امام جمعه موقت اصفهان:نامزدهای انتخاباتی به جای تخریب رقبا به ارائه برنامه های خود بپردازند

اصفهان- ایرنا- امام جمعه موقت اصفهان گفت: نامزدهای انتخاباتی به جای تخریب رقبا به ارائه برنامه های خود بپردازند و از دو قطبی یا چند قطبی شدن جامعه بپرهیزند.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید ابوالحسن مهدوی در خطبه های نماز جمعه اصفهان، افزود: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری نباید به مردم وعده های صد درصدی بدهند و برای آن حتی زمان تعیین کنند زیرا تجربه نشان داده که به دلیل وجود برخی موانع از انجام وعده های خود دور می مانند.
وی اضافه کرد: نباید با دادن اینگونه وعده ها، حربه به دست دشمنان داد تا با شعار دروغ بودن وعده ها مردم را ناامید کنند و بذر یاس در جامعه بکارند.
امام جمعه موقت اصفهان اضافه کرد: دشمنان نیز تلاش می کنند تا وعده های رئیس جمهور کشورمان تحقق نیابد و در این راستا مانع تراشی می کنند.
آیت الله مهدوی خاطرنشان کرد: همه باید آنچه را که شورای نگهبان مطرح می کند، تمکین کنند و تنها به دنبال انجام موازین قانون اساسی و شرع باشند.
وی با اشاره به بیانات رهبری درباره انتخابات پیش رو، افزود: انتخابات باید سالم، پرشور، گسترده و در امنیت کامل برگزار شود.
عضو خبرگان رهبری گفت: امیدواریم با رعایتی که همه نامزدهای انتخاباتی انجام می دهند، رقابت ها در بستر رفاقت انجام گیرد.
امام جمعه موقت اصفهان اظهار کرد: رای مردم به مثابه چک سفید امضایی نیست که به منتخبین خود می دهند، همانطور که رهبر معظم در زمان حکم تنفیذ روسای جمهور گفته اند من شما را منصوب می کنم اما در محدوده قانون و شرع.
وی گفت: مسئولان باید بیش از پیش به مسائل معیشتی و اقتصادی مردم توجه کنند زیرا دشمن بر مسائل اقتصادی تمرکز کرده است.
آیت الله مهدوی با اشاره به بیانات رهبری و شهادت ایشان به شجاعت مردم ایران، افزود: مردم باید با حضور شجاعانه خود در انتخابات این شهادت رهبر را عزیز بدارند و حفظ کنند.
امام جمعه موقت اصفهان اضافه کرد: مردم باید با صدای تکبیر خود به دشمنان نشان دهند که هیچ ترسی از آنها ندارند.
وی گفت: مستکبران با اعمال تحریم و نقض تعهداتشان در برجام می خواهند بنیه اقتصادی ما را تضعیف کنند زیرا از جایگاه ایران در جهان و منطقه نگرانند.
آیت الله مهدوی افزود: با زدن تهمت به نظام اسلامی می خواهند از الگو شدن ایران در جهان جلوگیری کنند.
وی با بیان اینکه رئیس جمهور پیشین آمریکا وقتی سرکارآمد نه تنها به وعده های خود عمل نکرد بلکه جنایات بیشتری نیز مرتکب شد، افزود: رئیس جمهور کنونی آمریکا نیز به رغم شعارهای انتخاباتی خود دارد به این جنایات ادامه دهد و به دشمنی اش می افزاید.
عضو خبرگان رهبری افزود: اینکه رئیس جمهوران آمریکا وقتی به سر کار می آیند به وعده هایشان عمل نمی کنند یا نشان از دروغین بودن وعده هایشان حکایت دارد یا نشان از ساختار فاسدی دارد که نمی گذارد آنها به وعده های خود عمل کنند.
وی اعلام کرد: شعار مرگ بر آمریکا که مردم ما سر می دهند، در واقع مرگ بر ساختار دولت آمریکاست زیرا ما هیچوقت با مردم آمریکا دشمنی نداشته و نداریم.
آیت الله مهدوی گفت: ایران اسلامی هیچوقت به قصد تجاوز به کشوری، لشکر کشی نکرده است و اگر هم جایی و به کشوری مشورت نظامی داده به درخواست آن کشور بوده است.
وی افزود: ایران اسلامی نیازی به ورود نظامی به کشورهای دیگر ندارد اما باید توان و قدرت نظامی خود را برای جلوگیری از ورود نظامی دشمنان و ایجاد فضای بازدارندگی حفظ کند و ارتقا دهد.
مهدوی بیان کرد: دشمنان از نفوذ معنوی ایران در دل مشتاقان خود، ترس دارند و برای محدود کردن قدرت ایران از راه های مختلف از جمله اعمال تحریم ، نقض برجام و یا تهمت زدن تلاش می کنند.
ت/7153 / 2093 /1484
خبرنگار: هُدا استکی ** انتشاردهنده: اصغر رضاخانی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال