فردا بزرگان سینما در جشنواره جهانی فجر از کیارستمی می‎گویند

تهران - ایرنا - نخستین روز از بزرگداشت سه روزه عباس کیارستمی در جشنواره جهانی فیلم فجر فردا شنبه ( دوم اردیبهشت ماه) با حضور بزرگان سینما برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، بزرگداشت سه روزه عباس کیارستمی از دوم تا چهارم اردیبهشت ماه از ساعت 15:30 تا 17:30 در پردیس چارسو برگزار می‌شود.
در ابتدای برنامه روز اول آخرین ساخته او با نام «مرا به خانه ببر» با مدت زمان 16 دقیقه که تدوین آن در زمان بستری بودن او در بیمارستان و منزل به پایان رسیده بود، به نمایش در می‌آید.
در این برنامه بررسی ابعاد شخصیتی، هنری و بین‌المللی عباس کیارستمی با حضور مهمانان شاخص جهان سینما از کشورهای مختلف از جمله ویکتور اریسه فیلمساز اسپانیایی، فردریک‌تور فردریکسون کارگردان از ایسلند، سمیح کاپلان اوغلو کارگردان از ترکیه، گاتفری چشایر منتقد از آمریکا در سالن شماره 1 چارسو برگزار می‌شود.
همچنین پیام‌های تصویری چهره‌‌های شاخص سینمای جهان از جمله ژولیت بینوش بازیگر فرانسوی، مارتین اسکورسیزی فیلمساز امریکایی، ژیل ژاکوب رئیس سابق جشنواره فیلم کن، جف اندرو منتقد سینما از انگلستان، لوکا بیگاتزی مدیر فیلمبرداری از ایتالیا، جاناتان روزنبام منتقد امریکایی و خانم مهرناز سعیدوفا پژوهشگر سینما از شیکاگو به همراه پیام تصویری از اصغر فرهادی که در حال حاضر برای ساخت فیلمش در اسپانیا حضور دارد، پخش خواهد شد.
عباس کیارستمی کارگردان سرشناس سینمای ایران اردیبهشت سال گذشته بعد از یک دوره درمان در پاریس درگذشت.
سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر از امروز اول اردیبهشت در پردیس چارسو آغاز و تا هشتم اردیبهشت (21 تا 28 آوریل 2017) به دبیری رضا میرکریمی ادامه خواهد داشت.
فراهنگ**9246**1440
خبرنگار: علیرضا مرادی** انتشار: گلشن

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال