراسان شمالی برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادها می توانند به یکی از روش های ذیل از فعالیت های رسانه ای و خبری این آگاه شوند.
مراجعه به سایت خبرگزاری جمهوری اسلامی خراسان شمالی به آدرس : http://www.irna.ir/nkhorasan
با عضو شدن در کانال تلگرامی خبرگزاری جمهوری اسلامی خراسان شمالی به آدرس : https://t.me/irnabojnurd
با فالو کردن آدرس صفحه اختصاصی ایرنای خراسان شمالی در اینستاگرام به آدرس: https://www.instagram.com/irnabojnurd
هچنین هموطنان گرامی برای ارسال دیدگاه ها و پیشنهادهای خود به مدیریت ایرنا می توانند در 24 ساعت به آدرس زیر تلگرام کنند. https://t.me/irnaBOJ
https://telegram.me/joinchat/DC5cUz6zb1rTDzxCHN0wbA.

3007/ 1744خبرنگار: ربابه صانعی ** انتشار دهنده: علی اصغرافتاده

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال

گالری تصاویر