دولت 2 هزار میلیارد ریال برای طرح تحول سلامت در گیلان هزینه کرده است

رشت - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان گفت: دولت تدبیر و امید طی حدود سه سال گذشته، 2 هزار میلیارد ریال بمنظور کاهش هزینه های درمانی مردم در استان هزینه کرده است.

به گزارش ایرنا، شاهرخ یوسف زاده چابک روز جمعه در سخنان پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه رشت افزود: بیش از یک هزار و 500 میلیارد ریال این میزان هزینه شده در استان، مربوط به کاهش فرانشیز بوده است.
وی اظهار کرد: طرح تحول نظام سلامت در دولت یازدهم برای کاهش آلام مردم اجرا شد تا افرادی که به بیمارستان می روند ، دغدغه ای غیر از بیماری نداشته باشند.
وی با بیان اینکه وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی از این آزمون سربلند بیرون آمده، تصریح کرد: قبل از اجرای این طرح، 30 تا 40 درصد هزینه های درمانی، برعهده مردم بود.
یوسف زاداه چابک با بیان اینکه اکنون افراد روستایی سه درصد و شهری شش درصد از هزینه ها را متقبل می شوند، تصریح کرد: این امر در شرایطی است که بسیاری از هزینه ها را بیمه ها پوشش نمی دادند و گاهی هزینه ها سنگین بود و شرایط سختی را بر مردم تحمیل می کرد اما اکنون تمامی هزینه ها بر عهده بیمارستان است.
** افزوده شدن 1700 تخت بیمارستانی جدید تا پایان امسال
وی با بیان اینکه در کنار طرح تحول سلامت ، نوسازی و تجهیز بیمارستان های استان در دستورکار قرار دارد، گفت: بیمارستان های املش، سیاهکل ، ماسال ، رضوانشهر و آستارا در دولت تدبیر و امید به بهره برداری رسید .
وی تصریح کرد: همچنین تا پایان امسال بیمارستان های لنگرود، تالش و لاهیجان به بهره برداری می رسید و 500 طرح بیمارستانی جدید نیز اضافه می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان با بیان اینکه پیشتر دو هزار و 300 تخت بیمارستانی داشتیم، خاطر نشان کرد: تا پایان امسال یک هزار و 700 تخت بیمارستانی نیز به استان اضافه می شود.
وی با اشاره به اینکه بیمارستان 400 تختخوابی رشت تا پایان سال 97 به بهره برداری می رسد، گفت: در نظر داریم علاوه بر این بیمارستان 400 تختخوابی، مجموعه ای یک هزار تختخوابی هم در سایت لاکان در رشت داشته باشیم .
در زمان حاضر، 25 بیمارستان دولتی در استان گیلان فعال است.
از یکم تا هفتم اردیبهشت ماه هفته سلامت نامگذاری شده است.
خبرنگار: مریم سلیمانی ** انتشاردهنده: کبیری
7296/2007

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال