امامان جمعه : شورای نگهبان میزان است و همه نامزدها باید از آن تمکین کنند

استانها - ایرنا - خطیبان نماز جمعه سراسر کشور با بیان اینکه شورای نگهبان میزان است و همه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری باید از آن تمکین کنند؛ افزودند : شورای نگهبان با صلابت توانست افراد واجد شرایط رئیس جمهوری را معرفی کند.

به گزارش خبرنگاران ایرنا از سراسر کشور، نمایندگان ولی فقیه در استانها و امامان جمعه در خطبه های این هفته نماز عبادی و سیاسی جمعه با اشاره به اینکه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا از مسائل مهم پیش رو است؛ اظهار داشتند : مردم باید با بصیرت و بینش عمیق در انتخابات شرکت و در سرنوشت کشور خود سهیم باشند .
خطیبان نماز جمعه سراسر کشور همچنین با اشاره به اینکه انتخابات پیش رو از سوی دشمنان ایران اسلامی رصد می شود، افزودند : دشمنان در این انتخابات نیز همچون گذشته به دنبال فرصتی برای ضربه زدن به کشور هستند .
**بوشهر
امام جمعه بوشهر: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از نظر شورای نگهبان تمکین کنند
امام جمعه بوشهر گفت: نامزدهای دوازدهیمن دوره انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستاها رعایت اخلاق و قانون مداری داشته باشند و در تایید صلاحیت ها پیرو نظر شورای نگهبان باشد.
آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری درخطبه های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر افزود: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در هر شرایطی باید به دیدگاه شورای نگهبان احترام بگذارند و در صورت داشتن اعتراض نیز تنها باید بصورت مکتبوب و مجاری قانونی آن را ارائه کنند.
وی یادآورشد: چنانچه نامزدهای تایید صلاحیت نشده مطلبی را بنویسند و یا تجمعی را شکل دهند مغایر با قانون و ولایت مداری است.
صفایی بوشهری تاکید کرد: میزان و فصل الخطاب انتخابات ریاست جمهوری شورای نگهبان و همه باید تابع نظر آن باشند.
وی ادامه داد: در انتخابات شورای اسلامی شهرها و روستاها نیز باید با رعایت اخلاق مداری یک فضای اخلاقی و رقابت سالم ایجاد شود.
خطیب نماز جمعه بوشهر افزود: در این بین نیز مردم هر فردی را که انتخاب می کنند وی با درک انتخاب مردم خود را جهت خدمت آماده کند.
**همدان
امام جمعه موقت همدان:شورای نگهبان دربررسی صلاحیت نامزدها باصلابت عمل کرد
امام جمعه موقت همدان از اقدام شورای نگهبان در بررسی صلاحیت افراد کثیری که در انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کرده بودند تشکر کرد و گفت: شورای نگهبان با صلابت توانست افراد واجد شرایط رئیس جمهوری را معرفی کند.
آیت الله سید مصطفی موسوی اصفهانی در خطبه های عبادی و سیاسی نمازجمعه این هفته در حسینیه امام خمینی (ره) شهر همدان افزود: انتخابات ریاست جمهوری و شوراها از مسائل مهم در پیش رو است که آرای مردم در آن بسیار سرنوشت ساز است.
وی افزود:اگر مسئولی بر سر کار می آید و نمی تواند مطالبات مردم را به خوبی برآورده کند علتش این است که مردم در زمان انتخاب آن فرد، دقت لازم و کافی را انجام نداده اند.
امام جمعه موقت همدان تاکید کرد: مردم باید با بصیرت و بینش عمیق و با توجه به رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری در انتخابات شرکت و در سرنوشت کشور خود سهیم باشند و حضور گسترده داشته باشند.
**ارومیه
امام جمعه ارومیه: انتخابات ایران از سوی دشمنان رصد می شود
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی با اشاره به اینکه انتخابات پیش رو از سوی دشمنان رصد می شود، گفت: دشمنان در این انتخابات نیز همچون گذشته به دنبال فرصتی برای ضربه زدن به ایران هستند.
حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی در خطبه های نماز جمعه این شهرستان افزود: دشمنان با توطئه های مختلف به دنبال کم رنگ کردن مشارکت مردم و زیر سوال بردن انتخابات ایران هستند و مردم باید هوشیار و اهل بصیرت باشند.
وی با تاکید بر اینکه داوطلبان و هوادارانشان باید بیش از پیش شرایط کنونی کشور را مورد توجه قرار دهند، ادامه داد: رد صلاحیت داوطلبان در انتخابات ریاست جمهوری نباید با ناراحتی آنان همراه شود و این داوطلبان می توانند در سایر بخش ها به مردم خدمت کنند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی اضافه کرد: داوطلبان انتخابات باید از قدرت طلبی و فرصت طلبی دوری کنند زیرا ریاست طلبی از سوی انبیا الهی و خداوند متعال منع شده است و به دینداری فرد و ملت لطمه می زند.
**مشهد
امام جمعه مشهد: عدم احراز صلاحیت از سوی شورای نگهبان دلیل و توضیح نمی خواهد
امام جمعه مشهد گفت: احراز نشدن صلاحیت افراد در انتخابات از سوی شورای نگهبان دلیل و توضیح نمی خواهد.
آیت الله سید احمد علم الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد در حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) افزود: شورای نگهبان در بررسی صلاحیت نامزدهای انتخاباتی، کسی را تایید یا رد نمی کند بلکه تنها احراز صلاحیت می کند.
وی با بیان اینکه احراز نشدن صلاحیت دلیل نمی خواهد، اظهار کرد: شورای نگهبان میزان است و هیچ کس نباید در مقابل آن بایستد.
وی گفت: طبق منویات امام راحل، توهین به فقهای شورای نگهبان امری خطرناک برای کشور است و هر کس بخواهد به مردم بگوید شورای نگهبان کذاست مفسد است و به عنوان مفسد فی الارض تحت تعقیب قرار می گیرد.
**سنندج
امام جمعه سنندج:تلاش دشمنان، ضربه به انقلاب با تبلیغ عدم مشارکت در انتخابات است
امام جمعه سنندج گفت: دشمنان کوشش می کنند از طریق تبلیغ عدم مشارکت مردم در انتخابات، به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ضربه وارد کنند.
ماموستا عبدالرحمن خدایی در خطبه های نماز جمعه این هفته سنندج افزود: مردم باید آگاه و هوشیار بوده و با مشارکت گسترده و پررنگ در انتخابات، راه نفوذ دشمنان را ببندند.
وی با بیان اینکه کمک الهی همواره پشتیبان ملت ایران است ادامه داد: با شرکت آگاهانه در انتخابات، انتخاب فرد اصلح و پیروی از توصیه های رهبر معظم انقلاب، دل دوستان را شاد و دشمنان را مایوس کنیم.
**یزد
امام جمعه یزد: نامزدها و دست اندرکاران انتخابات مراقب توطئه های دشمنان باشند
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: برگزاری انتخابات از عرصه های مهم در کشور است بنابراین نامزدها و دست اندرکاران باید همواره با بصیرت مراقب توطئه های دشمنان انقلاب اسلامی باشند.
ایرنا، آیت الله محمدرضا ناصری در خطبه های نمازجمعه این هفته شهر یزد با تشریح اهمیت انتخابات و نقش مردم، مسئولان و نامزدها در این عرصه، افزود: همه باید در چارچوب قانون و با رعایت کامل مقررات در تمام مراحل برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاها و ریاست جمهوری عمل کنند تا با حفظ اقتدار کشور، توطئه های دشمن خنثی شود.
امام جمعه یزد تصریح کرد: نامزدهای انتخابات و حامیان آنها باید همانند دست اندرکاران انتخابات فقط در چارچوب وظایفی که قانونگذار مشخص کرده عمل کنند.
ناصری گفت: برگزاری انتخاباتی پرشور، قانونمند و حماسی، مبین عزت کشور و خنثی کننده توطئه های دنیای استکباری و دشمنان قسم خورده نظام ولایی است.
**کرج
امام جمعه کرج: همه باید تصمیم شورای نگهبان را بپذیرند
نماینده ولی فقیه دراستان البرز و امام جمعه کرج با اشاره به اعلام اسامی نامزدهای نهایی انتخابات ریاست جمهوری، گفت: شورای نگهبان به وظایف قانونی خود عمل می کند و همه باید تصمیم این شورا را بپذیرند.
آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی درخطبه های نماز جمعه این هفته کرج، افزود: برخی در خصوص اسامی اعلام شده ممکن است حرف های نامربوط بزنند، درحالی که اعلام تایید صلاحیت ها را باید پذیرفت.
وی ادامه داد: اگر اعتراضی است باید براساس قانون پیش رفت و با سنجیده عمل کرد مانع شادی دشمن شد.
ایت الله حسینی همدانی افزود: شورای نگهبان قانونی است و کسی حق ندارد در مصاحبه ها و سخنرانی ها به آن توهین کند.
وی درادامه به عملکرد برخی از داوطلبان انتخابات درالبرز پرداخت و گفت: برخی از داوطلبان خود را برای تبلیغات آماده می کنند که در این زمینه تاکید می شود از بیت المال و امکانات دولتی استفاده نکنند. هیات های اجرایی و نظارت هم در انجام وظیفه براساس قانون عمل کنند.
**اردبیل
امام جمعه اردبیل: رکن رکین انتخابات تمکین در برابر قانون است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: رکن رکین انتخابات تمکین در برابر قانون است و عصیان در برابر قانون مساوی با دیکتاتوری است.
آیت الله سید حسن عاملی در خطبه های نماز جمعه اردبیل افزود: یکی از ارکان مهم نظام و انتخابات، شورای نگهبان است و این شورا با رای قاطع این ملت به قانون اساسی، به تصویب ملت رسیده و لذا بی اعتنایی به حکم شورای نگهبان بی اعتنایی به حرمت و شأن ملت است.
1484 /انتشار دهنده : اصغر رضاخانی

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال