دوم اردیبهشت گرامیداشت کیارستمی

تهران - ایرنا - مدیر بخش بزرگداشت عباس کیارستمی و نمایش‌ها و رویدادهای ویژه جشنواره جهانی فجر اعلام کرد: امسال مراسم بزرگداشت سه روزه عباس کیارستمی دوم تا چهارم اردیبهشت ماه از ساعت 15 و 30 دقیقه در پردیس چارسو برگزار می‌شود.

به گزارش روز جمعه گروه فرهنگی ایرنا از ستاد خبری سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، سیف‌الله صمدیان اظهار کرد: برنامه‌های روز اول بزرگداشت (دوم اردیبهشت) به برررسی ابعاد شخصیتی، هنری و بین‌المللی عباس کیارستمی اختصاص دارد.
این برنامه با حضور مهمانان شاخص جهان سینما از کشورهای مختلف از جمله ویکتور اریسه فیلمساز اسپانیایی، فردریک‌تور فردریکسون کارگردان از ایسلند، سمیح کاپلان اوغلو کارگردان از ترکیه، گاتفری چشایر منتقد از آمریکا در سالن شماره یک چارسو برگزار می‌شود.
وی اضافه کرد: همچنین در روز اول بزرگداشت عباس کیارستمی، آخرین ساخته او با نام «مرا به خانه ببر» با مدت زمان 16 دقیقه که تدوین آن در زمان بستری بودن او در بیمارستان و منزل به پایان رسیده بود، به نمایش در می‌آید.
وی ادامه داد: علاوه بر سخنان مهمانان خارجی جشنواره درباره عباس کیارستمی، پیام‌های تصویری چهره‌‌های شاخص سینمای جهان از جمله ژولیت بینوش بازیگر فرانسوی، مارتین اسکورسیزی فیلمساز امریکایی، ژیل ژاکوب رئیس سابق جشنواره فیلم کن، جف اندرو منتقد سینما از انگلستان، لوکا بیگاتزی مدیر فیلمبرداری از ایتالیا، جاناتان روزنبام منتقد امریکایی و خانم مهرناز سعیدوفا پژوهشگر سینما از شیکاگو به همراه پیام تصویری از اصغر فرهادی که اکنون برای ساخت فیلم خود در اسپانیا حضور دارد، پخش خواهد شد.
سی و پنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، یکم تا هشتم اردیبهشت 1396(21 تا 28 آوریل 2017) به دبیری رضا میرکریمی در تهران برگزار می شود.
فراهنگ**1883**1440
دریافت کننده: مریم جلوداران**انتشار دهنده:گلشن

انتهای پیام /*

باشگاه مخاطبان ایرنا

برای ارسال نظرات از فرم پایین صفحه استفاده کنید.
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال