سفیر ایران و رئیس شورای مفتیان روسیه روابط فرهنگی و دینی را بررسی کردند

مسکو - ایرنا - در دیدار مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه با شیخ راویل عین الدین رئیس شورای مفتیان این کشور، مسائل مختلف پیرامون توسعه همکاری های فرهنگی فی مابین ، منطقه و جهان اسلام مورد تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، شیخ راویل عین الدین در این دیدار با اشاره به تعاملات و روابط در حال گسترش بین ایران و روسیه بر آمادگی اداره دینی این کشور برای توسعه همکاری ها تاکید کرد.
بنا به اعلام بخش دیپلماسی رسانه ای سفارت ایران در مسکو، سنائی نیز در این دیدار که روز پنجشنبه برگزار شد، تلاش های رئیس شورای مفتیان روسیه در ایجاد و پیشبرد گفت وگوهای دینی، تقریب و وحدت میان مسلمانان و پیروان مذاهب اسلامی را ارزشمند خواند.
سنایی تاکید کرد که امروز ملت ها و جوانان منطقه بیش از هر زمان دیگری نیازمند شناخت تفکر اسلامی اصیل، عقلائی و معتدل هستند.
شیخ راویل عین الدین نیز با اشاره به همکاری ها و روابط خوب ایران و روسیه، خاطر نشان کرد که تحقق وحدت اسلامی یکی از اهداف ما است و پیروان مذاهب اختلافات جدی باهم ندارند و همه امت واحده اسلامی را تشکیل می دهند.
در این دیدار دو طرف به پیگیری انجام همکاری های مشترک فرهنگی بویژه در زمینه های برگزاری همایش ها و گفت وگوهای مشترک فرهنگی و علمی تاکید کردند.
سنایی سفیر ایران در مسکو همچنین در گزارش اینستاگرامی خود به این دیدار در مرکز شورای مفتیان روسیه کنار مسجد جامع مسکو و اهدای یک جلد کلام الله مجید چاپ بیروت به شیخ راویل عین الدین اشاره کرده است.
اروپام 1516 ** انتشار دهنده: هادی مولوی نیا

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال